Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Имам готови бланки pdf формат.Как да ги попълня???

Препоръчан отговор

Проблема е следният.Имам готови бланки в pdf формат имам и регистрирана версия на Adobe Acrobat 7.0 pro , но не знам как да си попълня бланките с него?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

този акробат нее риъдъра нали

защото ако е така с него само четеш документи записани в този формат

трябва ти някой графичен редактор имаше и разни програмки които прехвърлят в формат за WORD

аз ползвам Corel зада си попълвам такива бланки

нече ти го препоръчвам просто с него съм свикнал

а тези бланки ги записват в PDF защото формата не зависи от инсталираните шрифтове които имаш както е при WORD

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори си pdf-а и после му дай "save as...", избираш да се запази като текстов файл и после го отваряш с Word и си го попълваш :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Отвори си  pdf-а и после му дай "save as...", избираш да се запази като текстов файл и после го отваряш с Word и си го попълваш :yanim:

<{POST_SNAPBACK}>

Бате, такова животно нема, за първи път го чувам това.

С коя версия става номера, че аз с 5-цата не мога да направя тази гимнастика :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си, Миленски...аз съм с 6.0 и наистина може да се запази като текст, но самата бланка няма да се вижда

Редактирано от benzinn (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Проблема е следният.Имам готови бланки в pdf формат имам и регистрирана версия на Adobe Acrobat 7.0 pro , но не знам как да си попълня бланките с него?

<{POST_SNAPBACK}>

Обикновено тези бланки се дават да се принтират и се попълват на ръка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Отвори си  pdf-а и после му дай "save as...", избираш да се запази като текстов файл и после го отваряш с Word и си го попълваш :yanim:

<{POST_SNAPBACK}>

аз имам акробат 5.1 като дам "save as..."на pdf-а не ми дава възможност да го запиша като текстови файл.Каво да правя и може ли тази версия да записва pdf-а като текстови файл или да сложа по нова версия?Моля за помощ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така както го казваш Бензинчо това е да запазиш обикновен текст само текст

а най малко една бланка има някаква графика като запазен знак или воден знак

щом ще го отваряш с даден редактор ами там само на дадена кутийка или поле напиши това което искаш и си го принтирай после

а PDF може да се отварят с много програми

човека да си избере тази която има

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи на Adobe Reader 6.0 има опция "save as text", проблема е, че няма да ти върши работа, защото копира само текста, без да запазва полетата и редовете от бланката. По-добре потърси някоя df-editor програма.

Edit: бате Ици, прав си, затова написах този пост :yanim:

Редактирано от benzinn (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да дам мнение и аз.

Тези дни попълвах едни данъчни декларации и предполагам че за нещо такова става на въпрос.

С Адобе акробат аз ненамерих начин да ги попълня и затова запомних документа като снимки "Jpg" и самите снимки и с корел-а ги обработих за нула време.

Имаше много малка разлика в качеството на текста изразяваща се в едно "назъбване" на някой редове, но може да се каже че стана чудесно.

А може и като импорнеш снимката в корел-а да напишеш текста на необходимите места и посе да изтриеш снимката и да оставиш само текста. След това пускаш вече разпечатаната страница от пдф-а и така само печаташ новия текст. става добре но може да ти се разминават малко нещата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо направо него отвори в Corel Draw

и там да си напишеш каквото искаш и от там директно да си го отпечаташ

това което ми описваш ми прилича какво направи един приятел

онзи неможал да си напише каквото иска от Акробат Ридъра ами си го отпечатал, след това го сканирал и с Аби Фаийн Ридъра си го разпознал и го метнал в Worda

като видях тази гениална постъпка едвам не паднах

но все пак човека го е измислил как да си реши проблема

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е какъв е проблема да отвори акробатския файл с Абби-то. В края на краищата все пак си е решил проблема. Важното е, че е намерил начин. :P

Когато е в нужда човек е склонен да прави чудеса.

На мен ми се наложи един път да сменям разни неща по един документ, и имах само сканирания файл и комп само с гол уиндоус. Че чак тогава осъзнах, че и с Paint-а могат да се правят чудеса biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване