Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Minefubi

Вентилатор на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте на всички. Имам едно лаптопче HP COMPAQ 6730s:

Процесор: Intel Core 2 Duo 1.8 Ghz @ 1.8 Ghz

Дъно: Hewlett-Packard 30E8 (Intel Genuine processor)

Хард диск: 111GB Hitachi HTS542512K9A300 ATA Device (SATA)

Рам: 3.00GB Dual-Channel DDR2 @ 398MHz (6-6-6-18)

Видео: Intel Mobile Intel 4 Series Express Chipset Family (HP)

Wi-Fi карта: Intel® WiFi Link 5100 AGN

ОС: Windows 10 Pro x32

Аудио: SoundMAX Integrated Digital HD Audio

И така, проблемът ми е следния -​ лаптопа прегрява и това го знам, ще го занеса на профилактика, но в момента нямам възможност и искам да попитам има ли начин да настроя вентилатора винаги на max rpm докато намеря време да го занеса на профилактика ?

Благодаря на всички отзовали се и отделили от времето си.

P.S: Забравих да споделя, че опитах с Speedfan и HWiNFO и с двете при мен липсва подобна опция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има такава възможност, то тя е в настройките на BIOS-a на лаптопа. Там прегледай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш само почистване и смяна на термопаста без преинсталация едно 25 лв може да ти вземат :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В БИОС не намирам такава опция, а за почистване казах че нямам възможност в момента.

Някакви други предложения ?

Редактирано от Minefubi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В БИОС не намирам такава опция, а за почистване казах че нямам възможност в момента.

Някакви други предложения ?

Предложението е само едно. Носи се компютъра на сервиз. След като вие не можете да му направите профилактика ще трябва да намерите средствата. Иначе лаптопа ще си замине.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...