Премини към съдържанието
Jkal

Фейсбук ще бъде ли затворен някога ?

Препоръчан отговор

Казват, че всичко е до време....

Всички помним как израстнахме с IRC (mIRC) и години наред чатехме във IRC пространството.

Сега Фейсбук е на мода и това, което забелязвам е, че Фейсбук остава вечен. Уж щеше да има край 2013... уж 2015 - все теории на противниците на Фейсбук.

Аз не съм нито противник, нито подръжник.  Но просто ми е интересно.. каква е тенденцията.

Според Вас Фейсбук ще има ли край и ако да - кога ? Или тази социална мрежа ще остане вовеки ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички помним как израстнахме с IRC (mIRC) и години наред чатехме във IRC пространството.

Сега Фейсбук е на мода и това, което забелязвам е, че Фейсбук остава вечен. Уж щеше да има край 2013... уж 2015 - все теории на противниците на Фейсбук.

Аз не съм нито противник, нито подръжник.  Но просто ми е интересно.. каква е тенденцията.

Според Вас Фейсбук ще има ли край и ако да - кога ? Или тази социална мрежа ще остане вовеки ?

Никога няма да бъде затворен.

Вечното си е вечно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не са глупаци да затворят такава база данни!Докато има наивни потребители,които си дават всички лични данни, дори им предоставят актуалните си снимки,ще го държат и поощряват още дълго време!

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да има, но няма да е докато аз съм жив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът е как издържа на напрежението... "хард диска" ... нали постоянно се качват статуси,снимки и други информации. Просто е цяло чудо, че върви без проблем...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът е как издържа на напрежението... "хард диска" ... нали постоянно се качват статуси,снимки и други информации. Просто е цяло чудо, че върви без проблем...

Върви без проблем, защото използва безконтактна кристалинно-криогенна технология.

А и най-главното - на харддиска не му пука, какво му качват и затова не е под напрежение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като всяко нещо направено от човека ще се "затвори"(освен старите нокий). Чака се момента, в който парите от крадената информация и рекламите са по-малко от цената за поддръжка. С темповете, с които израсна поне още 15-20 годинки мисля че ще изкара. После или някой (гугъл, микрософт) ще го купи или ще си остане като гугъл сега, дори и тяхната търсачка не знае колко пари имат. По-проста логика е: Почти всички си слагат бутони за FB и регистрации с фейсбук -> са инвестирали в него -> скоро не се очаква да умре, не и в близките 10 години(освен ако не се предприеме нещо драстично).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Файсбук е най-силния сред конкурентите си в областта и като такъв се е изградил с най-стабилния имидж на социална мрежа, така че въпроса ти е абсолютно излишен и ми е чудно защо го задаваш. Много от по-силните му конкуренти се опитват да пробият, но са закъсняли и те ще трябва да проявят хитрина, като например - инсталираш приложение, което работи само с дадената социална мрежа. Колкото по-заможен е Фейсбук, толкова по-ускорено се развива, превръщайки се в широк набор от ултра гъвкави услуги за всеки потребител. Това е идеално средство за реклама, за бързо намиране на най-доброто, от което се нуждае човек. С малко финанси и планът ти за реклама политва като изпреварва всички пълзящи на телевизията "поръчители". Всеки може да си направи самореклама и да даде бърз ход на успеха. Фейсбук е най-гигантската социална мрежа, така че няма как да бъде спряна или "овладяна". Трудно ми е да преценя кои могат да бъдат причините за едно затваряне, но си мисля че ако нещо се затвори, обикновено става внезапно и неочаквано. В практиката ми бяха затваряни отвърдени и много полезни сайтове като mp3.com, piczo.com, mixpod.com.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма ми пипате къщата ей

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахахахахаха, щом социалистите се запитаха, ще има ли край социализъмЪТ, значи стената няма да издържи много дълго време... За съжаление ако се появи нещо по-модерно, в което да инвестират за 5-10 години повече парички, не си е отишъл, а никой няма да го помни дори ! Аз нямам достатъчно бърз интернет за да го ползвам, а и снимките на дискетите ми се повреждат от много стоене в кутията?!?! 

(изпратено от моя Правец 8 М)

018868357.jpg?r=0

Редактирано от sisone22 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали ще закрият "Фейсбук" - не знам, но цензурата ще отблъсне много потребители.

"Фейсбук“ създава работна група за изтриване на антимигрантски постове
Представители на социалната мрежа „Фейсбук“ и правителството на Германия заявиха за създаването на работна група, която ще следи антимигрантските публикации и проявите на ксенофобия в интернет. Решението е взето поради нарастването на расистките настроения във връзка с масовата миграция на бежанци от Близкия изток в Европа, пише The Wall Street Journal, цитиран от Фокус.
„Групата ще търси неприемливо съдържание и ще го изтрива колкото се може по-бързо“, коментира създаването на наблюдателната група министърът на правосъдието на Германия Хайко Маас. От „Фейсбук“ изразиха увереност, че тази мярка ще ускори откриването на публикации, критикуващи приема на мигрантите и ще следва блокиране на ползватели на социалната мрежа. Представителите на компанията също така напомниха, че всеки човек може да обръща внимание на неприемливо съдържание.
От социалната мрежа подчертаха, че според действащите правила на „Фейсбук“ и в момента се ограничават публикациите на материали, съдържащи ненавист.

http://www.segabg.com/article.php?id=769742

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го има от одавна. Много често се натъквам на картинки които не са особено подходящи, а след 5 минути ги няма. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен там винаги където има пари - има интерес. Самата история за създаването на Фейсбук е интересна. Някакви студенти решили да си дърдорят и споделят неща в собствена мрежа... но икономически е странно и самото разрастване - глобално .. го прави още по-странно. Фейсбук според мен няма да се срине никога. Абсолютно никога... но пък знае ли човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен там винаги където има пари - има интерес. Самата история за създаването на Фейсбук е интересна. Някакви студенти решили да си дърдорят и споделят неща в собствена мрежа... но икономически е странно и самото разрастване - глобално .. го прави още по-странно. Фейсбук според мен няма да се срине никога. Абсолютно никога... но пък знае ли човек.

По подобен начин се е зародил и интернет. Ще поживеем и ще видим какво ще се случи.

Колкото до цензурата винаги я е имало и винаги ще я има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо пък да го затворят е да аз съм за но и против . Против съм защото там намерих супер яки хора от Добрич , които до сега не познавах и в днешно време се засичаме и и си говорим приятелски . Всичките ми приятели нови , стари са ми в фейсбуук аз го предпочитам пред скайп ,зашото скайп освен че е вирус и глупава програма само за чат . Докато в фейс разбираш кои са истинските ти приятели . можеш да качваш снимки , статуси , твой проблем си е за кого ще са достъпни . Така защо съм против . Против съм заради медиите който качват постоянно жълти неверни новини и предизвикват сензация впрочем трябва страниците им да се ограничат . А я ми кажете ако не е фейсбуук къде ще се организирвате за протести верно има и twitter аз пък искам него да закрият !

В facebook както обича да разваля връзки и приятелства , така постепенно откриваш там нови приключения и връзки както и любовта знаете ли колко много хора , които в момента имат вече семейства са се намери именно по facebook аз за скайп поне не съм чул скоро да е имало подобна случка .

И последно да добавя , ако някой ме махне без причина от приятелите си този човек вече не съществува за мен !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато в фейс разбираш кои са истинските ти приятели

Истинските приятели са непознати от Фейсбуук ? Ако му се обадиш в 2 часа сутринта за да го помолиш да ти помогне да заровите труп какво ще направо ? Ще се обади в полицията или ще ти помогне ? Предполагам първото.

Фейсбуук е пълно с кифли, кифльоци и грозни кифли които се мислят за красиви. Също, не е нужно всички потребители на фейсбуук да знаят кой съм, къде съм и какво правя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел който сме заедно всеки ден не би могъл да ме премахне от фейсбуук без причина казвам причина трябва да има . Но някой хора са безсилни да ми кажат в очите каква е причината и за това повече не искам да ги познавам за мене са боклуци както ги определяш кифли .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори ICQ, IRC не са премахнати и се използват още, така че няма от какво да се притеснявате. Ако случайно FB спре причината е, че ще има нова платформа или ново приложение, което да му изпълнява функциите и постепенно потребителите ще се насочат към него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори ICQ, IRC не са премахнати и се използват още така че няма от какво да се притеснявате. Ако случайно FB спре причината е, че ще има нова платформа или ново приложение, което да му изпълнява функциите и постепенно потребителите ще се насочат към него.

повечето ми познати, които имат фейс, отдавна не ползват скайп

пишат у чата там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

повечето ми познати, които имат фейс, отдавна не ползват скайп

пишат у чата там

Google + на които някак не им се получи, имат много по-функционален чат с възможност за видео разговори. В това отношение FB почти не са се развили... Не веднъж HangOuts-a ме е спасявал с видео опцията си. :) Не знам защо не се замислят за чата си? Иначе някъде четох тези дни, че щяло да има бутон за Dislike... :) Мисли, че българите ще го използваме масово. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Google + на които някак не им се получи,

Ми твърде късно се сетиха. Като си в една мрежа където са всички, защо да ходиш в друга мрежа където няма никой?

Иначе някъде четох тези дни, че щяло да има бутон за Dislike... :) Мисли, че българите ще го използваме масово.

Ще го махнат бързо. Изстрадана работа. Просто има хора, които ще си избират човек - "цел" и ще я "дислайкват" до последно. Нали и тука беше така. Обратното - да слагаш плюсове не води до недоволство, дори когато е незаслужено. Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.