Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Raptor Strike

Какво трябва да знам за HTML5/Java игра ?

Препоръчан отговор

Здравейте искам да попитам от една игра http://www.callofwar.com какво трябва да знам от HTML5/Java или там другите езици за да си направя подобна и къде мога да го намеря ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По простите използват HTML и HTML scripting(JavaScript, PHP, MySQL...). По-сложните, каквито предполагам те интересуват стават чрез Ajax и WebGL. Въпроса ти е много тривиален и използването на google, bing, yahoo и т.н. щеше да ти даде пълноценен отговор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По простите използват HTML и HTML scripting(JavaScript, PHP, MySQL...). По-сложните, каквито предполагам те интересуват стават чрез Ajax и WebGL. Въпроса ти е много тривиален и използването на google, bing, yahoo и т.н. щеше да ти даде пълноценен отговор!

Какво точно да напиша не знам ? Картите как се правят нищо ?

Редактирано от Devastation (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно да напиша не знам ? Картите как се правят нищо ?

Ползваш си сивото вещество и задаваш по-опростена версия на въпроса, който си задал тук. Относно картите, ако съм разбрал правилно и става на въпрос за картата на фона, това е една най-обикновенна картинка, направена чрез програми от типа на Adobe Photoshop. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползваш си сивото вещество и задаваш по-опростена версия на въпроса, който си задал тук. Относно картите, ако съм разбрал правилно и става на въпрос за картата на фона, това е една най-обикновенна картинка, направена чрез програми от типа на Adobe Photoshop. 

Приятел искам да разбера какво точно трябва да науча за да си направя подобна игра или ако я има някъде в интернета да я намеря системата може и на тази Supremacy1914 да ми обясниш много ми е важно за тази система.

Редактирано от Devastation (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел искам да разбера какво точно трябва да науча за да си направя подобна игра или ако я има някъде в интернета да я намеря системата може и на тази Supremacy1914 да ми обясниш много ми е важно за тази система.

Още в първият си отговор ти написах какво трябва да погледнеш: По простите използват HTML и HTML scripting(JavaScript, PHP, MySQL...). По-сложните, каквито предполагам те интересуват стават чрез Ajax и WebGL.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още в първият си отговор ти написах какво трябва да погледнеш: По простите използват HTML и HTML scripting(JavaScript, PHP, MySQL...). По-сложните, каквито предполагам те интересуват стават чрез Ajax и WebGL.

Добре ще го зачитам за Най-добър отговор ще погледна по на там как става очевидно е много за четене...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел искам да разбера какво точно трябва да науча за да си направя подобна игра 

Достатъчно е да се научиш да програмираш като хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ще го зачитам за Най-добър отговор ще погледна по на там как става очевидно е много за четене...

Ако тепърва започваш и нямаш никакъв предишен опит, то тогава виж: codeacademy.com. Сайта предлага много добре оформени уроци относно нещата, които те интересуват. Друг полезен сайт е htmldog.com - направен е за начинаещи и е много добре обяснено всичко. Някоя друга книга също няма да ти е в излишък. Тази книга не е лоша относно JavaScript, но първо мини през HTML и CSS и тогава я купувай, ако ще го правиш. - http://www.amazon.com/gp/product/0596517742

Програмирането, независимо back-end или front-end изисква много главоблъсканица и не е за всеки, така че проучи първо, преди да решиш, че искаш да се занимаваш, защото много хора се отказват бързо, щом видят трудност. 

Редактирано от npavlinov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и с готови шаблони да се направят, някои относително елементарни игри. Не е задължително да става професор по програмиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и с готови шаблони да се направят, някои относително елементарни игри. Не е задължително да става професор по програмиране.

За пореден път пишеш колкото да кажеш нещо - ама дали е така или не, няма значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пореден път пишеш колкото да кажеш нещо - ама дали е така или не, няма значение.

Готин, много си готин. Ама не винаги. Пък за Джава да не давам пример, тя е достатъчно утвърдена среда и има повече от достатъчно гидове как стават нещата. Да и с програмиране става...Който има желание да представи нещо наистина авторско, което да няма аналог и прилики с масовите изпълнения...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и с програмиране става...

То и с програмиране става, ама без програмиране пък хич не става.

Примерно, имаш някакъв много кратък интервал, в който трябва да изчислиш един куп неща вярно и навреме - без познания по алгоритми си умрял и играта заедно с тебе.

Пък за Джава да не давам пример, тя е достатъчно утвърдена среда и има повече от достатъчно гидове как стават нещата.

А Джава не беше ли програмен език? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и с програмиране става, ама без програмиране пък хич не става.

Примерно, имаш някакъв много кратък интервал, в който трябва да изчислиш един куп неща вярно и навреме - без познания по алгоритми си умрял и играта заедно с тебе.

А Джава не беше ли програмен език? ;)

Съгласен съм, че без никакви познания може да направиш "нещо, само с това, което има като готово съдържание. Освен това има сайтове, в които на място да сглобяваш и да пробваш дали и как ще сработват нещата. Ако искаш да е нещо повече от това и не ти се чете, плащаш на някой който е чел и той ти го прави. ;)

П.П. Да не би програмните езици да не са и среди? Ммм, всъщност май и такива неща има наоколо, особено наследени от едни по-хубави времена.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.buildbox.com/

Не е точно това, но е много приятен начин да се научиш, огромни възможности има и не ти трябва да знаеш езици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...