Премини към съдържанието
lyudmilot

Проблем с RAM паметта под windows 8.1

Препоръчан отговор

Имам странен проблем с windows 8.1... показва ми 7.5gb ram памет при наличието на 8 и не мога да си обясня защо. Ако някой има идеи да помага... показва ми 7.5gb usable

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за видеокартата не даваш ли да има заделена малко памет? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за видеокартата не даваш ли да има заделена малко памет? :)

Ами тя нали е със собствена видео памет... пуснах темата защото досега не съм имал подобен проблем. Под windows 7 в Task Menager-a винаги си е показвало 8gb 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори диспечера на задачи, раздел Performance, в ляво щракни на Memory, сега в дясно търси Hardware reserved и като видиш стойността, я сподели с нас.

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows8_1-hardware/hardware-reserved-memory-too-high/584f1cf0-4b0d-4c89-830d-112119cf2353?auth=1

а аз бих предложил, ако си с 2 модула памет, да извадиш единия, да стартираш компютъра да зареди ОС и да го изключиш. Сложи обратно модула. И включи компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори диспечера на задачи, раздел Performance, в ляво щракни на Memory, сега в дясно търси Hardware reserved и като видиш стойността, я сподели с нас.

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows8_1-hardware/hardware-reserved-memory-too-high/584f1cf0-4b0d-4c89-830d-112119cf2353?auth=1

а аз бих предложил, ако си с 2 модула памет, да извадиш единия, да стартираш компютъра да зареди ОС и да го изключиш. Сложи обратно модула. И включи компютъра.

535 mb заделени... с един модул съм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел на дънната платка и версия на BIOS?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не е няма да "види" 7,5GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Motherboard Name Gigabyte GA-Z77-DS3H

Къде да намеря версия на bios, защото aida-та нещо не ми я показва?

Колега, ти не разбра ли че нямаш проблем? Освен с това, че не разбираш от компютри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, ти не разбра ли че нямаш проблем? Освен с това, че не разбираш от компютри?

Просто питах, няма нужда да ми се подигравате... пък и се оправих вече, благодаря на всички, темата може да се премахне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи оправих се? Кажи, за да могат да прочетат и други с такъв проблем в бъдеще!

Motherboard Name Gigabyte GA-Z77-DS3H

Къде да намеря версия на bios, защото aida-та нещо не ми я показва?

Маркирай получерния текст долу и го копирай:

wmic bios get smbiosbiosversion >%userprofile%\pc.txt
.echo
type %userprofile%\pc.txt|clip
del /q %userprofile%\pc.txt

Start->Search->напиши cmd и като се появи черната иконка, щракни с десен бутон по нея. Избери Run as administrator. Като се появи черният прозорец, щракни с десен бутон в него и избери Paste.

Сега влез тук и щракни в полето за писане на нов отговор. Натисни Ctrl+V и публикувай поставения резултат.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дал съм отметка, когато влезеш е msconfig, в секция boot, advanced options, на maximum system memory, което явно е предизвикало проблема, защото след като премахнах отметката се оправи. Това се правеше преди, за да ти стартира windows-а по-бързо, поне на теория... сега всичко е наред, проблема е бил от там

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дал съм отметка, когато влезеш е msconfig, в секция boot, advanced options, на maximum system memory, което явно е предизвикало проблема, защото след като премахнах отметката се оправи. Това се правеше преди, за да ти стартира windows-а по-бързо, поне на теория... сега всичко е наред, проблема е бил от там

Повече не слагай такива отметки. Ефекта, е по-скоро негативен. Ако искаш да подобриш, стартирането на Уиндоус, виж какви програми се пускат заедно с него. И спри ненужните. Adobe, Skype и тем подобни, няма смисъл да се зареждат. Предполагам знаеш, къде да направиш това? Спри и автоматичната поддръжка, че 8.1 самичко започва да дефрагментира диска.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече не слагай такива отметки. Ефекта, е по-скоро негативен. Ако искаш да подобриш, стартирането на Уиндоус, виж какви програми се пускат заедно с него. И спри ненужните. Adobe, Skype и тем подобни, няма смисъл да се зареждат. Предполагам знаеш, къде да направиш това? Спри и автоматичната поддръжка, че 8.1 самичко започва да дефрагментира диска.

Благодаря за съветите  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.