Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!!!

Имам проблем със игрите, която и игра да се опитам да подкарам, ми изписва Stop Working (Exe спря да работи) и до колкото разбрах проблемът е със съвместимостта.Със Windows 7 ultimate съм, обновил съм драйвърите.

Игрите които не ми тръгват са Fifa 15, GTA IV, Battlefield, иначе по леките ги подкарвам най най простите игри.

Дъната платка е модел Gigabyte 4 gb ram dual core intel 3.00 GHz 2 gb video card 256 bit. Преди няколко месеца нямах проблеми, но от както преинсталирах компа имам тези проблеми.

Какво да направя за да разреша този проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо пък да си ги купувам, всеки си ги сваля и ги играе, моите приятели също, аз също ги играех преди, но от както преинсталирах компа имам този проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо пък да си ги купувам, всеки си ги сваля и ги играе, моите приятели също, аз също ги играех преди, но от както преинсталирах компа имам този проблем.

Не спори! Прочети правилника на Калдата!

Относно твоя проблем, може да е от липса на .NET Framework, directx 9, Visual C++ виж дали са инсталирани, ако не, сложи си ги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам ги всичките. Други идеи?

Редактирано от Емил Велев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога новите драйвери правят проблеми. Опитайте със стари такива.

Инсталирай програмата Speccy. Пусни да сканира и ни кажи точните спецификации на хардуера.

Дай снимка на Device Manager.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Описанието на машината и първолак по-добре ще се справи да го напише. Дънна платка Гигабайт? Това какво трябва да ни говори? Все пак Пентиума щом е Dual Core значи е доста дърта щайгата(ако автора правилно е написал поне това). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компа го купих чисто нов миналата година. Уиндоуса е един и същ, преди бях със същия и също съм го инсталирвал  на други два компютъра, но точно сега какво стана или аз пропуснах нещо не знам. Ще направя това което е писано по горе и след малко ще дам информация.

Направих снимка със програмата ЕТО

post-336158-0-26910200-1442322280_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компа го купих чисто нов миналата година. Уиндоуса е един и същ, преди бях със същия и също съм го инсталирвал  на други два компютъра, но точно сега какво стана или аз пропуснах нещо не знам. Ще направя това което е писано по горе и след малко ще дам информация.

Като ни го опишете както следва, ако сте чел някога важните теми на подраздел "Хардуер" на форума, или дадете по друг начин нужната ни информация, пък тогава ще решим дали кошника е бил чисто нов, или сте били преметнат поради неграмотност по въпроса. Понеже сте ни написал dual core intel, под линка ще намерите малко информация за това кога съответната платформа на Интел е била пусната, нова и актуална. Освен, пак казвам, ако и тази част на описанието не е писана с краката, като всичко останало.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ни го опишете както следва, ако сте чел някога важните теми на подраздел "Хардуер" на форума, или дадете по друг начин нужната ни информация, пък тогава ще решим дали кошника е бил чисто нов, или сте били преметнат поради неграмотност по въпроса. Понеже сте ни написал dual core intel, под линка ще намерите малко информация за това кога съответната платформа на Интел е била пусната, нова и актуална. Освен, пак казвам, ако и тази част на описанието не е писана с краката, като всичко останало.

По горе публикувах снимка, нали колегата по горе така искаше, да направя снимка със програмата и да я кача

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, писали сме заедно и не съм обърнал внимание. Ами процесорът не е кой знае какво, даже си е направо слабичък, но все пак е относително нов. Ако Ви е продаден компютъра обаче, като чисто нов миналата година, все пак са Ви преметнали. Машината е събирала прах поне две години, дали сглобена, или във вид на части, преди да Ви я пробутат. Дънната платка дори 3 години, със сигурност.

П.П Да започнем разследването. ОС-ма и игрите на кой диск са инсталирани? На по-малкият и бавен, който вероятно е наследен от по-старата машина, или на по-големият и бърз, който би трябвало да е закупен с компютъра. Също което ме интересува е, драйверите на дънната платка и на видеокартата от сайтовете на производителите им са изтеглени, или примерно за видеокартата, си работите с общите WDDM драйвери, налични за Windows?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игрите са инсталирани на новия хард диск, драйверите на дъното са от диска който беше в кутията на дъната платка, а видео картата я купих преди 3 месеца чисто нова и драйверите на видео картата са от сайта на производителя.

Имам всичко нужно инсталирано като directX9 Net framework, visual c++, java.

Сега се сещам че преди време имах същия проблем и когато си смених visual c++ ги дейнсталирах и истеглих на ново проблемът се оправи. Сега направих същото но без резултат. Възможно ли е да Не съм свалил точните visua; c++?

Ето снимка и кажете

post-336158-0-26663300-1442340150_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво общо има VB? Както и да е. ДиректХ 9 ясно вече. А по-новите диреци? Фреймуърка също какво общо има? Не че в софтуера имам кой знае какви знания, ма ми се струва, че си инсталирате всичко което някъде някой е казал че е нужно и в крайна сметка кой знае колко се е омазала работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и така да е, а сега какво следва да направя за да реша проблема?

Ясно е че има проблем със несъвместимостта, но това как се решава.

В youtube гледах клипове със fix, crack  и подобни и без никакъв резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами първо трябва да изпълните системните изисквания на игрите. Примерно за Фифа 15, минимума е четириядрен процесор, може и по-стар, ама четириядрен. ДиректХ 11 инсталиран. На теория с някои "поправки" можело да се пуска и на ДиректХ 10, и аз съм гледал разни клипове :D

Практически от важните чаркове, само видеокартата е вероятно горе-долу достатъчна.  Имам един въпрос: Може ли да опишете конкретно притежаваният от Вас модел видеокарта. Защото в началото на темата пишете, че е с 256 битова шина, на снимката от Специ се вижда R7 200 серии. Тези карти почти всичките, са със 128 битова шина към видеопаметта. Явно наистина не знаете от какви компоненти е изградена системата ви?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами първо трябва да изпълните системните изисквания на игрите. Примерно за Фифа 15, минимума е четириядрен процесор, може и по-стар, ама четириядрен. ДиректХ 11 инсталиран. На теория с някои "поправки" можело да се пуска и на ДиректХ 10, и аз съм гледал разни клипове :D

Практически от важните чаркове, само видеокартата е вероятно горе-долу достатъчна.  Имам един въпрос: Може ли да опишете конкретно притежаваният от Вас модел видеокарта. Защото в началото на темата пишете, че е с 256 битова шина, на снимката от Специ се вижда R7 200 серии. Тези карти почти всичките, са със 128 битова шина към видеопаметта. Явно наистина не знаете от какви компоненти е изградена системата ви?

Объркал съм се за което се извинявам, Видео картата е 128 бита, ще пробвам пак и ще пиша.

Благодаря за вниманието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз така виждам нещата, за да направите системата си относително актуална и да можете без проблем да плейвате съвременнните игри, които все пак могат да се играят прилично с наличната видеокарта. Събирате парички за поне i5-2XXX или i5-3ХХХ процесор от поддържаните от дънната Ви платка. За да не става въпрос за някаква голяма сума, търсите такъв втора употреба. Ако имате възможност, заменяте двата модула по 2ГБ оперативна памет, с два модула по 4ГБ. Не че и със сега наличната няма да подкарате повечето игри(но аз затова съм уточнил "ако имате възможност"). Инсталирате и ОС-ма, програмите  и игрите на по-големият и бърз диск, а старият по-малък и бавен, си го ползувате за бекъп на системата и за архив на филми, видеоклипове, музика, снимки и т.н. Това е минимума, който ще направи системата, да може да изкара още някоя година. Другия вариант е, сега да не харчите нищо, да си играете по-стари и/или по-леки нови игри. Разбира се, добре ще е също инсталацията на ОС, драйвери и прочие, да се направи от човек, който има опит с тези неща, за да се избегнат омазвания и да се инсталира всичко което е нужно, без пропуски, но и да не се инсталира нищо излишно, което само да заема системни ресурси. Ако изберете варианта да не харчите сега, по-добре започнете да си събирате пари за поне основен ъпгрейд(нова дънна платка, процесор и оперативна памет, ако съберете достатъчно пари, също и прилична видеокарта среден клас, а вероятно и ново захранващо устройство). Или направо събирайте за изцяло нов компютър от среден клас, като си оставите сегашния за обикновени домашни нужди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да те коригирам, за framework, има някои програми които ако не са "оптимизирани"(незнам точната дума) за net framework 2.0 примерно няма да тръгнат. Сега гледах пентиумите, повече от двуядрен на пентиум няма(или поне във никем не видях). А до автора на темата, както казаха по нагоре, купи си игрите ако не значи не слагаш както трябва краковете. Ще ти предложа да минеш и през отдела за пц бълхи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.