Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам глупав въпрос, но се надявам да ми помогнете. Предложиха ми този процесор за моето дъно, но не знам дали работят заедно. Моля за помощ. 

ASRock 970 Pro3 R2.0 - дъно AMD FX-8300 - процесор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, подържа се, версията на биоса трябва да бъде 1.70. Ето и и инфо Друг е въпроса че  нисък клас асрок и АМД не са най добрата комбинация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как от какво да зависи? Виж си с коя версия на биос си на дъното и ако трябва го обнови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ми е поръчано и още не е при мен, няма как да го обновя/проверя, дори и когато го получа.

В такъв случай за да съм сигурен, че всичко ще е добре какво трябва да направя? Да се насоча към друг процесор?

И ако да, какъв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано машината ще работи дори да не разпознава процесора като 8300 та може да се обнови и след това.

Но по-добре в магазина както те посъветва tahumba. А още по-добре е да доплатиш още около 10 лв. и да вземещ читаво дъно - http://nikem-bg.net/computer-components/GB-970A-DS3P-AM3/description.html

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сам си правя компютъра и дъното вече е поръчано. Няма кой да питам в магазина и за това се допитвам до вас. 

Останалите ми части идват утре и ми трябва само процесор.

Какъв процесор мога да купя, който със сигурност ще се сработи с това дъно? Имам останали около 300 лева. 

Моля ви за помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф, ами ще работи, не се притеснявай. Образува нерви, където не ти се иска да имаш :D

П.П. Надявам се, че нямаш намерения да оверклокваш, защото тогава наистина ще трябва по-висок клас дънна платка с 990FX чипсет и по-добра силова схема.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ми е поръчано и още не е при мен, няма как да го обновя/проверя, дори и когато го получа.

В такъв случай за да съм сигурен, че всичко ще е добре какво трябва да направя? Да се насоча към друг процесор?

И ако да, какъв?

Флаша на BIOS е детска игра отнемаща 2 минути и спокойно можеш да си хакнеш последната версия 2.40(стига да не живееш в Североизточна България). :D Щом си сглобяваш сам конфига трябва да научиш някои работи. По въпроса за модела процесор - хубаво е да се придържаш към по-ниско волтажните(какъвто е 8300), но защо не 8320E за 260 лв.? Дъното ти поддържа и 125W-и, но пък има проблеми с тях.

П.П. Надявам се, че нямаш намерения да оверклокваш, защото тогава наистина ще трябва по-висок клас дънна платка с 990FX чипсет и по-добра силова схема.

Ти пък, сигурен ли си? sliderum, стегни се в кръста ако обичаш! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До XECUTIONER:

8320Е не мога да го намеря в наличност. За това питам за 8300, но ме притеснява, че няма да стане.

Ще стане, но все пак се разтърси по - обстойно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.