Премини към съдържанието
SkeiD

Препоръчайте ми Монитор бюджет 900 лева

Препоръчан отговор

Здравейте, Моля да ми препоръчате Монитор.

Бюджета с който разполагам е 900 лева, искам го за настолен компютър, и прекарвам много впреме пред компютъра.

В момента съм със SyncMaster957 DF и ми пали очите. Разходих се днес до Технополис но мониторите, които видях там даваха лоша картина, незнам с какъв сигнал се захранват.Попитах продавач-консултанта, защо картината и особенно ситния шрифт е размазан, човека мигаше на парцали и нямаше идея също, както мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли претенции към големината на диагонала? Игрите от голямо значение ли са?

Моят е Дел 27 инча - когато го взимах беше 997 лева, сега аналогичният модел е малко повече - около 1020 лв. Иначе за около 900 пак може да се намери нещо такова - http://www.pic.bg/monitors-BenQ-GW2765HT_3494, но аз нямам впечатления точно от тази марка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sten90, nesa007, Благодаря за предлженията.

Игрите винаги са били от голямо значение за мен, но на този етап нямам време за игри. Филми няма да гледам на Монитора.

Уча програмиране, и новия формат 21:9 ми допада, а и мисля, че в бъдеще все-повече игри ще поддърват този формат.

29 LG 29UC97C-B ми харесва

Очаквам и други предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи височината на екрана(в пиксели) не е толкова важна? Принципно ако бюджета позволява - препоръчвам монитор с регулируема по височина стойка. Откакто свикнах с такива, не бих се върнал "обратно". :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен нито едно от свръх широкоекранните предложения не ми хареса. 

ASUS 27 VX279H   

27 LG 27MP55HQ-P IPS

Според мен са повече от достатъчно

Предвид това с какъв монитор е автора на темата, не предполагам сериозен хардуер в кутията. Респективно монитори с по-висока резолюция биха свършили работа за работа и забавление в 2D(плоска картина) но за 3D, едва ли.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хардуера в кутията е за смяна, в момента съм с Pentium D 3.4 GHz, 2x2GB DDR2. До-скоро изплащах голям кредит, но мъките свършиха и ще взема добро дъно, просцесор I5 или I7, и Видео карта, и.т.н. 

Защо е неудобно програмирането с широк екран? Работя с Visual Studio и сега ми теснее екрана не мога да си отворя много работни панели :)

Чудя се дали да не намаля инчовете на 27,  в полза на резолюцията и цветовете, като LG 27MU67, например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хардуера в кутията е за смяна, в момента съм с Pentium D 3.4 GHz, 2x2GB DDR2. До-скоро изплащах голям кредит, но мъките свършиха и ще взема добро дъно, просцесор I5 или I7, и Видео карта, и.т.н. 

Защо е неудобно програмирането с широк екран? Работя с Visual Studio и сега ми теснее екрана не мога да си отворя много работни панели :)

Чудя се дали да не намаля инчовете на 27,  в полза на резолюцията и цветовете, като LG 27MU67, например.

Това е 4К монитор. За игра на тази резолюция, ако и това ще правите, се изисква меко казано сериозна инвестиция в компютърна система. Доста е добър и не е скъп като за това което предлага, но е прилично над бюджета. Ако сте променили вече бюджета си за монитор  и евентуално желаете съвет за пълна конфигурация, с този или подобен монитор, си пуснете тема в Нови конфигурации и части, въпроси, препоръки и мнения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

...

Защото виждаш малко редове от кода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече съм му предложил на човека 2 модела 27" съответно с IPS  и AH-IPS матрица, на доста по-ниски цени. Той доколкото виждам, е написал че програмира, а не че прави предпечатна подготовка на изображения за хартиени медии, където съотношение 4:3 и 5:4 са подходящи. Вече писах, че съм с две ръце против свръхширокоекранните модели като предложените от nesa007, но това да се пренебрегват нормалните wide модели, толкова широкоразпространени и в бита и вече и в бизнеса, не виждам причина. Всъщност модела на NEC единствените две неща, които имат значение, е ммм, приличната подсветка (и произтичащата от нея по-висока светимост) + стойката на монитора. Ако автора сметне разликата в цената, че се оправдава само от тези неща...Всъщност все пак отново ще се възползувам да дам най-добрият съвет при избор на монитор: "Око да види, ръка да пипне"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече съм му предложил на човека 2 модела 27" съответно с IPS  и AH-IPS матрица, на доста по-ниски цени. Той доколкото виждам, е написал че програмира, а не че прави предпечатна подготовка на изображения за хартиени медии, където съотношение 4:3 и 5:4 са подходящи. Вече писах, че съм с две ръце против свръхширокоекранните модели като предложените от nesa007, но това да се пренебрегват нормалните wide модели, толкова широкоразпространени и в бита и вече и в бизнеса, не виждам причина. Всъщност модела на NEC единствените две неща, които имат значение, е ммм, приличната подсветка (и произтичащата от нея по-висока светимост) + стойката на монитора. Ако автора сметне разликата в цената, че се оправдава само от тези неща...Всъщност все пак отново ще се възползувам да дам най-добрият съвет при избор на монитор: "Око да види, ръка да пипне"

1Force1 Благодаря за предложенията.

Относно конфогурацията се целя в Intel Core i7 5820 и дъно Asus X99 Pro/USB3.1 но това ще, коментирам в друга тема

Имам нужда от 4к. монитор за да мога да го ползвам в бъдеще. Отказвам се от 21:9 формата. 4к е 16:9

Има начин да си взема ДДС-то, така че бюджета може да надхвърли 900 лева и пак да ми стъпи на 900 лв. ако ме разбирате.

Засега съм се спрял на LG 27MU67.Споделете вашето мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече е споделено за този модел в предишен коментар. Все пак ми се струва, че на нативната му резолюция, освен ако не се направят настройки за големината на шрифта, ако се кара по подразбиране, текста ще доста...ситен, въпреки относително големият диагонал на монитора. Нямам забележки за модела, поради липса на възможност да го видя и изпробвам на живо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Той доколкото виждам, е написал че програмира, а не че прави предпечатна подготовка на изображения за хартиени медии, където съотношение 4:3 и 5:4 са подходящи. ...

Точно за програмиране ще му е по-удобен 4:3 или 5:4 или даже 1:1. Виж предназначението на този: http://eizo.se/default.aspx?page=11&product=EV2730Q-BK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно за програмиране ще му е по-удобен 4:3 или 5:4 или даже 1:1. Виж предназначението на този: http://eizo.se/default.aspx?page=11&product=EV2730Q-BK

Някои производители си имат собствено виждане по въпроса. Това не значи че е валидно. Тия "тънки" вертикални колони и какво, да се скролира по ширина заради дългите редове, е по-неудобно, отколкото по височина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хи-хи, сега погледнах и цената. По родните магазини лесно ще надхвърли 2К лъва, да не кажа 2500, щото ДДС-то за такива стоки няма отстъпки, както в някои други европейски държави, пък и митнически такси, ако се направи вноса не от страна от  ЕС. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора, който си харесах LG27MU67  Пише, че е с AMD FreSynk.

Ако включа карта, която не е с чип на AMD, ще мога ли да го синхронизирам ?

Редактирано от SkeiD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.