Премини към съдържанието
simtech

Музиката днес и преди

Препоръчан отговор

Не оставате ли с впечатлението, че в музиката се появяват все по-големи бози, извращения и цигании, съчетани с бездарност? Навремето дори чалгата не беше толкова непоносима колкото днес.

• Харесва ми 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с теб колега. Техниката навлезе все повече в музиката, може да изправя и коригира доста дефекти и ефекти. Това дава възможност на повече хора, които нямат музикални наклонности и талант да се занимават с музика и съответно резултата е налице.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не оставате ли с впечатлението, че в музиката се появяват все по-големи бози, извращения и цигании, съчетани с бездарност? Навремето дори чалгата не беше толкова непоносима колкото днес.

Добра тема. И аз ще напиша коментар, но нека се съберат 3-4 страници, че ми е интересно кой какво ще се "произнесе". А иначе си напълно прав.

Напълно съм съгласен с теб колега. Техниката навлезе все повече в музиката, може да изправя и коригира доста дефекти и ефекти. Това дава възможност на повече хора, които нямат музикални наклонности и талант да се занимават с музика и съответно резултата е налице.

А твоят отговор Емо е абсолютно на място.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В музиката,специално в България за да успееш се изкисква да си красив.Това е.Най-вече да знаеш как да провокираш.Таланта не се гледа.Талантливите хора не печелят особено много.Поп фолка,или така наречената чалга се позовава на един и същи ритъм,който просто ти се набива в главата.Заедно с една жена с големи изящества,и хита е готов.В нормалните държави,за да успееш минаваш през компаниите.Те ти казват какво да пееш,как да изглеждаш.Не ,че тук вече не е така,но там е хиляди пъти по-изявено.Огромните артисти с истински талант(Еминем,Макълмор и т.н) се продоцират сами.

Редактирано от lindroos1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Музиката умря в края на 90-те, това мисля аз. Големите рок групи отдавна са в историята, актуални са само тогавашните им албуми. Днес издават основно сборни "The Best of" компилации, щото друго няма. Някои все още се пробват да издават нови парчета, но в масовия случай са само за музикалната статистика.

Има и няколко изключения, някои от тях са доста добри, през новия век, но те са единици и не променят картинката от моя гледна точка. Боли ме от това, но нямам избор, а и вечните хитове са си на мястото.

При поп-музиката ситуацията е още по-зле - комерсиалността измести качеството, а съвсем съвременната техно и транс музика е твърде далеч от представите ми за качествена музика, т.е. запомняща се.

Не ходя по дискотеки или, както им казват сега, клубове, но на работа постоянно слушам някое радио. Въртят и нови парчета, от които харесвам може би 5 от 100-те, но класическата поп музика си е неостаряваща. Върл фен съм на диското от края на 70-те до средата на 90-те, имам внимателно подбирани от терабайти парчета, които непрекъснато слушам вкъщи или в колата, няма как да ми омръзнат.

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът ти:„Музиката днес и преди...“,за нашата музика ли е или за световната като цяло?Тя и чуждата музика стана една монотонна,повтаряща се,без мелодия,като че ли целят да ни умозамаят,вместо да изпитаме удоволствие.А от Българската,едно време,можеше да си избереш всеки месец,поне по един час приятна за слушане.Сега за тази цялата година,няма  да се съберат дори толкова,за които да може да се каже,че са хит. :headphones:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи в какъв стил говорете например хаус и dance музиката никога няма да има при тях бози . Рока в днешно време е бозав съгласен съм аз слушам ретро рок и ретро поп но като ми е по енергично слушам R&B , dance , house , deep .. Голям фен съм на музиката от 90 и отчасти в средата и края на 80те те са вечни .

Впрочем от 2010 до днес има някои песни , които са бозави но 2014 2015 малко се стегнаха и започна нова ера на поп музиката стари групи като One republic , simple plan , 30 seconds to mars издават нови яки парчета и веднага стават хитове .

И да нашата бг музика бозичка си е затова гледам по bg radio да пускат повече класики .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Музиката умря в края на 90-те, това мисля аз. Големите рок групи отдавна са в историята, актуални са само тогавашните им албуми. Днес издават основно сборни "The Best of" компилации, щото друго няма. Някои все още се пробват да издават нови парчета, но в масовия случай са само за музикалната статистика.

Има и няколко изключения, някои от тях са доста добри, през новия век, но те са единици и не променят картинката от моя гледна точка. Боли ме от това, но нямам избор, а и вечните хитове са си на мястото.

При поп-музиката ситуацията е още по-зле - комерсиалността измести качеството, а съвсем съвременната техно и транс музика е твърде далеч от представите ми за качествена музика, т.е. запомняща се.

Не ходя по дискотеки или, както им казват сега, клубове, но на работа постоянно слушам някое радио. Въртят и нови парчета, от които харесвам може би 5 от 100-те, но класическата поп музика си е неостаряваща. Върл фен съм на диското от края на 70-те до средата на 90-те, имам внимателно подбирани от терабайти парчета, които непрекъснато слушам вкъщи или в колата, няма как да ми омръзнат.

Не е точно така има и млади групи талантливи и правещи качествена музика, но сега явно властва някаква мода на абсурда, която повелява хора като Ким Кардашиан, Парис Хилтън и др. да са звезди незнайно поради какви причини. Може би такова е и търсенето, което е жалко, повечето хора си мислят, че музиката се изчерпва с това, което дават по телевизията или пускат по радиото и много качествени изпълнители остават нечути. Всеки знае коя е Лейди Гага, никой или малко са чували за Сисел Киркебьо.

Междо другото Iron Maiden имат доста сносен нов албум.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искате качествено ретро пускайте стар фм или магик фм аз ги слушам и супер се кефя на листата им :) има в нета също много добри лондонски ретро радиа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствената цел на днешната "музика" е да промива мозъците на младите хора, но прави същото и с по-възрастните.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Междо другото Iron Maiden имат доста сносен нов албум.

Подкрепям те, сносен е, но в никакъв случай не се и доближава дори до тия от силните им години. Жалка е картинката...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствената цел на днешната "музика" е да промива мозъците на младите хора, но прави същото и с по-възрастните.

Не е само музиката и тази тенденция не е отсега. Откакто човека съществува на тази планета винаги е търсен начин да му се промива мозъка. Сега с навлизането на технологиите във всеки дом, с липсата на образование и мислене нещата стават много по-лесно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е само музиката и тази тенденция не е отсега. Откакто човека съществува на тази планета винаги е търсен начин да му се промива мозъка. Сега с навлизането на технологиите във всеки дом, с липсата на образование и мислене нещата стават много по-лесно.

И се печелят много пари от тази дейност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям те, сносен е, но в никакъв случай не се и доближава дори до тия от силните им години. Жалка е картинката...

не така, те слаб албум нямат(дори онези без Дикинсън), може да отстъпва само на Powerslave и Number of the beast, днешно време го има и пренасищането от лесния достъп до музиката, а и не само но и до киното- и потребителя става претенциозен. Гледай, ако си пропуснал концерта на Avantasia The Flying opera- може да се дръпне има го и в YouTube от 2008 година- стига да харесваш този тип музика пауър метъл. Музиката е писана от млад човек 78-ми набор, верно изпълнителите са от различни поколения, но това го прави още по-добър. Моето мнение е- и до ден днешен има качествени неща, може да са по-малко, но по-скоро остават в страни и това е може би с цел да се угоди на вкуса на младите, а пък ние одъртяваме.

Редактирано от spielberg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И се печелят много пари от тази дейност.

Естествено, то това е целта и тя оправдава средствата на 1000%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еееех, отворихте тема, необятна като Вселената....и затова е прекрасна! Слушам и се интересувам от музика/не се занимавам/ от 1966 година, дали е много или малко? За да не разводняваме дискусията, само ще кажа че и днес има много стойностни неща, зависи от стила. Няма да изреждам, ако някой се интересува, мога да му посоча, ежедневно преглеждам и прослушвам доста музика. Благодаря за търпението, че прочетохте това...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам че музиката не е сполучлива. Особено чалгата. Там се пеят само простотий от сорта на хвани ме за гайдите.... Метъла и рока стават за нещо за разлика от поп фолка.

Това е чалга певец.

b50e93808d0.jpg

Това е метълист който единствено носи маска. За разлика от чалга певеца, метълиста няма операций по цялото тяло и... Няма нужда да коментирам външият вид на горната снимка.

Corey-Taylor-vol-4.jpg?resize=446%2C290

Ето част от информацията която видях заедно с картинката. Тука става дума за Азис.

Екстравагантният певец си направи нови скули, натъпка се с хиалурон, ботокс и куп различни дамски процедури. Чалгаджията сам се похвали, че интервенциите, на които се подлагал през годините, включват извайване на скулите, уголемяване на устните, корекция на носа, имплант в брадата и прибиране на ушите. Чували сме го да говори за какво ли не – удължаване на „копието му любовно”, слагане на пръстен в корема, ваене на дупе, изсмукване на тлъстини…

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам че музиката не е сполучлива. Особено чалгата. Там се пеят само простотий от сорта на хвани ме за гайдите.... Метъла и рока стават за нещо за разлика от поп фолка.

Това е чалга певец.

b50e93808d0.jpg

Това е метълист който единствено носи маска. За разлика от чалга певеца, метълиста няма операций по цялото тяло и... Няма нужда да коментирам външият вид на горната снимка.

Corey-Taylor-vol-4.jpg?resize=446%2C290

Ето част от информацията която видях заедно с картинката. Тука става дума за Азис.

Моля те слагай спойлер че си оплюх монитора като видях това създание.............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Годината е 2000. В чалгата или още поп-фолк или турбо-фолк по това време има много, ама много по-малко цигании. Почти е търпимо Камелия - Луда по тебе (2000)

Забележете сега година днешна, тоталната регресия KRISTIANA ft DZHORDZHANO - TSYALA NOSHT / Кристиана ft. Джорджано - Цяла нощ, 2015

Леле, просто съм потресен. Ако първата песен можете да я цъкнете и няма да си изповръщате вътрешностите, втората ви е гарантирано, че ще ви докара до погнуса и отврат във висша степен. Всичко това, че тоя стил не го слушам, но мога да направя обективно сравнение.

Зависи в какъв стил говорете например хаус и dance музиката никога няма да има при тях бози..

Мда. Тупци-тупци-тупци, че направо толкова са еднакви в днешно време, че ги забравяш кое какво беше. Виж, ако вземеш да си пуснеш това Masterboy - Generation Of Love - няма нищо общо с тупци-тупци-рупци на ДЖей бездарният Тиесту. Значи почти не слушам музика след 90-те и началото на новото десетилетие.

Защо? По същата причина, по която не гледам националните телевизии и почти всичко друго, освен NG, NG Wild, Discovery и Viasat - останалите ме облъчват с реклами и невъобразима тъпотия.

Значи - или аз одъртявам или нещата масово отиват към все по-голяма боза. Сигурно ще да е първото, щом следващата песен я имам на картата памет на радиото в колата Billy Joel - Piano Man

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я елате пиленца при батко , и ловец съм и рибар с сравнение с днешните чалгарии на Галин , Фики са на светлинни години и хората си ги поръчват по радио Веселина всяка вечер . А я ми кажете кога в днешно време рок банда е създала такъв платинен хит като този < https://www.youtube.com/watch?v=YKy4riaOBMk и кои банди са правили в днешно време песни като Roxette , никоя ! И днешните поп групи и певци ми харесват песните им бързо стават хитове :) Rihanna отдавна залезе супер скандална стана докато Chris Brown по малко тази година се забърква в скандали и прави хитове .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я елате пиленца при батко , и ловец съм и рибар с сравнение с днешните чалгарии на Галин , Фики са на светлинни години и хората си ги поръчват по радио Веселина всяка вечер . А я ми кажете кога в днешно време рок банда е създала такъв платинен хит като този < https://www.youtube.com/watch?v=YKy4riaOBMk и кои банди са правили в днешно време песни като Roxette , никоя ! И днешните поп групи и певци ми харесват песните им бързо стават хитове :) Rihanna отдавна залезе супер скандална стана докато Chris Brown по малко тази година се забърква в скандали и прави хитове .

Всичките са мухи еднодневки.Динозаврите живеят все още няма страшно , докато има поне един човек който ги помни , няма да умрат.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не така, те слаб албум нямат(дори онези без Дикинсън), може да отстъпва само на Powerslave и Number of the beast, днешно време го има и пренасищането от лесния достъп до музиката, а и не само но и до киното- и потребителя става претенциозен. Гледай, ако си пропуснал концерта на Avantasia The Flying opera- може да се дръпне има го и в YouTube от 2008 година- стига да харесваш този тип музика пауър метъл. Музиката е писана от млад човек 78-ми набор, верно изпълнителите са от различни поколения, но това го прави още по-добър. Моето мнение е- и до ден днешен има качествени неща, може да са по-малко, но по-скоро остават в страни и това е може би с цел да се угоди на вкуса на младите, а пък ние одъртяваме.

ОК, не искам да споря, вкусове разни и на мен новият диск на Мейдън не ми допадна на първо слушане и второ не предвиждам. И за трети път ще напиша, че действително има изключения, но са пренебрежимо малко, днес не са 80-те, когато едва ли не всеки месец се появяваха шедьоври, които се слушат и днес. 

Съгласен съм и за неизвестните групи, но там има и други причини - масовият слушател обикновено подхожда предубедено (не бих желал да засегна никого!). И ще дам един пример от 80-те: спомни си хита на Queen I Want To Break Free, известен като "Прахосмукачката" от "Works" от 1984. Само дето първо излезе сингъл, заедно с една друга песен, в момента не помня коя, но няколко месеца по-рано през 83-та. И когато пускахме сингъла по дискотеките тогава, никой не му се кефеше, защото тоя сингъл така и не придоби популярност по една или друга причина. Излезе албумът и изведнъж "Прахосмукачката" от нежелана песен стана хит и се поръчваше по 10 пъти. А сега познай защо, макар че не би следвало да питам очевидно запален фен на музиката...

Влиянието на пресищането го имаше, но отмина отдавна. Сега почти няма какво да ми хване ухото. Имам всичко на Avantasia и то много ми допада, но колко са групите като тях? В масовия случай попадам на албум, който и да не е посредствен, не е трайно запомнящ се, защото не се отличава кой знае колко от себеподобните си.

Одъртяването е факт, но не мисля, че физиологията променя вкусовете, не и музикалните ми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еееех, отворихте тема, необятна като Вселената....и затова е прекрасна! Слушам и се интересувам от музика/не се занимавам/ от 1966 година, дали е много или малко? За да не разводняваме дискусията, само ще кажа че и днес има много стойностни неща, зависи от стила. Няма да изреждам, ако някой се интересува, мога да му посоча, ежедневно преглеждам и прослушвам доста музика. Благодаря за търпението, че прочетохте това...

Добро мнение и ако изхождаме от датата, когато почти не слушате музика (1966) то значи, че сте поне едно 20 години по стар по моя преценка. Стилът наистина е едно от най- важните условия за обикновения слушател. А какво бихте споделил за това "момче", от тази прословута банда като музикант?  Keith Richards    https://my.mail.ru/mail/stefko55/photo/46453 
И още малко, за тези, които ги влече музиката:

Благодаря на Всички ВАС!
  • Харесва ми 2
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В различни периоди от живота ми съм се интересувал от метъл, електронна музика(Goa/Psychedelic Trance), поп музика... Прекарвах доста време до радиокасетофона. По радио Хоризонт, забележете, в събота вечерта имаше предаване за метъл, по едно друго радио пък също късно вечерта едни хубави хора пускаха хубава електронна музика... Това, което ме дразнеше и постепенно ме "отказа" е, че все повече се правеше "претопляне на стари манджи"(това за поп-музиката основно) - някой, обявил се за DJ взима хубаво и популярно за 80-те, 90-те парче - пуска го на по-високи обороти, добавя малко спецефекти, електронни барабани и после цяло лято това нещо го дънят от всяко заведение през половин час.

За рок/метъл музиката вече беше споменато - на мен не са ми известни достойни наследници на групите от 80-те и 90-те. Групи, които са създадени от хора - съученици/състуденти, братя и т.н., а не от продуценти и разни реалити формати. Знам, че все още има/създават се такива групи, но откъде да разбера за тях? MTV отдавна не е музикална телевизия(класическите неща ги пускат по VH1), "Фрактура" от някое време насам върви едва ли не на автопилот и не се сещам за някакво друго ТВ предаване за смислена музика. Нямам и време/географска възможност да ходя по клубове. Хубаво е поне, че има онлайн-радио с хиляди станции. На някои се спирам по-дълго, на други - по-кратко...

П.П. Между другото сещам се за един клип на Korn, в който докато те опустошават едно магазинче за аудиодискове, вървят някакви надписи, с които обясняват как работи днешната музикална индустрия. Например защо почти всички парчета са до 4:30 минути и др.

Редактирано от sten90 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.