Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Музиката днес и преди

Гост

Препоръчан отговор

Благодаря! Просто нямам думи а и не са необходими на фона на двата линка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 148
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

В кръга на майтапа, един от моите любими изпълнители(виртуозен китарист, според повечето специалисти един от най-добрите в историята като технически умения с китарата) до този момент само  тази година е издал 60 соло албума(няма грешка), аз може би за това ги виждам не толкова черни нещата. :)

За този става въпрос:Buckethead - Soothsayer

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В кръга на майтапа, един от моите любими изпълнители(виртуозен китарист, според повечето специалисти един от най-добрите в историята като технически умения с китарата) до този момент само  тази година е издал 60 соло албума(няма грешка), аз може би за това ги виждам не толкова черни нещата. :)

За този става въпрос:Buckethead - Soothsayer

Респект за Buckethead ,наистина е уникален ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поздравявам рокаджиите, с няколко велики шедьоври:Foreigner - Urgent (1981) , URIAH HEEP - Come Back To Me, ,Дийп Пърпъл - Воин на съдбата  , а тази е специално за ПОТРЕБИТЕЛ 65 :Creedence Clearwater Revival - Lookin' Out My Back Door

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В последните години музиката се подобри и то много. Ники Минаж , Тейлър Суифт, Джъст.Б. , Криско, Гери Никол, Псай и други подобни артисти подобриха качеството.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, до тук е ясно само едно - Ричи Блекмор свири Бетховен, но Бетховен никога не е свирил нищо на Дийп Пърпъл! Това шега...А иначе и днес се сдъздава, именно се твори стойностна музика - например в един от любимите ми стилове БЛУС някои нови имена -  Кени Уейн Шепърд, Джо Бонамасса, Ана Попович, Бет Харт, Лари Милър, Пат Траверс.....Но просто и тук опираме до първите седем години и до манталитета на околните....Много е важно каква музика се слуша още от детските години в къщи! Макар че и това е относително...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... Например защо почти всички парчета са до 4:30 минути и др.

Защото още по "рождение" песента е подготвена да тв или радио излъчване с плаха надежда да влезе в някой чарт. А там 10+ минутни парчета нямат място. 

Впрочем и за това си има цяр - голяма част от дискотечните хитове си имат удължени версии, а като плюс на днешната музика ще изтъкна често сполучливите ремикси на ретрото, има голям брой страхотни попадения. Търсенето и намирането им често е къртовски труд, но всякак си струва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

Впрочем и за това си има цяр - голяма част от дискотечните хитове си имат удължени версии, а като плюс на днешната музика ще изтъкна често сполучливите ремикси на ретрото, има голям брой страхотни попадения. Търсенето и намирането им често е къртовски труд, но всякак си струва.

Изглежда това, което мен ме дразни, на Вас Ви харесва. :) На мен ми се е случвало след като съм слушал редица пъти някоя песен от 90-те, в един момент да разбера, че тя всъщност е кавър на друга такава от 80-те или даже от 70-те. Може да не стане веднага, но "оригиналът" с времето започва да ми харесва поне толкова, колкото и версията, която първоначално съм слушал. И определено следващата(трета, четвърта) кавърверсия не ми харесва вече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Годината е 2000. В чалгата или още поп-фолк или турбо-фолк по това време има много, ама много по-малко цигании. Почти е търпимо Камелия - Луда по тебе (2000)

Забележете сега година днешна, тоталната регресия KRISTIANA ft DZHORDZHANO - TSYALA NOSHT / Кристиана ft. Джорджано - Цяла нощ, 2015

Леле, просто съм потресен. Ако първата песен можете да я цъкнете и няма да си изповръщате вътрешностите, втората ви е гарантирано, че ще ви докара до погнуса и отврат във висша степен. Всичко това, че тоя стил не го слушам, но мога да направя обективно сравнение.

Мда. Тупци-тупци-тупци, че направо толкова са еднакви в днешно време, че ги забравяш кое какво беше. Виж, ако вземеш да си пуснеш това Masterboy - Generation Of Love - няма нищо общо с тупци-тупци-рупци на ДЖей бездарният Тиесту. Значи почти не слушам музика след 90-те и началото на новото десетилетие.

Защо? По същата причина, по която не гледам националните телевизии и почти всичко друго, освен NG, NG Wild, Discovery и Viasat - останалите ме облъчват с реклами и невъобразима тъпотия.

Значи - или аз одъртявам или нещата масово отиват към все по-голяма боза. Сигурно ще да е първото, щом следващата песен я имам на картата памет на радиото в колата Billy Joel - Piano Man

Все едно аз съм го написал...1:1Чалга и поп фолк не слушам,някак си ми лазят по нервите,монотонният ритъм,който се повтаря във всяка една тяхна песен е подтискащ.Израснал съм по времето на Бийтълс и всички групи,които се пръкнаха след тях са минали през моите уши,Блек саббат,дийп пърпъл,ролингстоунс,арджънт,дъ доорс,джанис джаплин,назарет,дъ суийт,слейд,пейпър лес,мийдъл оф дъ роуд и много други.С наслада гледам клиповете за фестивала в уудсток.Сегашната музика е пълна трагедия.Радвам се,че съм живял в тази епоха на най добрата музика.

Еее.Рони е велик,мир на праха му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако това е чалга :

https://www.youtube.com/results?search_query=%D1%81%D0%B0%D1%88%D0%BE+%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD

....има и хубава чалга !

Да не ме разберете грешно - отраснал съм с Бийтълс , Дийп Пърпъл , Лед Цепелин и Блек Саббат.....после Металика и Ей-си/Ди-си.....разбира се и много други...

Винаги си е имало хубава и всякаква музика , и повече боклук покрай нея .

Сега музиката е много повече и респективно боклука - също .

Преситихме се !

На времето една от вън внесена (с $ купена !) грамофонна плоча обикаляше 2-3 махали , че който има магнетофон да запише ...гордост беше .

За това се ценеше до мания....

Сега не знаеш къде , какво и по-напред веднага да слушаш/гледаш (!)....

Технология !....

Следва адаптация срещу емоционално претоварване...и само от музика ли...!?

Отделно внушението !

..."Юлско утро" - Юрая Хийп , "Стената" - Пинк Флойд.......повлияха цивилизационно мисленето на множество , тогава младежи....

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А аз в студентските си години прескачах през един балкон, за да си запиша на полската Unitra ей това

Малеее.Ся ша ги слушам цяла нощ,откога не съм ги слушал...

И аз съм ги слушал на унитра.

Редактирано от hristo58 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тогава не пропускайте да си послушате и това - 

Pink Floyd - Wish You Were Here

И ако някой ви пречи когато слушате, го пуснете през балкона. Приятно слушане. Аз не зная дали ще има втора такава група на този свят

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тогава не пропускайте да си послушате и това - 

Pink Floyd - Wish You Were Here

И ако някой ви пречи когато слушате, го пуснете през балкона. Приятно слушане. Аз не зная дали ще има втора такава група на този свят

Адаш ! :)

Прави са младежите и не само те !

Сега вече май , такава гигантска музика няма !

Само еднодневки.... :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами след толкова години все още да не се появи такава авангардна музика, значи, че има нещо в младото поколение. Дали ние неправилно мислим, дали те наистина умеят как "чичковците" не зная, но няма. Виж , да се утъркалят в пепела на дансинга го умеят по-добре от старите. Времена...и нрави. Ко да праиш! И не знам защо веднага свързах всичко това с...Мария Илиева. Абе страшна певица с 3 песни от които пее тра ла, ла, на, на на, но иначе е навред по плакати и телевизии Е да! Хубаво момиче, но само това. Не е като баба си Тина на 70 години и със 130 албума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Музиката днес и преди...не ми се ще да обсъждам.Но понеже гледам тук повечето го обърнахте на поздрави, ето Ви и един от мен-от една наистина моя любима група.С пожелания за лека вечер.

https://www.youtube.com/watch?t=4&v=FQKPJsPkUZE

rock.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Музиката днес и преди...не ми се ще да обсъждам.Но понеже гледам тук повечето го обърнахте на поздрави, ето Ви и един от мен-от една наистина моя любима група.С пожелания за лека вечер.

https://www.youtube.com/watch?t=4&v=FQKPJsPkUZE

rock.gif

Няма нищо лошо да обсъждаш точно този въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо лошо да обсъждаш точно този въпрос.

off

Taка е, но предпочитам  да си допия брендито, да си послушам още 1-2 парчета и да си лягам, че утре пак 

ще улавям пътя към морето (да си отдъхна за последно това лято,  използвайки  празничните дни), вместо да споря кой какво слуша, кое е по и...бла, бла, бла.

Всеки да си слуша каквото иска.За всеки влак си има пътници дет са вика.

Лека от мен и слушайте каквото ви харесва :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не оставате ли с впечатлението, че в музиката се появяват все по-големи бози, извращения и цигании, съчетани с бездарност? Навремето дори чалгата не беше толкова непоносима колкото днес.

Ако попиташ родителите си за това, което ние сме слушали едно време, а сега приемаме за образец, ще ти споделят същото нещо. Готино питане, преди години и аз си задавах този въпрос, как могат да се слушат някакви песни на изпълнители като Solja Boy, Pitbull, Chris Brown, Nicki Minaj, Taylor Swift, Rihanna, Beyonce, Selena Gomes, Justin Bieber, Ellie Goulding и ред други... после се замислих, че може би времето ни е минало и вече си живеем с личните разбирания за това, що е хубава музика, а поколенията след нас имат други модни такива. 

[За себе си наскоро преоткрих 70-те, а всеки ден откривам нови и нови неща в класическата музика, а така също и в т.нар. indie rock/alternative. + това от 2013 неизменно образецът ми за това, какво е стойностна музика, си остава Lana DelRey].

Редактирано от sisone22 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Симчо, нищо ѝ няма на музиката, прекрасна е, просто слушаш всичко каквото ти пуснат. Даже се е обогатила от навлизането на технологиите и от възможността повече хора да създават и споделят музика, дори може и сам да си правиш като толкова не ти харесва чуждата :) Естествено е с повечето количество да идва и повече амбалаж, но като знаеш какво търсиш не е проблем. 
Поп музиката винаги е дразнила с 99% боклуци, за чалгиите няма кво да говорим, но не мисля, че по-старите са по-поносими от сегашните помии. Хубаво споменавате метъл и рок, но те не изчерпват немасовата музика. Къде са саундтраците на игри, филмовата музика, някои електронни жанрове, например? Има невероятни неща, просто трябва да слушаш на правилните места за да ги чуеш...и обикновено това не е радио енерджи, да речем, или няква тъпа дискотека или чалготека. В крайна сметка, както казаха по-нагоре - въпрос на вкус :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Специален поздрав за поколение 50-60

Първото

и Второто

Га бяхме млади гледахме на тези песни да затанцуваме с някое девойче - имаше бая време за натискане :D

@ simtech,

Темата, която захвана е много добра. Дано тук четат и от младото поколение, които знаят само чалга певици и нищо друго. Нека да слагаме линкове към музика, която независимо от времето си ще бъде актуална, а не някои еднодневки, които се слушат месец-два и потъват в забвение.

Редактирано от mir4a (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Nightwish са едни от малкото групи , които запасиха стила си и да не слушам рок музиката им ми харесва но откакто ги напусна старата им вокалистка не са същите с тая новата рядко вече правят балади като тази https://www.youtube.com/watch?v=C9s0U7u70CE а иначе песента от , който е концерта е уникално концерта е правен през 2006 гледах го целия в нета уникален концерт .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване