Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Музиката днес и преди

Гост

Препоръчан отговор

• Отговори 148
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• 3 седмици по-късно...

https://www.youtube.com/watch?v=6evhDnQtSDw

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
  • 2 месеца по-късно...

Малко да опитам да възродя въпроса по главната тема.Да,напоследък има много комерсиална музика,тука и в световен план,като цяло.А и ние сме имали парчета,които да копираме по стил,жанр и т.н.Аз не,че примерно не обичам част от т.нар.комерсиална музика,има хубави попадения на парчета,от време на време.Примерно румънците правят хубави летни хитове и не само.Като цяло слушам всякаква музика без рок и метъл,най вече обичам да слушам dance,електронна музика,techno,trance,но подбрани неща.За чалгата,да-няма какво да се говори,в последните 7 години и повече си е станало боза.От стила харесвам по старите поп-фолк песни.
Какво обаче искам да вметна за нашата родна музика.Правили сме много хубави песни.Независимо,че е имало моменти на комерсиализация при нас,ще опровергая това с една песен на едно наше момиче.Може би всички я знаете,защото тя нашумя наскоро.Слушах,че тя прави нещо много интересно,което не знам някой да го е правил,наскоро.Тя обикаля различни места в България за търсене на народни песни,които не са се изпълнявали никога при нас.Това го търси от различни хора,по възрастни най вероятно.И събира информация за тия песни,текстове,мелодии и т.н.И вече има 2 песни,които съчетават родния ни фолклор с трап елементи.Не е ли хубава идеята.Последната песен с подобен интересен аранжимент беше на Елица и Стунджи,доколкото помня.Радвам се,че такива идеи в крайна сметка се възобновяват.А и тя е от музикалното училище,като мен.Само дето,обстоятелствата при мен се развиха по друг начин и не се занимавам с музика,сега.
И така,надявам се ви е билf интересно,това което казах.Ето и песента :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...
  • 5 месеца по-късно...
  • 4 месеца по-късно...
  • 8 месеца по-късно...

Уау. Нямах представа, че знаеш кой е Майкъл Крету. :*   За мен лично, музикант от ранга на Майк Олдфийлд примерно. Всичко което е предприемал е жънело успех.

Първия му проект, триото "Арабеск"...където работи с бъдещата си жена Сандра.

Следващия е солокариерата на Сандра Крету, станала една от поп иконите на 80- те

И разбира се, проектът Енигма... където Сандра отново участва.

Редактирано от _noise (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 5 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...
  • 10 месеца по-късно...
  • 2 месеца по-късно...

Като се започне от световната музика и се стигне до конкретиката на българската. Времената, в които се създава и твори нещо като музика също не са без значение.

По времето на соца в България е имало добри текстописци, между другото, но не чак толкова композитори-музиканти, които да създадат различна музика като стил и аранжимент. И всичко някак е било под общия знаменател "естрада". Дори Щурците и Сигнал са ми някаква рок-естрада, отделно безогледната кражба на последните откъмто музика на различни утвърдени световни рок-банди, а не вокалноИнструменталниГрупи.

После в края на 90-те се появяват Cravity Co. например, които са някакъв уникален прецедент за България. НО текстовете не са на български. Появяват се и различни поп-изпълнители, но не и музиканти, които да сътворят нещо запомнящо се.

А, съвсем в световен мащаб, развитието на технологиите, и не само, а цялата "машина" на музикалния бизнес започва да "смила" и изцежда всеки по-талантлив изпълнител.

Като има голяма разлика между певци-изпълнители само, бандите-групи, и другата банда на продуцентите...

За това, аз мисля и съм на мнение, че има хубави неща както преди така и сега. Хубавото на сега е, че има по-голям избор и свобода, да слушаш каквото пожелаеш и не е нужно, ако стил или песен да я изслушваш, и отразяваш само защото не ти е харесала.

Оригиналните записи на Бийтълс и по концерти като съм ги слушала, въобще не ми харесват! после с друг аранжимент и в студио е нещо много по-различно.

От преди много харесвам това:

а от последните години

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Качествена музика има и днес, просто част от вас очевидно не знаят къде да я намерят. Ако очаквате да чувате само читави неща по масовите телевизии и радиа... ами имам лоши новини и даже почти ви съжалявам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване