Премини към съдържанието
todor12345

Проблем с работата на много от игрите

Препоръчан отговор

Първия проблем с игрите беше супер бавния ми комп сега съм с нов -

Процесор - Intel® Xeon® CPU X5450 @ 3.00 GHZ 

4GB DD2 RAM

Видеокарта - Nvidia GeForce 7100 / nForce 630i 

64bit-a

win7  и т.н

И сегашния ми проблем за който пиша е, че нито 1 игра освен CS 1.6, CSGO (което бая лаги) не ми тръгват други игри каквито и да са дори и да покривам максималните просто пускам и няма картина и не само на 1 игра ами на повече от 10 става това ... + това и филмите нямат картина което мисля, че и двата проблема са от видеокартата .. има всички драйвъри и да знам, че видеото е боклук, но все пак мисля, че може да се реши проблема.Някакви идей?

:help wanted4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Таз видеокарта май в вградена.Ти какво очакваш от толкова стара и бавна карта?

Кажи си точните спецификации на компонентите,на цялата машина.

Новите карти искат вече DirectX 11, та и 12 идва вече.

По-добре събирай парички за нов компютър или поне за външна видеокарта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как е възможно да има толкова слаба видеокарта при положение, че има Процесор - Intel® Xeon® CPU X5450 @ 3.00 GHZ  и 4гб РАМ  :ohmy: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сигурно щото проца е от 2007 и е бил навремето си нещо наистина сериозно, но сега вече си е просто парче силикон. Машината е купена на старо, тя е нова за автора на темата, защото преди я е нямал :)

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Компа си е 6+ няма за какво да взимам нов и да нова видеокарта ще взема скоро, но чак толкова бавна, че и филми да не зареждат няма такава .. ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дъното е сокет 775, с изрязани маркиращи пинове, а процесорът е сокет 771, с лепенки да тръгва на сокет 775. Реално е като два процесора Е8400 и е достатъчно добър за съвременните приложения. За съжаление видеото е брутално старо и слабо и трудно ще подкарва игри по-нови от 2006-та. Дори не знам как ще се справя с 1080p филми. Ако все пак авторът иска да подкарва стари игри, нека да пробва да инсталира directx9, защото видеото не поддържа 11-ката от уин 7, а вероятно и игрите, които се опитва да стартира.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И пак никъде не е спомената ОС!
    И аз като badsector препоръчвам инсталирането на DirectX 9.0c но малко променен (repack):

Q: Why repack the DirectX redistributable installer you ask?
    A: Because the original is only a self extracting CAB archive, this (re)package will initiate the install wizard (dxsetup.exe) after extraction and it also properly accepts the /q switch for "silent" installation.

http://www.wincert.net/forum/topic/10819-proper-microsoft-directx-redistributable-june-2010/

Освен това не е зле да се погледне в кнтролния панел в инсталираните актуализации дали са инсталирани Visual c 2005;2008..
    http://www.wincert.net/forum/topic/13023-windows-aio-runtime-pack-x86-x64/?hl=visual
    Ако се тегли от втория линк, няма нужда да се тегли от първия, въпреки, че зад първия стои по-оптимизирана инсталация на DirectX 9.0c.

Това поведение (черен екран) на игрите прилича на липси в обвивката на ОС.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.