Премини към съдържанието
JoRkA

Търся безплатна програма за отдалечен достъп

Препоръчан отговор

Здравейте, трябва ми безплатна програма за отдалечен достъп. Трябва ми нещо което като включат компютъра в къщи аз от моя лаптоп да мога да вляза и да го оправлявам обаче без те да правят нещо във нас. Защото не разбирам могат само да го пускат. Пък на мене често ми трябва пс. Трябва ми нещо с което да мога да виждам екрана и съответно да мога да командвам компютъра. Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1 за Teamviewer - можеш и от смартфона да управляваш домашния компютър. Без никаква намеса от отдалечената страна. Само да се стартира машината там. И е по-добре да се инсталира, отколкото да е в режим "само стартиране".

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ама проблема е че няма кой да ми дава ид и парола... Даже и монитра не включват. Само компа и това е. Трябва ми нещо без да ми трябва такава информация просто като им кажа да го включат и като го включат аз да имам достап вече без да правят друго. Знам за Teamviewer но неми върши работа. Благодаря се пак :) Ако някой знае друга програма която може да свърши работа да пише :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достатъчно е само веднъж да ти ги издиктуват!

При всички положения ще ти трябва някакъв идентификатор на отсрещната машина!. Кажи сега, че и с динамично IP машината, за да е по-весело.

Като не я ползват машината, защо я включват тогава? Или онази машина се ползва за някакво прокси, или започва да ми намирисва на гавра.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достатъчно е само веднъж да ти ги издиктуват!

При всички положения ще ти трябва някакъв идентификатор на отсрещната машина!. Кажи сега, че и с динамично IP машината, за да е по-весело.

Като не я ползват машината, защо я включват тогава? Или онази машина се ползва за някакво прокси, или започва да ми намирисва на гавра.

Дори и да е с динамично IP, няма значение.

Да ама проблема е че няма кой да ми дава ид и парола... Даже и монитра не включват. Само компа и това е. Трябва ми нещо без да ми трябва такава информация просто като им кажа да го включат и като го включат аз да имам достап вече без да правят друго. Знам за Teamviewer но неми върши работа. Благодаря се пак :) Ако някой знае друга програма която може да свърши работа да пише :)

Трябва само веднъж да се включи монитор за 30 минути, да се настрои и готово. Трябва да си направиш акаунт и да влезеш на компютъра, а след това да си направиш и твоя парола. Там си има поле за това. Също направи TeamViewer да се стартира при включване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тои ми е домашния компютър на него си съхранявам всичко и ми трябват често данни от него. Но никои не разбира в къщи и само знаят да натиснат компчето да тръгне и това е. Пък аз се прибирам на 1-2 месеца 1 път за 1-2 дена и това е. Компютъра го ползвам само за съхранение на данни. Динамично трябва да е ползвам рутер във нас. Проблема е че се сменя ид то и паролата винаги иначе може си ги запиша някаде и само да ги въвеждам :) Ама се смениха и ся не мога да вляза.

Редактирано от JoRkA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и да е с динамично IP, няма значение.

Има значение, ако не се ползват идфентификатори!!! Като този на Teamviewer! Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има значение, ако не се ползват идфентификатори!!! Като този на Teamviewer!

Ако си влезе в акаунта няма нужда. Просто си влиза в профила от друг клиент и ако компютъра е онлайн, може да се свърже директно.

Тои ми е домашния компютър на него си съхранявам всичко и ми трябват често данни от него. Но никои не разбира в къщи и само знаят да натиснат компчето да тръгне и това е. Пък аз се прибирам на 1-2 месеца 1 път за 1-2 дена и това е. Компютъра го ползвам само за съхранение на данни. Динамично трябва да е ползвам рутер във нас. Проблема е че се сменя ид то и паролата винаги иначе може си ги запиша някаде и само да ги въвеждам :) Ама се смениха и ся не мога да вляза.

То при теб толкова ли са "прости", че да не могат да натиснат 1 иконка за да влязат, а после да ти продиктуват 2 реда с цифри които сами ще излязат на екрана ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неми се занимава с облачни услуги и тем подобни глупости. Не разбират нищо това е проблема обяснявах им ама така и не им се занимава. Пък така съм наи сигорен като държа информацията на него.

Ако си влезе в акаунта няма нужда. Просто си влиза в профила от друг клиент и ако компютъра е онлайн, може да се свърже директно.

Говориш за акаунт в Teamviewer нали ? Аз съм го направил да се стартира с лина. 

Ся говорих с един бивш колега и ми каза че тои преди да си накупи преносими hdd е ползвал UltraVNC. Оставял е пс то включено и с тая праграма си е влизал когато си иска. Можели да ми кажете нещо за тази програма ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сметката за ток изобщо неме притеснява. Нито тока нито интернета. Само да ми върши работа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако Windows не е някоя home версия, какво ти пречи да си ползваш вградения в него remote desktop?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми за максимум 2 мин. се настройва. Щом си зад рутер съответно ще трябва да пренасочиш порт 3389. Също така в случай, че публичното ИП се назначава динамично, имаш два варианта. 1 - Обаждаш се на доставчика и го молиш да ти "закачат" адреса към MAC т.е. един вид никога да не се сменя. Може и ddns запис да ти направят според зависи, но има варианти. Не вярвам да ти откажат, ако пък са толкова цербери и не искат минаваш на вариант 2 - Почти няма домашен рутер, който да не поддържа услуга като no-ip примерно. Правиш си една регистрация и си свиркаш. Неудобството тук, е че веднъж в месеца ще трябва да преактивираш записа, но те пращат напомняне на пощата, с която си се регистрирал, поне така беше преди сега може и да не се налага преактвиране, скоро не съм им ползвал услугите.

Също така да не говорим, че ако ЛАН картата на този комп поддържа wake on lan, може и вашите изобщо да не се намесват. Можеш да си включваш копма през Интернет и съответно после да си го гасиш, когато си поискаш.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз си помислих за wakeonlan, ама виж колко ожесточено се отхвърли тимвюър, та го пропуснах този мимент

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

exwol това е добра идея. Ще пробвам знам го сайта no-ip работил съм със него. И рутера го поддържа. Ще пробвам, не знам дали ланкартата поддържа wakeonlan. Иначе доставчиците използват физически адреси. Не знам какво точно е това но на мен ми е на БГ и това пише. Благодаря много на всички. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И пак опираш до дистанционното управление след събуждането

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Също така в случай, че публичното ИП се назначава динамично, имаш два варианта. 1 - Обаждаш се на доставчика и го молиш да ти "закачат" адреса към MAC т.е. един вид никога да не се сменя...

Вероятно вече е направено, а Remotedesktop-а иска парола на уин акаунта, което не удовлетворява условието на задачата "като им кажа да го включат и като го включат аз да имам достап вече без да правят друго". Teamviewer ще свърши работа, вероятно и logmein.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем да се реализира с RDP и http://www.noip.com/, правил съм го преди време. Не е от значение типа на адреса - динамичен или статичен, както и дали има акаунт или няма. Само трябва да се пренасочи порт 3389 в уеб интерфейса на маршрутизатора. За WOL не съм сигурен дали ще сработи във WAN, защото е по-специфично. По принцип би трябвало да стане с пренасочване на порт 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно вече е направено, а Remotedesktop-а иска парола на уин акаунта, което не удовлетворява условието на задачата "като им кажа да го включат и като го включат аз да имам достап вече без да правят друго". Teamviewer ще свърши работа, вероятно и logmein.

Я пак, че нещо не можах да те разбера - оспорваш написаното от мен или ми казваш какво няма да стане или какво точно ми казваш? До колкото разбирам май е така, хубаво е обаче когато си решил да се изказваш, преди това е добре да си напишеш домашното и да не говориш глупости когато нямаш представа от дадено нещо. Условието на задачата съм го прочел много добре. Защо само в тоя форум е пълно с хора като теб и все ще се намери някои да спори мама му стара. То бива-бива ама в един момент омръзва и май е време и аз да си бия шута от тука и да спра да пиша. Вместо да си направим една съдържателна техническа дискусия полезна за всички и да се допълваме в темите и в помощ на питащия, то все тряя да се обяснявам и пиша още 20 подобни поста, за да потвърдя написаното от мен. Ако не можете да помогнете, поне не пречете бе хора. Такова чудо по другите форуми го няма. Ама какво се учудвам, форума вече не е това, което беше. Всички, които бяха наистина на ниво, вече не пишат тука и е разбираемо точно поради тази причина. Останаха има няма 5-6 човека от всички активни потребители, които се занимават професионално с ИТ и са в час, другите пишещи в техническите раздели са просто аматьори, които поцъкват вкъщи за кеф и налитат на спорове, па на всичкото отгоре и си лайкват постовете в знак на одобрение. Смешна работа, жалкото е че масово е така и повечето потребители не са в час за много неща. Я ела и го напиши това дето си ми оспорил в нормален технически форум и ще получиш мненията си. Мен да ти кажа ме боли х*я кой какво и как ще реализира, които иска слуша и има резултати, които не да се оправя.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой май не спомена, че паролата на TeamViewer може да се зададе ръчно и си остава перманентна. И ID номерът не се сменя. Мисля, че се генерира от MAC адреса на мрежовия интерфейс. Тоест трябва само да я инсталираш, когато си там. Измисляш парола и я записваш заедно с номера. Задаваш TeamViewer да тръгва с Windows за всеки случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.