Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Към LED осветлението имам следния траф:

8363099p.jpg

Според мен на L,N /AC/ се връзват кабелите от мрежата, а на -V,+V излизат кабелите от трафа към осветлението. Правилно ли е ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това само траф ли е или има и изправител, защото не се вижда добре. Но съдейки по обозначенията с надписи  -V  и  +V излиза че има изправител. Ако е така, правилно сте се ориентирал. Ако е само трансформатор, то  от него излиза променливо напрежение, което трябва да изправите с диоди и то така, че да отговаря на консумираният от светодиодната лента - ток. Стандартна лента с диоди (5 метра) има консумация около 4 ампера .

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вързвай и зануляването на тея импулсните захранвания с трижилен кабел и шуко щепсел, 

Редактирано от ined (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това само траф ли е или има и изправител, защото не се вижда добре. Но съдейки по обозначенията с надписи  -V  и  +V излиза че има изправител. Ако е така, правилно сте се ориентирал. Ако е само трансформатор, то  от него излиза променливо напрежение, което трябва да изправите с диоди и то така, че да отговаря на консумираният от светодиодната лента - ток. Стандартна лента с диоди (5 метра) има консумация около 4 ампера .

Да, трябваше да снимам целия уред. Явно има и изправител. Благодаря.

Вързвай и зануляването на тея ипулсните захранвания с трижилен кабел и шуко щепсел, 

Благодаря.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вързах и тръгна от раз :whist:

Много е красиво и функционално. Не ми хареса, че пише: Power - 60 W.

Редактирано от 2249 (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вързах и тръгна от раз :whist:

Много е красиво и функционално. Не ми хареса, че пише: Power - 60 W.

Кое те притеснява, като пише , че е 60 вата? Не се безпокой. И да, ефектно е. Аз масово използвам такива ленти по домовете на хората. Има много малки импулсни захранвания по 10-12 лева - 12волта 4 ампера. Можеш и такова да си закупиш от почти всеки магазин, продаващ тези ленти. По размер са като на лаптопите или по малки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така изглежда, че консумацията на лентата е 60 вата. Като на една обикновенна крушка. Дано да греша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така изглежда, че консумацията на лентата е 60 вата. Като на една обикновенна крушка. Дано да греша.

Прочети колко са диодите на лентата  и ги умножи  по 12-15 милиампера и ще получиш това за което се притесняваш. На различните ленти с осветление има различен брой светодиоди  (лентата е с дължина 5 метра, но има ленти с дължина 3 метра.Захранването ще ти стигне да работи без прекъсване с месеци. Малко ще е топло(ако са 70 диода на линеен метър прави 350 диода по 12 милиампера+ на ? няма да смятам.Ако захранването е с траф(той се вижда) макар че не виждам нищо от снимката и последният е с размери 7Х7Х7 см - въобще не се къхари. Всичко съм написал грубо, без изчисления.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лентата е 370 см. и на нея има около 220 диода. Не мога да ги преброя, защото лентата е закрита с полупрозрачна лайсна. Остана ми малка лентичка, която дойде в повече. На нея виждам, че на 10 см. има 6 диода. И оттам - на 370 см. - над 220 диода. Замислих се, защото ако наистина консумацията е 60 вата по-добре щеше да е да сложа 3-4 LED лунички и готово. На терасата сложих 3 бр. от тях - чудесна светлина и само по 3 W на луничка ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лентата е 370 см. и на нея има около 220 диода. Не мога да ги преброя, защото лентата е закрита с полупрозрачна лайсна. Остана ми малка лентичка, която дойде в повече. На нея виждам, че на 10 см. има 6 диода. И оттам - на 370 см. - над 220 диода. Замислих се, защото ако наистина консумацията е 60 вата по-добре щеше да е да сложа 3-4 LED лунички и готово. На терасата сложих 3 бр. от тях - чудесна светлина и само по 3 W на луничка ...

Приятел! Както решиш. Щом е в твоя дом ще го правиш както на теб ти харесва и ти е изгодно. За помагането като съвет - винаги може да разчиташ. Лека и приятна вечер на теб и твоята фамилия!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз благодаря за отделеното време. Приятни почивни дни и на теб и семейството. Току виж съм се отбил до ВТ ... :handshake:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.