Премини към съдържанието
Ultimate Computers

Минаване към друга дистрибуция с запазване на данни?

Препоръчан отговор

Възможно ли е да сменя сегашната Zorin OS 10 Core с Manjaro KDE 0.9.0, с запазване на данните?  То е ясно че няма да стане с "ъпгрейд"  но нещо от сорта на бекъп? Идеи? Благодаря за помоща предварително!

Между другото се старах да не пропусна нещо но все пак ако имам прпуск кажете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сте задали Home на отделен дял, просто задайте този дял за новата система, без да го форматирате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images/748/8363748E.png

Мисля че е на отделен дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен - не е. Изпълни :

cat /etc/fstab

че не съм свикнал с тия глезотии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images/764/8363764r.png

Аз да питам това манджаро(KDE 0.9.0) как е като стабилност, има ли бъгове и т.н понеже от Zorin по-бъгава дистрибуция не съм виждал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествал съм ги и двете. Нито в една от тях няма да намерите стабилност. Едната е базирана на Ubuntu, но с прекалено много промени, а другата на Arch, която е rollig release и се променя непрекъснато.

Ако държите на стабилност - изберете си базова дистрибуция с фиксирана и по- дълга поддръжка.

П.П.: Нямате отделен Home дял. Прехвърлете данните си на друг носител, преди преинсталацията.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще кажеш за Kubuntu/Plasma 5 работна среда?

EDIT: Иначе нямам нещо важно просто да не се занимавам да запомням пароли, да тегля програми т.н

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще кажеш за Kubuntu/Plasma 5 работна среда?

EDIT: Иначе нямам нещо важно просто да не се занимавам да запомням пароли, да тегля програми т.н

Kubuntu = Zorin = на едно голямо кафяво нещо.

Слагай ментата както са ти предложили. За теб е идеална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай ментата както са ти предложили. За теб е идеална.

Приравняваш официален Ubuntu десктоп, базиран на KDE с Ubuntu базирана дистрибуция, ползваща силно модифициран Gnome Shell десктоп ?

Ползвал съм Kubuntu десктопа до версия 10.04 и не съм имал никакви проблеми с него. Изключително изчистен десктоп с по- малко приложения дори от kde-standard. Сега не знам, този мета пакет, как се води. Новото име на kde-minimal, мисля, че е plasma-desktop.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приравняваш официален Ubuntu десктоп, базиран на KDE с Ubuntu базирана дистрибуция, ползваща силно модифициран Gnome Shell десктоп ?

Ползвал съм Kubuntu десктопа до версия 10.04 и не съм имал никакви проблеми с него. Изключително изчистен десктоп с по- малко приложения дори от kde-standard. Сега не знам, този мета пакет, как се води. Новото име на kde-minimal, мисля, че е plasma-desktop.

Още много работа има по плазма, затова го приравнявам така. Кубунту беше стабиуен общо взето до 10 версия, от там насетне стана отвратително дистро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

KDE4 в Kubuntu 14.04 няма как да не е стабилна. Тествал съм я за кратко и не съм забелязал нищо проблемно в нея. За KDE5, както вече писах - нямам впечатления.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е вярно, Zorin е Gnome Shell. Plasma 5 е достатъчно стабилна, ползвам я още от януари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последния път, когато пробвах плазмата беше ужасно бъгава, крашове имаше на всеки 5 минути. това беше март месец ако не се лъжа. От тогава нямам поглед върху нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.