Премини към съдържанието
Ultimate Computers

Мнение за дистрибуция

Препоръчан отговор

Здравейте,  в момента съм с Zorin 10 Core и е доста бъгав, нестабилен и тежък за това мисля да го сменя, за сека съм се насочил към Kubuntu 15.04/KDE Plasma 5, не ми предлагайте убунту(не ми харесва на дизайн) насочил съм се също и към Chakra Linux, мерси за предложенията предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mint XFCE X64. Лека и добре работеща дистрибуция. Напудрена с KWIN+DocbarX работи сравнително леко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си харесал КДЕ средата аз ти предлагам да пробваш Netrunner.От близо две години ползвам тази ОС и мога да кажа,че е перфектна. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нужно да инсталираш, запиши си флашка https://fedorahosted.org/liveusb-creator/(работи с всякаква дистрибуция) persistent storage даваш да има поне 300мб, да може да си инсталираш софтуер, ползваш няколко дни и ако ти хареса инсталираш, дори не е задължително, може да си ползваш флашката, но поне 1-2гб за сторидж :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че добре си се насочил към Kubuntu. Изчистен десктоп със сравнително малко приложение. Не съм тествал, обаче, нито една версия с KDE 5 и не знам, какво е качеството им. Kubuntu 14.04 с KDE 4 е доста стабилен десктоп. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че добре си се насочил към Kubuntu. Изчистен десктоп със сравнително малко приложение. Не съм тествал, обаче, нито една версия с KDE 5 и не знам, какво е качеството им. Kubuntu 14.04 с KDE 4 е доста стабилен десктоп. 

Аз тествах Plasma 5 и мога да кажа че лично според мен не е достатъчно стабилен и освен това е бавен. За стари машини направо ще е ад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То, за стари машини, никоя версия на KDE след 3.5 не е подходяща. Trinity проекта беше добра идея, но, очевидно няма достатъчно разработчици и напредва много бавно. За разлика от МАТЕ, която получи силна подкрепа и, вече никой не си позволява да я пренебрегва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То, за стари машини, никоя версия на KDE след 3.5 не е подходяща. Trinity проекта беше добра идея, но, очевидно няма достатъчно разработчици и напредва много бавно. За разлика от МАТЕ, която получи силна подкрепа и, вече никой не си позволява да я пренебрегва.

Моите първи впечатления от XFCE са си доста добри. Старата машина на която ми работи е Acer Aspire 5742G с 4 гб рам и остарял I3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моите впечатление от Xfce са натрупвани от версия 4.6 до момента. Девизът им - "Еволюция без революция" ме устройва напълно. Става все по- добра, без никакви революционни промени. Много пъти съм го коментирал за уникалното устройство на Xfce, което я прави толкова стабилна. Графичната среда се състои само от 15-16 пакета и броят им почти не се е променил в новите версии. Всичко останало са добавки, които доста са се увеличили, като брой, но се инсталират по желание и, според нуждите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mint XFCE X64. Лека и добре работеща дистрибуция. Напудрена с KWIN+DocbarX работи сравнително леко.

XFCE ми идва малко,,,, семпла, на мен ми харесва Plasma 5, какво ви е мнението за Kubuntu 15.04/Plasma 5? За сега от предложените само NetRunner 16 ми хареса.

Машината ми я купих тази година и съм платил доста пари та не мисля че е слаба

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината ми я купих тази година и съм платил доста пари та не мисля че е слаба

Коментарът ми беше отговор на конкретен пост, точно над него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XFCE ми идва малко,,,, семпла, на мен ми харесва Plasma 5, какво ви е мнението за Kubuntu 15.04/Plasma 5? За сега от предложените само NetRunner 16 ми хареса.

Машината ми е геймърски Lenovo Y50 с високочестотен I5-4210h(от 2.9 до 3.5ghz) и карта GTX 860m която е на нивото на r7 265 та да не мислим кое тежко много..

Plasma 5 ще ти върви идеално, но не се заблуждавай, че машината ти е геймърска :)

Редактирано от sokoban (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината ми е геймърски Lenovo Y50 с високочестотен I5-4210h(от 2.9 до 3.5ghz) и карта GTX 860m която е на нивото на r7 265 та да не мислим кое тежко много..

Бъгава и нестабилна. Plasma 5 се влачи като плазмодей дори на машината ми с 2 I7 и сокет 2011-3. Какво повече да коментирам КДЕ 5 което напрактиа е променено визуално КДЕ 4 с разместени модули за настройки.

Ако погледнеш темата за Минт и видеата в Ютуб ще успееш на Mint 17.2 XFCE да инсталираш за около 90 минути дистрибуцията с KWIN+DocbarX .

Така имай си на представа че тези 90 минути ми бяха нужни защото трябваше да прочета малко повече материал и да поразпитам хора в форума правили тази манипулация.

Е то геймърски лаптоп още не са измислили, с малко изключение са извънземните ама и цените са им извънземни  :D та малко се отклоних от темата Кубунту/Пласма 5 стабилна ли е, има ли бъгове защото точно за това сменям zorin-а още от първото стартиране даде черен екран и я чаках 5 минути само да стартира, по-зле дори и от прозореца.

Ако имаш предостатъчно ресурс - директно пробвай в вирутална машина - ако ти хареса - инсталирай на реална. Избора си е твой. Сам предценяваш какво ще инсталираш и как ще ти скапва нервите в последствие.

П.с: Пиша поста си в горния за да не разводнявам темата ненужно.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Plasma 5 ще ти върви идеално, но не се заблуждавай, че машината ти е геймърска :)

Е то геймърски лаптоп още не са измислили, с малко изключение са извънземните ама и цените са им извънземни :D та малко се отклоних от темата Кубунту/Пласма 5 стабилна ли е, има ли бъгове защото точно за това сменям zorin-а още от първото стартиране даде черен екран и я чаках 5 минути само да стартира, по-зле дори и от прозореца. Както казах пробвал съм Mint на старата ми щайга и върви масло по лед но ми е семпла на дизайн

EDIT: Добре, щом пласма 5 е нестабилна какво бихте ми предложили? (подобна на дизайн)

Какво ще кажете за Chakra?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бъгава и нестабилна. Plasma 5 се влачи като плазмодей дори на машината ми с 2 I7 и сокет 2011-3.

Моят процесор е E-350 много по-слаб от който и да i-серията и плазмата работи много бързо. Колкото до крашове http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=intel-plasma-5-driver-crash Ако искаш Mint/Ubuntu sokoban може да ти каже точно кои да ползваш, защото идват със старо ядро и ще се озориш с драйверите на nVidia.

Редактирано от bvbfan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм за Минт XFCE, или Мате. 

Виктор Руменов, XFCE не е никак семпла среда. С XFCE може да направиш каквото си поискаш. Не се изискват кой знае колко усилия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.linuxmint.com/pictures/screenshots/qiana/xfce.png

Нещо ми се вижда обикновенна.

Нещо за Chakra?

Chakra-Linux_Benz_Classic-Menu-Style.png

Тази версия на Chakra ме изкефи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми ти ще си я направиш така, че да ти харесва. 

Този скрийн на arch ми хареса, обаче ми идва мааалко тъмен, сега ще го разгледам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оня скрийн на Чакра не ти ли идва тъмен?  :D

Не, иначе аз съм гола вода в линукс тъй че ич не мога да го направя както ми харесва, малко се отклонихме последно Кубунту-то ще прави ли изцепки като зорин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе, да ти кажа, според мен пускаш някакви теми, за да си спамиш. Това е цялата работа. 

Защо мислиш така?

Най-накрая ще сложа кубунтуту едва ли ще по-бъгава от zorin.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понятието за лека дистрибуция е доста относително. Всеки от нас може да ти каже дистро, от което е доволен и е близко или далеч от твоите изисквания. :)  Най-логичният вариант би бил да влезеш в DistroWatch и да погледнеш всякакви ОС, трябва да се ориентираш към някоя. А и като гледам доста хора ти казаха различни дистрота а ти продължаваш да събираш мнения за тези, които си беше избрал предварително. Просто пробвай тези, които те кефят.  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.