Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

предполагам какво ще ми кажете, но все пак не пречи да попитам, може пък и да греша. Идва един такъв сезон, в който времето не става особено много за излизане и съм се присетил за една игра, която до преди 1-2 години играех доста активно на стария си лаптоп (HP Presario CQ 56) без никакъв проблем. По стечение на обстоятелствата ми се наложи да сменя въпросния лаптоп и реших да избера отново HP, тъй като марката ми е позната и съм доволен от нея. Според бюджета си, избрах си HP Pavilion G7 и преди около година го закупих от САЩ.

Преди няколко дни изтеглих въпросната игра, с мисълта, че стария ми лаптоп беше доста по-слабичък като характеристики, съответно на новия няма да имам проблем да я играя. Става въпрос за Football Manager 15. Е да, ама не. Играта върви идеално до момента, в който не започне симулацията на мачовете и се появи теренът и футболистите ( http://i1-news.softpedia-static.com/images/news2/Football-Manager-2015-Review-PC-465591-2.jpg ).

Нищо особено като графика, но достатъчно за лаптопа да започне да шуми адски много и вентилаторът да вдигне сериозно оборотите. Не съм проверявал температурата, но определено става по-топъл от обикновено. Предполагам, че ще ми кажете, че лаптопът не е геймърски и няма как проблемът да бъде оправен, но все пак реших да попитам, може нещо в мен да е грешката. Има ли как въпросния шум да се намали и да имам възможност да играя спокойно, без да се притеснявам, че ще се вдигне прекалено много температурата и ще си съсипя машината? Предварително благодаря и качвам детайлите на лаптопа на скрийншота долу:

ae5cb2c5b35bbf59.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вероятният проблем е в операционната система Windows 10 и евентуално липсата на качествени видеодрайвери за нея. Не знам защо сте си я инсталирали, след като нямате никаква нужда и само си вредите с това действие. Ако сте още в пробния период от 1 месец, бих ви посъветвал да се върнете на операционната система, с която сте бил преди това. 

П.П. Играта лицензирано(закупена ли е?) копие ли, или е кракната. Щото Джам 10 бие тия неща, кракове, патерици и прочие.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вероятният проблем е в операционната система Windows 10 и евентуално липсата на качествени видеодрайвери за нея. Не знам защо сте си я инсталирали, след като нямате никаква нужда и само си вредите с това действие. Ако сте още в пробния период от 1 месец, бих ви посъветвал да се върнете на операционната система, с която сте бил преди това. 

П.П. Играта лицензирано(закупена ли е?) копие ли, или е кракната. Щото Джам 10 бие тия неща, кракове, патерици и прочие.

Играта е купена преди доста време , оригинална е . Иначе не , не съм в пробния едномесечен период на Windows , та от тая гледна точка няма как да се върна , а и честно казано харесвам 10-ката и не ми се ще да се връщам на 8 . Това , което ме съветвате е да потърся видеодрайвъри ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Играта е купена преди доста време , оригинална е . Иначе не , не съм в пробния едномесечен период на Windows , та от тая гледна точка няма как да се върна , а и честно казано харесвам 10-ката и не ми се ще да се връщам на 8 . Това , което ме съветвате е да потърся видеодрайвъри ?

Ами явно има някаква причина, за да не може един лаптоп с по-добри характеристики от модела от преди това, да не се справя не само толкова колкото, а дори и по-добре от старата машина. Вижда се, че е инсталиран и DirectX 9.0C, който е нужен и освен ако няма някакво омазване на драйверите или друг софтуер при инсталация или надстройката(ако е тръгнала от Windows 8.1) на ОС-ма, не виждам каква друга причина може да има, освен с драйверите.

Впрочем ако си спомняте. На каква резолюция и други настройки на играта, сте играли на старата машина и на какви сега. Защото с това вградено видео, което не е кой знае какво, не сте чак толкова "напред" спрямо вграденото видео на стария лаптоп.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами явно има някаква причина, за да не може един лаптоп с по-добри характеристики от модела от преди това, да не се справя не само толкова колкото, а дори и по-добре от старата машина. Вижда се, че е инсталиран и DirectX 9.0C, който е нужен и освен ако няма някакво омазване на драйверите или друг софтуер при инсталация или надстройката(ако е тръгнала от Windows 8.1) на ОС-ма, не виждам каква друга причина може да има, освен с драйверите.

Впрочем ако си спомняте. На каква резолюция и други настройки на играта, сте играли на старата машина и на какви сега. Защото с това вградено видео, което не е кой знае какво, не сте чак толкова "напред" спрямо вграденото видео на стария лаптоп.

Стария лаптоп е с по-малък дисплей от новия и беше с резолюция по-малка от сегашната съответно . Въпреки това съм си играл да намалям резолюцията на играта и резултатът е никакъв . Ще прегледам драйвърите и се надявам да има някакъв успех.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Leo123
        Добър ден ! Реших се най-накрая да си взема нов лаптоп . Лаптопа ще се ползва главно за игри ,  не до там толкова  натоварващи(CS Go , Fifa 17 , FM 17 , COD и др.) , но ако реша да играя такава бих искал лаптопа да може да се справи . Мисля да го ползвам поне 4/5 години ( дано да имам този късмет и да издържи ) . Бюджетът е около 3 000лв. и съм се решил да е 17.3 инча , а не като сегашния ми 15'' . Ето ги и моделите на които съм се спрял  :
        1. https://laptop.bg/archive/laptops-acer-Predator_17_G5_793-acer_predator_17_g5_793_NH_Q1HEX_02
        2. https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V17_Nitro-acer_aspire_v17_nitro_vn7793g_NHQ26EX007?gclid=CODO_PCwttYCFRMTGwodAOcI1w
        3. http://www.pcstore.bg/bg/laptop-asus-fx753ve-gc093.html?dsa=laptop&gclid=EAIaIQobChMIjb2nxrG21gIVDmYbCh2tcAoNEAAYAiAAEgK23vD_BwE
        Това са моделите на които аз съм се спрял . Тъй като не съм много напред в нещата бих искал да ми кажете стават ли и кой от тях е най-добре ? Тъй като това доста пари , бих искал да взема възможно най-добрия вариант в рамките на този бюджет . Също така бих искал да ме посъветвате от кой сайт е най-добре да се поръча ? Благодаря предварително за отделеното внимание 
      • от Белгиеца
        Ето как се справих с един свищящ твърд диск.
        Виси сега на зидарски конец, за да не предава вибрациите на кутията, която иначе усилва шума както кутия на китара усилва звука от струните. Кутията е от времето когато имаше и четец за дискети, от някаква доста тънка ламарина и капаци свалящи се и от двете страни. Та е много песнопойна горката, па и има доста дупки отстрани.
        Сега само вентилатора на процесора ръмжи.  В захранването няма вентилатор.

• от pi4a7a
        Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
        Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
      • от cvetanpopov1
        Здравейте! Моля да ми препоръчате конфигурация за работа с по тежки по възможността програми за видео обработка, снимки , офис програми ( Autodesk , Maya , Sony Vegas etc. )може би и  тук там някоя игра да се сложи на клиента до допостимата от него сума от 1000-1100лв . Благодаря предварително.Монитор има клиента до колкото знам " ДОБЪР "  така че остава само машината
      • от DVP21
        Здравейте!
        Обмислям покупка на гейминг конфигурация за около 2300 лева. В цената не включвам монитор и периферия, старо РС нямам. Насочил съм се към Intel CPU и Nvidia GPU, 8GB RAM (стартово, след време ще взема още толкова), 1TB HDD (за начало предпочитам без SDD). Ще се играе една единствена игра - Rainbow Six Siege (искам да я играя на колкото се може по-добри графични настройки), стрийм и basic видео обработка, от време на време ще ползвам MS Office. 
        Към това съм се насочил за сега:
        - http://nikem-bg.net/cart/57969p1r57647p1r55058p1r54561p1r54488p1rf.html (това е без кутия и GPU)
        - http://www.altech.bg/bg/product/63486/vc-asus-strix-gtx1070-8g-gaming-8gb-gddr5-256bit-pci-e-30 - видеокарта
        - http://www.vario.bg/corsair-carbide-series-spec-alpha-cc-9011083-ww - кутия
        Също така се чудех дали е задължително да взимам охладител за процесора, тъй като има възможност за овърклок. Или на първо време може и без него, тъй като не смятам да се занимавам с овърклок поне в началото.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.