Премини към съдържанието
slavcho hadjiyata

Как да премахна ASK.com от Google Chrome?

Препоръчан отговор

Здравейте! Ползвам само Linux OS и обикновено браузър Google Chrome. Преди около месец се появи досадния Ask.com. Тогава успях да го елиминирам с настройките в самия Google Chrome. Преди няколко дни обаче се появи отново и с тези настройки не може да се изчисти. За съжаление не можах да намеря нищо по въпроса. Признавам, че не съм ги чел всичките, защото повечето от тях се отнасят за Windows, а и не е ясно от заглавието или поне в началото на статията за кои системи се отнася.

Ако някой от Вас колеги има желание и възможност да драсне едно стегнато указание как да се процедира при подобен проблем с Linux OS, ще му бъда безкрайно признателен. Проблема ми се появи след инсталиране на Skype. Деинсталирах го и него и Google Chrome-няма резултат.

Добавям снимка на екрана.

Желая успех и бъдете здрави!

post-302235-0-39859600-1442640730_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Преместих темата ви в правилния раздел, защото инструкциите в нашия се отнасят за Windows.

Поздрави и успех!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. http://s19.postimg.org/wizh88vlf/search1.png

2. http://s19.postimg.org/83r976woj/search2.png

От настройките, променете и стартовата си страница. Задaйте друга, вместо началната на ASK.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. http://s19.postimg.org/wizh88vlf/search1.png

2. http://s19.postimg.org/83r976woj/search2.png

От настройките, променете и стартовата си страница. Задaйте друга, вместо началната на ASK.

Благодаря cybercop, но за съжаление не мога да вляза в никой от тези два адреса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да двата линка не се отварят. А как е станало, промяната в браузъра? И има ли и други подобни неща, за Линукс?

П.П Славчо хаджията, от къде свали Скайп? Предполагам, не е от официалната страница, щом си се сдобил с този бонус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря cybercop, но за съжаление не мога да вляза в никой от тези два адреса.

Отваряш настройките на браузъра и сменяш страницата, която да се отваря при стартиране (копираш друга връзка). В секция "Търсещи машини", изтриваш Ask и задаваш друга търсачка по подразбиране. Аз ползвам само Google и Duck Duck Go.

П.П. При мен се отварят и двата адреса, включително от цитатите.

Да двата линка не се отварят. А как е станало, промяната в браузъра? И има ли и други подобни неща, за Линукс?

П.П Славчо хаджията, от къде свали Скайп? Предполагам, не е от официалната страница, щом си се сдобил с този бонус.

Ако е с Ubuntu базирана дистрибуция, може да инсталира скайпа директно от Partners хранилището.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Преместих темата ви в правилния раздел, защото инструкциите в нашия се отнасят за Windows.

Поздрави и успех!

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Няма за какво. А иначе можете да видите и тази тема:

https://productforums.google.com/forum/#!topic/chrome/2GGpXx59o9M

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряш настройките на браузъра и сменяш страницата, която да се отваря при стартиране (копираш друга връзка). В секция "Търсещи машини", изтриваш Ask и задаваш друга търсачка по подразбиране. Аз ползвам само Google и Duck Duck Go.

Ако е с Ubuntu базирана дистрибуция, може да инсталира скайпа директно от Partners хранилището.

Днес и при мен се отвориха страниците, които ми посочи cybercop вчера, но аз тези настройки съм ги направил, даже са много близки до показаните. Прикрепям два фотоса.

post-302235-0-24630300-1442743767_thumb.

post-302235-0-93808100-1442743821_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм ВИ споменавал, че в момента ползвам Ubuntu 14.04, Linux Mint 17.1 "Rebecca"" и LxPupTar.
В Mint съм със skype 4.3.0.37-0ubuntu0.12.(4.3.0.37-0ubuntu0.12.04.1. В другите ОС нямам Skype, но естествено Google Crome е заразен и в трите с този "адски ком" Ask.com.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как да се предпази човек, от повторно заразяване на браузъра? И как да се предотврати?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се откаже от някои от навиците си и почне на чисто /малко трудоемко, но не и невъзможно/.

И у мен се оформя идеята да изтрия всичко и да инсталирам наново. При Linux става бързо. Имам дистрата и на флашка и на CD, но просто се надявах да науча нещо ново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма нужда от преинсталция, дори няма да има ефект :) Просто изтрии ~/.cache/google-chrome и ~/.config/google-chrome или ~/.config/chrome това срити директории в домашната и всичко ще бъде "на чисто". Ако изтриеш само кеша, няма да ти се изтрият настройките, директориите в .config  съдържат информацията за профилите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При спрян браузър. И се откажи/изтрий синхрона, там трябва да е начисто.

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.