Премини към съдържанието
Just Human..

Връщане на предишна версия на БИОС?

Препоръчан отговор

Здравейте, днес тръгнах да инсталирам Уиндоус 10 (AsRock H81 PRO BTC, G3258... конфигурация) и беше невъзможно заради проблема с този процесор или по-точно микрокода му. Ъпдейтнах БИОСА до следващата версия, която са направили от АсРок, за да може да се инсталира уина, но овърклок настройките ми изчезнаха, след това видях, че са писали във форума си, че това ще се случи при ъпдейт на биоса с променения микрокод за Уиндоус 10 (тук).
    Въпроса ми е мога ли да се върна от P2.10 до P2.00 и как става това?
    Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Биоса не е само да се ъпдейтва, можеш спокойно да сложиш и по-стара версия, ама ще трябва да разкараш windows 10 щом имаш проблеми с него. Другия вариант е да караш с тая докато (ако) пуснат версия дето има овърклок и е съвместима с windows 10.

Редактирано от ined (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Биоса не е само да се ъпдейтва, можеш спокойно да сложиш и по-стара версия, ама ще трябва да разкараш windows 10 щом имаш проблеми с него. Другия вариант е да караш с тая докато (ако) пуснат версия дето има овърклок и е съвместима с windows 10.

Благодаря за информацията. Все още съм с Windows 7, защото щом видях, че нямам ОC настройки в БИОС си рекох да почета малко и се натъкнах на този ШИТ във форума им. Не можаха да му сложат един warning на тоя скапан P2.10 биос. Сега ще даунгейдна и ще пиша дали се е получило :)

Готово върнах старата версия на биоса, сега процесора отново е на 4.2Ghz. Открих фикс за Windows 10 и G3258:

http://www.tenforums.com/installation-setup/11429-windows-10-will-not-install-system-pentium-g3258-cpu.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.