Премини към съдържанието
D101149

Въпрос за стар процесор на ново дъно

Препоръчан отговор

Здравейте! Разполагам с процесор Intel Quad Core, който е на дъно със сокет 775, също така имам и дъно 1155, има ли възможност да стане процесорът на новото дъно или няма начин? Гледах в нета, че ставало, но реших да питам и тук :)

Редактирано от D71149 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако "новото дъно" е описаното с 1155 сокет, а процесора 775 няма как да стане естествено.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако "новото дъно" е описаното с 1155 сокет, а процесора 775 няма как да стане естествено.

Почти

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като го подпукаш с чука и мамата нема начин да не влезе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Стига сте се упражнявали :D Въпрос за стар процесор на ново дъно...

Пфу, затриха точно дублираното копие, в което се разбра за какво иде реч, а не това в което си приказваме глупости  и което докладвах :D

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте! Разполагам с процесор Intel Quad Core, който е на дъно със сокет 775, също така имам и дъно 1155, има ли възможност да стане процесорът на новото дъно или няма начин? Гледах в нета, че ставало, но реших да питам и тук :)

Ето какво е сокет на процесор. Прочети тази статия и ще си отговориш сам на въпроса.

Стига сте се упражнявали :D Въпрос за стар процесор на ново дъно...

Пфу, затриха точно дублираното копие, в което се разбра за какво иде реч, а не това в което си приказваме глупости  и което докладвах :D

Извинявай колега. Просто ти и постващия дадохте и двете теми за изтриване. Може да съм изтрил правилната. Ако имаш информация и желание да я постваш, моля да го направиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето какво е сокет на процесор. Прочети тази статия и ще си отговориш сам на въпроса.

Извинявай колега. Просто ти и постващия дадохте и двете теми за изтриване. Може да съм изтрил правилната. Ако имаш информация и желание да я постваш, моля да го направиш.

Колегата е гледал смяна на охлаждане, което е универсално за 775 и 1150 и си е помислил че се сменя процесора, а доклада вероятно е сочел двете теми, защото става въпрос за дублирана тема, а не за две самостоятелно пуснати.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Почти

Няма почти... Няма почти бременна жена...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Колегата е гледал смяна на охлаждане, което е универсално за 775 и 1150 и си е помислил че се сменя процесора, а доклада вероятно е сочел двете теми, защото става въпрос за дублирана тема, а не за две самостоятелно пуснати.

Ми те и отворите за охлаждането се разминават точно с толкова, че да не става, освен ако самото охлаждане не е произведено с опция за промяна на въпросното разстояние. Иначе май само ASRock имат на дъна 1150 отвори за охлаждане от 775 но то стой леко завъртяно. 

Емо е дал четиво по въпроса но общо казано номера на сокета е равен на броя на контактите на самия чип и нема кака 775 да паснат на 1150.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми те и отворите за охлаждането се разминават точно с толкова, че да не става, освен ако самото охлаждане не е произведено с опция за промяна на въпросното разстояние. Иначе май само ASRock имат на дъна 1150 отвори за охлаждане от 775 но то стой леко завъртяно. 

Явно точно такова охлаждане е гледал и...не знам за какво дъно става въпрос. Така и не даде линк както го бях помолил под първият коментар в другото копие на темата, но все пак след известно време, като явно отново е си е пуснал видеото, е подразбрал за какво иде реч там и какво се прави всъщност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.