Премини към съдържанието
The Owl

Boot loop след чиста инсталация на прозорец 7

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам проблем длед инсталацията на Win 7 получавам така наречения 'boot loop' или по точно след като завърши инсталацията рестартирам лаптопа и започва да зарежда биос и така рестартира се отново и отново. Пробвах с туула за поправка, но пише, че не е за тази версия на прозпреца, след което пробвах от ново да го инсталирам, но отново 'boot loop'. Имам някакви дискове с ХП, но драйвери за лаптопа на ХП няма. Възможно е да право проблеми биоса след като го обнових до A14, макат да нямаше проблеми преди около месец. Лаптопа е Dell inspiron 15 3521. До преди малко бях с Win 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този лаптоп не е ли със стоков Windows 8 ? Пробвай с Windows 8, може да е от онези лаптопи дето не позволяват инсталацията на 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Формат на харда или истрийте дяловете  докато всичката информация стане на 1 дял после си горазделете както иксате

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Формат на харда или истрийте дяловете  докато всичката информация стане на 1 дял после си горазделете както иксате

A, стига с тия глупости! Да си форматира всички дялове заради незареждане от системен дял!

Bloatware, можеш ли да влезеш в BIOS? Кога си правил обновяването му? Преди Win 10? Или преди тази инсталация на Win 7? Ако можеш да влезеш в BIOS зареди failsafe настройките, задай твърдия диск за първо зареждащо устройство и натисни F10.

Прозорецът с дървена рамка ли е?

ПП Windows 10 на MBR ли е инсталиран или на GPT? Ако е на GPT, свали си Hiren's Boot CD, инсталирай го (на флашка примерно, достатъчна е 1GB). Стартирай и зареди от флашката, от менюто на Hiren's зареди mini Windows XP. В него стартирай AOMEI Partition Assistant и ползвай ръкопводството по-долу за преобразуване на дяловете:

http://www.disk-partition.com/help/convert-gpt-mbr-disk.html

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам достъп до друг компютър. Сега когато отново пробвам да го инсталирам не ми дава, дава грешка - Windows cannot be inatalled to this disk. The selected disk has MBR partition table. On EFI systems, windows can only be installed to GTP disks. Някъде четох, че трябва да си изтрия партиите, за което вече не ми пука, но исках да съм сигурен, че ако ги изтрия и ги направя 1 партия, ще мога да го инсталирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше начин и без да ги трия, но когато завърши инсталацията полазва само едната партия и трябва да я буутвам през F12 UEFI boot и името на диска. Сега ако кача друг виндоус на флашата дали ще мога да си инсталирам всичко нпрмално в Legacy boot?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвай AOMEI Partition Assistant (има го в Hiren's Boot CD) да преобразуваш от GPT в MBR. И после си инсталирай ВиндоЛЗа.

Освен това има и инструмент за работа с BCD - EasyBCD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно всичко е било от програмата за записване на ISO (Rufus). Без проблеми си се записа и се инсталира 8.1 от WinToBootic. Може да затворите темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно всичко е било от програмата за записване на ISO (Rufus). Без проблеми си се записа и се инсталира 8.1 от WinToBootic. Може да затворите темата.

Искаш да кажеш, че си правил с помощта на Rufus фглашката и е имало проблем? С коя версия на Rufus?

По принцип аз от години не правя зареждащи DVD/USB за инсталиране на Windows:

https://www.kaldata.com/forums/topic/242192-лесно-инсталиране-на-windows-с-помощта-на-инструменти/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И процесът завърши нормално, без съобщение за грешка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакво съобщение не показа. Възможно е да е бил повреден и ISO файла.

Редактирано от Bloatware (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.