Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам следния проблем, наскоро сглобих компютърна конфигурация и след инсталацията на Windows 7 усетих, че системата се бави значително (в сравнение с лаптопа ми, който е на половина мощен) за тези параметри - процесор Intel Core i5 4460 4x3.2GHz, видео карта, nVidia GeForce GT 730 4GB DDR3 128bit, рам памет 2x4GB, хард диск 250GB. Та се чудех дали може да му влияе захранващия блок, който е на Segotep 500w, него го закупих на цена от 25лв. Ако може да ме посъветвате какво захранване, ще е подходящо за тази конфигурация и дали бавната работа на системата е причинена от сегашното захранване с което съм в момента. Благодаря ви предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какъв е този хард диск 250 gb?  Защо не го провериш с програмата HD tunes като за начало дали е здрав?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какъв е този хард диск 250 gb?  Защо не го провериш с програмата HD tunes като за начало дали е здрав?

Наскоро го проверих за лоши сектори с HDD Regenerator не показа да има такива, използвам го временно, докато си закупя с повечко памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак пък да е от захранването... Според мен определено си е от хард диска. Зависи и какъв софтуер използваш с операционната система... Но това захранване определено трябва да се смени, защото най-много да изгори всички компоненти... От тази част специално пари не се пестят... Чак ми е чудно как захранва и отделна видео карта... По-добре е да отделите повече пари за захранване, от колкото да рискувате да повредите всички други части... Според мен преди да сменяте хард диска, сменете захранването... Естествено решението си е ваше, но такъв е моя съвет.

EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR или

DeepCool 400W 80+ APFC DN400 V2

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро го проверих за лоши сектори с HDD Regenerator не показа да има такива, използвам го временно, докато си закупя с повечко памет.

Хард диска ти е просто бавен. Сложи един хибриден хард диск или едно SSD и ще видиш наистина голяма разлика. 

Това наскоро нищо не означава. За всеки случай инсталирай HD Tunes, за да сме сигурни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак пък да е от захранването... Според мен определено си е от хард диска. Зависи и какъв софтуер използваш с операционната система... Но това захранване определено трябва да се смени, защото най-много да изгори всички компоненти... От тази част специално пари не се пестят... Чак ми е чудно как захранва и отделна видео карта... По-добре е да отделите повече пари за захранване, от колкото да рискувате да повредите всички други части... Според мен преди да сменяте хард диска, сменете захранването... Естествено решението си е ваше, но такъв е моя съвет.

EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR или

DeepCool 400W 80+ APFC DN400 V2

Благодаря за съвета! За известно време мислех да изкарам с това захранване, но щом работата е толкова сериозна, ще гледам в скоро време да го сменям. Между другото се чудех дали и 500W ще му стигнат, понеже на сегашното не вярвам да са реални но все пак не смятам, че е проблем дори да са повече.

Хард диска ти е просто бавен. Сложи един хибриден хард диск или едно SSD и ще видиш наистина голяма разлика. 

Това наскоро нищо не означава. За всеки случай инсталирай HD Tunes, за да сме сигурни.

Между хибрида и обикновения хард диск не намирам голяма разлика, единствено в цената http://www.emag.bg/compare/36/productpage

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета! За известно време мислех да изкарам с това захранване, но щом работата е толкова сериозна, ще гледам в скоро време да го сменям. Между другото се чудех дали и 500W ще му стигнат, понеже на сегашното не вярвам да са реални но все пак не смятам, че е проблем дори да са повече.

Между хибрида и обикновения хард диск не намирам голяма разлика, единствено в цената http://www.emag.bg/compare/36/productpage

Реално компютъра ти определено не харчи и 500W... Определено ще му стигнат, то и естествено, че термичната мощност не е такава, каквато е обявена в параметрите на захранването ти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я прочети какво е това хибриден хард диск и после пак кажи, че разликата е само в цената. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от kolib4iata
      Здравейте.Имам захранване FSP HEXA 500W - http://www.fsplifestyle.com/PROP161000104/
      На кратко има две 12 волтови линии всяка по 18 ампера.Да разбирам ли, че едната е за процесора другата за видеото?Ако е така може ли да сложа видео карта GTX 980 като я дават 165 вата или грубо 14 ампера.
    • от vELiNiO
      Здравейте! Продавам части, останали ми от стар компютър и ъпгрейд на настоящия ми. Ето ги и тях:

Дънна платка Gigabyte GA-8SG667 rev 1.0 - 5лв. - има няколко издути кондензатора, неработеща е, затова и цената е такава. Пали, но не изкарва образ.

Кутия Super Power - 15лв. - задната планка на дъното е заварена за кутията. Би могла да се махне и да се сложи друга, но не съм я махал.

Процесор Intel Pentium IV 1.8GHz - 15лв. - получавате го с охладителя и радиатора му.

Процесор Intel Pentium E5500 2.8GHz - 20лв. - получавате го с охладителя и радиатора му.

Видео карта Radeon 9000 Pro - 10лв.

Мрежова карта - 5лв.

RAM памет Kingston 2GB DDR3 1333MHz - 15лв.

RAM памет hynix 2x1GB DDR 400MHz - 40лв. за двете

Захранване CODEGEN 300W - 15лв.

Захранване MaxUs PM-230W - 15лв.

Монитор LG Flatron - 20лв.

С изключение на дъното, останалите компоненти се предлагат като работещи. Давам 1-2 дена moneyback, така че ако има някакъв проблем, мога да Ви върна парите.

От София съм, но за страната мога да ги пратя и с куриер. За повече информация и връзка с мен използвайте съобщенията в сайта.
    • от loranst looa
      Здравейте , може ли да ми кажете има ли някъде такова нещо като сешоар на батерии  които може да се ползва без да бъде включен в контакт   и ако има къде може евентуално да се намери такова нещо Като да уточня става въпрос за истински сешоар не за детска играчка  . Благодаря 
    • от O.o o.O
      Здравейте, бих искал да ми препоръчате оптималното захранване с GOLD сертификат за следната конфигурация до към 200лв +- някой лев.  
    • от Теодор Николов
      Добър вечер. Трябва ми захранване до 100 лева ,което може да поддържа тази конфигурация : 
      1050Ti Palit.
      8GB DDR4
      Intel Pentium G4560 
      Ако може след като предложите да обясните защо предлагате това захранване и т.н  (не мога да си обясня мислите, дано да сте ме разбрали)
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.