Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам една карта памет на която и бях сложил парола преди време но вече не я помня та да питам има ли програма или нещо друго с което да мога да махна паролата данните вътре не са важни та няма значение дали ще се запазят нямам четец за карти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако данните не са ти нужни пробвай да го форматираш на някое устройство, тогава паролата трябва да се премахне. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да не може да му позволи форматиране. Авторе, да беше казал с каква програма и в каква ОС си заключил картата? Всеки инструмент използва различни механизми за защита.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да не може да му позволи форматиране. Авторе, да беше казал с каква програма и в каква ОС си заключил картата? Всеки инструмент използва различни механизми за защита.

Съжалявам, че съм ги изял :D Паролата е сложена на телефон nokia c1 01. Смисъл от опции и сложи парола ли беше опцията или нещо от сорта. До онзи ден само на този телефон не ми искаше парола, но не знам защо вече и на него ми иска. Иначе се ползва за музика само телефона и затова не е ценна информацията.

Единствено разполагам с USB кабел и Bluetooth за свързване на телефона с компютъра ако има значение за ОС на компа е win7 64 бита. Форматиране без да въведа парола не става.

Редактирано от helis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монтира ли се картата под Windows? Вижда ли се като диск в Windows?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монтира ли се картата под Windows? Вижда ли се като диск в Windows?

Това погледнах сега и видях, че дори за това ми иска парола и ми се завъртя в главата мисълта, че най вероятно няма да стане нищо от нея, но все пак да попитам тук има хора които разбират повече от мен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално е да иска парола. Не разбрах на телефона нямаш достъп до съдържанието, да?

1. Изтегли и инсталирай на телефона FExplorer

2. Постави картата в телефона без да я достъпваш през телефона

3. Стартирай FExplorer и отвори път C:system

4. намери файла mmcstore и го преименувай на mmcstore.txt

5. Копирай го на десктопа на компютъра и го отвори с notepad. Запомни си паролата, която е вътре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално е да иска парола. Не разбрах на телефона нямаш достъп до съдържанието, да?

Вече от никъде нямам достъп до съдържанието нито от телефона нито от компютъра, което до преди 1 месец не беше така. На телефона нищо не му е правено нито да съм му връщал фабрични настройки нито нищо. Просто вчера като исках да си пусна музика от телефона и искаше парола. Спомням си че преди 2-3 години я слагах, но нямам никаква идея каква беше паролата. С USB нямам достъп до нея даже и на компа като диск не излиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Изтегли и инсталирай на телефона FExplorer

2. Постави картата в телефона без да я достъпваш през телефона

3. Стартирай FExplorer и отвори път C:system

4. намери файла mmcstore и го преименувай на mmcstore.txt

5. Копирай го на десктопа на компютъра и го отвори с notepad. Запомни си паролата, която е вътре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматът на файла не се поддържа това ми изписва телефона като се опитам да го инсталирам. Предполагам или поне аз така те разбрах, че файлът се сваля на телефона и се инсталира от там. Пък и гледам е SIS файл за симбиан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре с това стана, но няма път C:system има само C:predefgallery/ и това е пробвах да въведа пътят ръчно, но нищо не става. Като цяло стигам само до галерия и не мога да разбера аз ли правя нещо грешно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси файла mmcstore.

Пробвай да поставиш картата в друг телефон (Android), намери и отвори mmcstore.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси файла mmcstore.

Пробвай да поставиш картата в друг телефон (Android), намери и отвори mmcstore.

Android телефон нямам и съм нямал и интерес да си купувам имам една nokia asha 302 мисля, че беше нея мога да ползвам също, но не и знам ОС какво е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако не държиш на съдържанието на картата, може направо в Windows да я изтриеш:

Отваряш конзола - Start->Accessories->щракваш с десен бутон по Command Prompt и избираш Run as administrator. Като се отвори черният прозорец, в него пишеш:

diskpart и натискаш Enter.

list disk и натискаш Enter

select disk 1 и натискаш Enter (избрал съм 1 примерно, ако размерът на диск 1 съответства на размера на картата)

clean и натискаш Enter

И си готов с почти чисто нова карта.

А за Android телефон имах предвид от някой познат/прриятел да се ползва само за процедурата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако не държиш на съдържанието на картата, може направо в Windows да я изтриеш:

Отваряш конзола - Start->Accessories->щракваш с десен бутон по Command Prompt и избираш Run as administrator. Като се отвори черният прозорец, в него пишеш:

diskpart и натискаш Enter.

list disk и натискаш Enter

select disk 1 и натискаш Enter (избрал съм 1 примерно, ако размерът на диск 1 съответства на размера на картата)

clean и натискаш Enter

И си готов с почти чисто нова карта.

А за Android телефон имах предвид от някой познат/прриятел да се ползва само за процедурата.

Не държа песен която я няма в интернет няма :D Това всичко става през USB кабела нали 

Ами камък даже и в командият прозорец не ми излиза картата след като я свържа с телефона явно ще потърся телефон с андроид само ако може кажи как да стане операцията там че си нямам никаква идея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, ще трябва да стане през карточетец.

http://www.pazaruvaj.com/kartovi-chetci-c4096/?orderby=1

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, ще трябва да стане през карточетец.

http://www.pazaruvaj.com/kartovi-chetci-c4096/?orderby=1

ще видя първо в града дали има, че за 2 лева пластмаса да дадеш 5 лева за доставка не си струва много :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.ebay.com/sch/Memory-Card-Readers-Adapters-/43448/i.html?_from=R40&_nkw=micro+sd+reader&_sop=15

безплатно до прага.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.