Премини към съдържанието
anelka39

Два windows едновременно

Препоръчан отговор

Здравейте с win 8 съм в момента , но синът ми играе една игра която прави проблеми с win 8 и искам да сложа win 7 защото с него няма проблем когато я играе. Проблемът е че аз изполвам едни малко по тежки програми и win 7 се мъчи доста с тях , а win 8 си ми  ги подкарва супер. Въпросът ми е може ли да сложа два уиндолса и ако може как ? И двата ли трябва да са в C:/ или не е нужно и последно ще затруднили работата на лаптопа съответно когато той си играе на win  7 и аз си върша работата на win 8. 

Благодаря ви предвърително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да направиш втори дял, като на него ще инсталираш Windows 7.  Инсталацията е стандартна, обаче на друг дял. Дяла трябва да е активен.

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Необходимо е да има поне два дяла. Няма нужда да са два диска!

http://www.howtogeek.com/74335/how-to-dual-boot-windows-7-and-windows-8/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с две ос на един и същи дял Windows 10 x86 и Windows x64 и според мен е най-добрият вариант да са на един дял и двете ос. Не знам с какъв капацитет е вашият диск C, но ако е по-малко от 150gb за мен е по-добре да е на един дял, просто така не задаваш и ограничение за всяка ос. Аз съм отделил 300gb за оп.системи и нямам никакъв проблем. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с две ос на един и същи дял Windows 10 x86 и Windows x64 и според мен е най-добрият вариант да са на един дял и двете ос. Не знам с какъв капацитет е вашият диск C, но ако е по-малко от 150gb за мен е по-добре да е на един дял, просто така не задаваш и ограничение за всяка ос. Аз съм отделил 300gb за оп.системи и нямам никакъв проблем. :)

Ъъъъххх... и работи ? Има разлика между дял и диск.

Необходимо е да има поне два дяла. Няма нужда да са два диска!

http://www.howtogeek.com/74335/how-to-dual-boot-windows-7-and-windows-8/

Да де, отплеснах се...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От така зададените от Вас въпроси, се вижда че нямате уменията и знанията да инсталирате 2 ОС на един компютър. Просто ще омажете нещата. Да не говорим че ако хард диска е в GPT формат няма как да се инсталира Windows 7.

По-добре кажете, коя е тази игра, която прави проблем с Windows 8 и точно в какво се изразява този проблем. Може решението да е елементарно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може и единият Windows да се инсталира във VHD файл и да се монтира.

http://www.techrepublic.com/blog/windows-and-office/dual-boot-windows-7-and-windows-8-using-a-vhd/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От така зададените от Вас въпроси, се вижда че нямате уменията и знанията да инсталирате 2 ОС на един компютър. Просто ще омажете нещата. Да не говорим че ако хард диска е в GPT формат няма как да се инсталира Windows 7.

По-добре кажете, коя е тази игра, която прави проблем с Windows 8 и точно в какво се изразява този проблем. Може решението да е елементарно.

Играта е Football Manager навсякъде четох във форумите,че има проблем с win 8 . След като успях някак да подкарам да тръгне понеже крашваше сега не може да се правят save и когато се инсталира  не си създава директорията Sports Interactive v my document ... пълна трагедия какво ли правих какво ли не четох принудис се да я купя нещата останаха същите ! Пълна трагедия и затова мисля да сложа два уиндолса. C: ми е с 148 гб :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.