Премини към съдържанието
yHuKaT

Проблем с инсталация на Windows 7

Препоръчан отговор

Здравейте! Днеска си сглобих нов компютър.Стигнах до инсталирането на Windows 7 от usb. Още при първия прозорец където се избира език и часова зона мишката и клавиатурата се изключват и забива. Пробвах друг windows 7 същия резултат. Някой път излиза син екран. Не мога да го снимам сега не излиза. Led индикаторите за debug на дъното не светят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да беше споделил модел на дъното, Windows с какво "насипа" на флашката? Нали не инсталираш от USB 3.0 порт (син)?

В BIOS разрешенa ли е USB legacy support?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да беше споделил модел на дъното, Windows с какво "насипа" на флашката? Нали не инсталираш от USB 3.0 порт (син)?

В BIOS разрешенa ли е USB legacy support?

Дъното  е MSI B150M PRO-DH. Флашката е на usb 2.0. USB Legacy support e на enabled. Вторият ти въпрос "Windows с какво "насипа" на флашката?" не го разбрах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С коя програма направи USB Windows инсталатора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да направиш флашката с Rufus

Ръководство

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми прилича, че си включил мишката към клавиатурата към USB 3.0 портове, a инсталаторът на Windows 7 няма драйвери за USB 3.0. И трите USB устройства трябва да са вързани към USB 2.0, за да можеш безпроблемно да инсталираш Windows 7. По-новите версии на Windows нямат този проблем. Предполагам, че може да се намери модифицирана версия на Win 7, която да работи. Надявам се имаш поне 3 USB 2.0 порта.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да направиш флашката с Rufus

Ръководство

Същия ефект. Програмата форматира флашката в ntfs преди беше fat32.

На мен ми прилича, че си включил мишката към клавиатурата към USB 3.0 портове, a инсталаторът на Windows 7 няма драйвери за USB 3.0. И трите USB устройства трябва да са вързани към USB 2.0, за да можеш безпроблемно да инсталираш Windows 7. По-новите версии на Windows нямат този проблем. Предполагам, че може да се намери модифицирана версия на Win 7, която да работи. Надявам се имаш поне 3 USB 2.0 порта.

Сега сложих мишката и клавиатурата на usb 2.0 а флашката на usb 2.0 отпред на кутията същия ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добрата новина, е че проблема не е хардуерен. В момента пиша от новия компютър. Инсталирах Windows 8.1, ще продължа с опитите за Windows 7 на сутринта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква точно е конфигурацията? Мисля, че има някакъв хардуер, който не поддържа Windows 7.

MSI B150M PRO-DH

i5-6500

Adata 8GB RAM DDR4

Adata sp920

GB G1 GTX960

Другите неща предполагам не са от значение.

В биос има опция за windows 7 би трябвало да не е от дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да инсталираш Windows 7 в биос трябва да избереш опцията Legacy mode и Secyre Boot off.  Освен това хард диска ти трябва да е в MBR формат, а не в GPT, защото Windows 7 няма да го разпознае.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 и по-нови работят с GPT, ако Rufus e настроен специално за UEFI. Проблемът е, че Intel не поддържат старите EHCI USB драйвери, каквито има Windows 7. Предполагам може някак да се интегрират новите xHCI драйвери в инсталатора на Windows. Затова инсталацията на Windows 7 на Skylake платформа е проблемна.

http://wccftech.com/intel-skylake-remove-support-usb-based-windows-7-installation-platform-specs/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излезе друг проблем. Много бързо зарежда Windows и след рестарт монитора, мишката и клавиатурата се изключват за 2-3 сек. и след това вече зарежда windowс и не мога да вляза в биос.

Някой знае ли активатор за 8.1 цял ден само вируси инсталирам някакъв ужас е.

Редактирано от yHuKaT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове, серийни номера и произведения защитени с авторски права (филми, музика снимки и други), както и заявките за такива.

В крайна сметка занесете тази машина да се инсталира един качествен Windows да се инсталират драйверите и проблема да се приключи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка занесете тази машина да се инсталира един качествен Windows

Кило брАшно да имаш - занеси го на хлебаря. Лошото е, че много често разни псевдо майстори къртят едни пари, а резултатът след тях е плачевен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кило брАшно да имаш - занеси го на хлебаря. Лошото е, че много често разни псевдо майстори къртят едни пари, а резултатът след тях е плачевен.

За това вече сме си виновни само ние колега и никой друг. И все пак ако има проблем има намиране на решение има и намиране на правилния човек, който ще го разреши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове, серийни номера и произведения защитени с авторски права (филми, музика снимки и други), както и заявките за такива.

Знам, че е забранено. Но има лични съобщения.

Проблема с не излизащия биос. Някакви идеи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мониторът може да не се включва веднага, но според мен клавиатурата би трябвало да работи. Много отдавна не съм ползвал MSI дъно, но мисля, че ако натиснеш Delete преди да зареди Windows, ще успееш да влезеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мониторът може да не се включва веднага, но според мен клавиатурата би трябвало да работи. Много отдавна не съм ползвал MSI дъно, но мисля, че ако натиснеш Delete преди да зареди Windows, ще успееш да влезеш.

Delete-а го протрих от натискане. Накрая, ще махна ssd-то, ще го сложа на другия компютър format и наново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.msi.com/support/mb/B150M-PRO-DH.html#down-utility&Win8.1 64

Поствам линк към сайта на MSI. Избираш си ОС и инсталираш програмата Fast Boot. Тя би трябвало да има GO2BIOS бутон.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.msi.com/support/mb/B150M-PRO-DH.html#down-utility&Win8.1 64

Поствам линк към сайта на MSI. Избираш си ОС и инсталираш програмата Fast Boot. Тя би трябвало да има GO2BIOS бутон.

Получи се вече мога да влизам в bios. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра ти е с добри параметри. Защо искаш да ползваш win 7 при положение, че си успял да инсталираш win 8.1?

Редактирано от П.Петров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.