Премини към съдържанието
Asahi

Има ли по-добра алтернатива на Vmware&VirtualBox

Препоръчан отговор

Има ли такава програма, която да работи по-добре от тези двете Vmware Player и VirtualBox? Доста рових из нета и тук във форума, но нещо не успявам да открия. Въпроса е да е по-лека от тях, защото компютъра е старичък. С двуядрен AMD процесор на сокет AM2 и 2 гигабайта RAM, а видеото е вградено в дъното (Nvidia Geforce 6100) и е  256 мегабайта. Пробвах ги и двете, но ми се струват тежички за моята машина. Надявам се да има добра алтернатива на тия две програми, както и да е безплатна разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах ги и двете, но ми се струват тежички за моята машина.

Тежка,тежка, колко да е тежка VirtualBox-а?

post-230250-0-67524800-1442727897_thumb.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А заетата RAM не я ли броиш? Особено при стартирана виртуална машина товари повече. Има и друг проблем, не мога да инсталирам 8-ца или 10-ка защото реве, че процесора не ставал, а пък VMware-то прескача прекалено много неща от самата инсталация. За това търся алтернатива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А заетата RAM не я ли броиш? Особено при стартирана виртуална машина товари повече. Има и друг проблем, не мога да инсталирам 8-ца или 10-ка защото реве, че процесора не ставал, а пък VMware-то прескача прекалено много неща от самата инсталация. За това търся алтернатива.

Няма как да инсталираш виртуални Win8/10 на 2 GB RAM. Дори и да се получи няма да вървят както трябва.

Алтернатива qemu, но се ползва по-трудно и може би е доста по-бавна:

http://qemu.weilnetz.de/

Но все пак е добър софтуер за специфични нужди и стари OS.

Разбира се, може да опитате и Майкрософтска-та VirtualPC. Като че ли е по-удачен избор за това, което търсите.

https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Virtual_PC

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама ти и ОС ли искаш да слагаш. :)

Прости ми иронията. Но нали и на която и да е виртуална машина ще трябва да сложиш ОС.

А точно тя си товари. Колко рам можеш да си позволиш да и отделиш, така че ОС във виртуалката да работи поне нормално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пробвал съм VirtualBox-а под Линукс и работи много по-леко с инсталирана 8-ца спрямо същото положение под Уиндоус. VMware плейъра си е добър, но пропуска прекалено много от инсталацията на виртуална ОС, а под Линукс не знам дали работи. За това търся алтернатива. Предложеното Qemu има ли инсталатор за Уиндоус, че нещо не го откривам в сайта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е идеята всъщност. За какво ще се ползва виртуалната машина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е идеята всъщност. За какво ще се ползва виртуалната машина?

Колега, с толкова много постове, аха и да повярвам че ще дадеш смислен отговор. Не ти ли е ясно че той с такъв хардуер едва ще разцвъква.

Пич и аз имам такава щайга в къщи, дори и да ти се иска да видиш госта, ще ти трябват нерви, аз съм си нервак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бизоне, питам, защото може да е вариант използването на MobaLiveCD. Ама не исках да се пълни с ненужни и евентуално грешни предложения!

Или има една разработка на член на reboot.pro - Virtual mashine starter:

http://reboot.pro/topic/18217-booting-virtualbox-with-usb-workaround/page-9#entry174401

http://www.intowindows.com/install-from-usb-support-to-virtualbox/

При такова мъгляво задание, как да познае човек.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента въпросния компютър е с Уиндоус 10 надграден от 8-ца. Трябва ми виртуален на който да си имам ХР , 7-ца, 8-ца и два/три линукса. Това е цялото задание. И защо според теб Бизоне този хардуер не става за тази цел? И в момента ги имам инсталирани, но както казах VMware пропуска много от самото инсталиране на ОС, а VirtualBox-а не подкарва 8-ца. Именно за това търся алнерватива, която и да е по-лека от тези двете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а VirtualBox-а не подкарва 8-ца.

Е как да не подкарва осмицата!?!?

http://prikachi.com/images.php?images/366/8367366J.jpg

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в настройките на VirtualBox махни отметката на VT-x/AMD-V:

http://www.deltalounge.net/wpress/2013/02/virtualbox-solved-verr_vmx_msr_locked_or_disabled/

[img=http://www.deltalounge.net/wpress/wp-content/uploads/2013/02/VirtualBox-Enable-VT-x-AMD-V-300x193.png]

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в настройките на VirtualBox махни отметката на VT-x/AMD-V:

http://www.deltalounge.net/wpress/2013/02/virtualbox-solved-verr_vmx_msr_locked_or_disabled/

Редактирано  от ExaFlop

(преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да се изключи тази опция, защото подпрозореца "Ускорение" не е активен.

8372221.jpg

Процесора ти не поддържа хардуерно ускорение! Осмица на Виртуал Бокс на тоя компютър няма да подкараш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си много сигурен. А защо тръгва тогава на VMware? Виж по-горния ми пост, за да разбереш с какво работи в момента компютъра ми, а и от всички ОС които искам да имам виртуално само 8-цата се дъни и то само на VirtualBox-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора ти не поддържа хардуерно ускорение! Осмица на Виртуал Бокс на тоя компютър няма да подкараш!

Аз отдавна съм се отказал от Виртуалбокс-а. И на мен ми го вади въпросното съобщение, а процесора ми поддържа хардуерно ускорение (двуядрен Интел 2030 модела на сокет 1155 с дъно Асус P8B75-M LE). VMWare Player-а си ми е достатъчен, а пропускането на опции при инсталирането на ОС не са ми проблем, защото не малко съм инсталирал на реална машина (всъщност отдавна съм изгубил бройката)!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз отдавна съм се отказал от Виртуалбокс-а. И на мен ми го вади въпросното съобщение, а процесора ми поддържа хардуерно ускорение (двуядрен Интел 2030 модела на сокет 1155 с дъно Асус P8B75-M LE). VMWare Player-а си ми е достатъчен, а пропускането на опции при инсталирането на ОС не са ми проблем, защото не малко съм инсталирал на реална машина (всъщност отдавна съм изгубил бройката)!

Сложи тикче в настройките на VT-x/AMD-V и си готов.

Заснемане.JPG

Редактирано от патарока (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи тикче в настройките на VT-x/AMD-V и си готов.

Заснемане.JPG

Извинявам се, че късно пиша, но бях доста време ангажиран с работа. Отметките при мен са сложени, но пак вади съобщението, което и @Asahi е показал по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че късно пиша, но бях доста време ангажиран с работа. Отметките при мен са сложени, но пак вади съобщението, което и @Asahi е показал по-горе.

Пробвай с друг образ(OS)-трябва да стане!

Редактирано от патарока (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.