Премини към съдържанието
apoplexia

Домашна аудиосистема за музика

Препоръчан отговор

Здравейте.

Мисля си последно време да се сдобия с техника за слушане на музика. Не съм никак наясно какви трябва да бъдат критериите при избор на домашна аудиосистема и поради тази причина пускам и темата, за да получа съвет от Вас като компетентни хора.

Системата ще се използва само и единствено за слушане на аудио дискове, като в бъдеще ще бъде добавен и грамофон. Ако е от значение какъв тип музика - рок и тежък метъл

Като колони, на първо време предпочитам по-малки по обем и височина, поради пространствени особености. Помещението, където ще бъдат поставени, е с минимално обзавеждане, предполагам има значение.

Посочвам няколко варианта усилвател + колони, отделно СД устройството.

Вариант 1,

Вариант 2

Вариант 3

СД1

СД2

СД3

Вариантите на усилвател и колони са пуснати като пакет в сайта, и поради тази причина съм отбелязал тях. Виждам, че усилвателят е 5.1. Не е ли по-добре да е двуканален аудио или и този върши работа, не знам.

Ще пазарувам най-вероятно от този магазин, понеже ще мога да отида на място и да ги видя и чуя.

Сайтът е на фински език, затова ще уточня някои неща какво означават, ако решите да ми предложите други варианти :)

Kajuttimet - колони

Vahvistimet - усилватели

CD-soittimet

Като бюджет съм се ориентирал в порядъка на 1000-1300 евро, като знам, че пак ще е компромисен вариант и няма как да се очакват чудеса.

Благодаря предварително на всички, които ще отделят от времето си.

Хубава неделя и поздрави от Финландия :)

Редактирано от apoplexia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една поправка дал си линк към ав ресивъри, ако става въпрос за слушане на музика стерео усилвател е по-доброто решение ето ги тук

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За музика - само класическо стерео. Писано е многократно.

Усилвател какъвто и да е втора употреба - избор голям.

С малки колони няма да стане. Трябва си обем, поне 50 - 100 литра.

Помещението като е с минимално обзавеждане - помисли за акустическо оформление.

Много скъпотии в тоя сайт. Тук за толкова пари можеш да си намериш неща в пъти по - добри.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без значение дали усилвателя е стерео или 5 канален, всичките имат главни леви и десни колони, а другите съраунди, бас каса и задни не е задължително да ги свързваш, тъй като ти трябва и 5канаен източник, като DVD Audio например, иначе звука пак ще си бъде стерео, но аз също не харесвам разпиляния многоканален звук. Аз се спрях на стерео усилвателя Argon AD2, но за да използваш пълната му мощност ти трябват и 4 ома токолони, иначе при онези 8 ома мощността ще падне, но за сметка на това е по-безопасно, щото като знам как се овъгляват намотките при многкратно превишаващи мощността говорители е за предпочитане да не се използва пълната мощност, освен това са съвместими с всички усилватели, което не важи за 4 омовите колони и те биха изгоряли, ако ги пуснем на 8 омов усилвател който също би изгорял. Добрите CD плеъри са скъпи, но най-добър ми се струва третият, който има вграден DAC за цифров изход.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За колони от посочения сайт и бджет може би тези са най-доброто решение B&W 685 S2

И да допълня, че е една от най- известните и купувани от любителите на аудиотехника. B&W 

Моите предложения не се побират в неговият ценови диапазон, затова няма да ги споменавам. А що се касае до акустиката на помещението, то тя е много важна за да се пренебрегва.

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво си си изяснил? Тези колони са двулентови и с 6" бас. Не съм чувал двулентова колона дето да ме грабне със звук, а пък двулентова с 6" бас е направо невъзможно. Цената на тези колони в пъти превъзхожда това което трябва да се очаква от колони с такава цена. Търси колонки с минимум 8" басов говорител и ще останеш  доволен. Обема на колоните е също от голямо значение, както вече се спомена. 

За усилвател втора ръка - Денон, Онкьо, Марандс, с транзисторни стъпала 70-100 вата на 4омови колони.

За колоните дай голямата част от парите - усилвателя ще ти е към 200лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След доста ровене, четене и слушане, вече мога да се похваля със следната система:

Yamaha R-N500

Yamaha CD S300

Wharfedale Dioamond 122

За помещението са повече от достатъчни. Все пак е началото! Ще има и ъпгрейди в бъдеще :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.