Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, взех един лаптоп HP Pavilion G6 2230eu. На него имаше win7, но беше много бавен и реших да го преинсталирам. Видях, че трудно се намират драйвери за 7ца, а и подтикнат от това че лаптопа имаше лепенки win8, реших да сложа 8ца.
    Та към проблема, смених 3 8ци и не мога да пусна безжичната връзка. И с windows, който сам си намира драйверите, и аз отделно ги теглих специално за модела - няма и няма. Бутончето за wi-fi стои сиво и не може да мръдне. В device manager всичко е както трябва. Драйверите са намерени и актуализирани. Отделно забелязах, че в Network лаптопа намира рутера, дори мога да влезна в настройките му. 
    И реших да се допитам до Вас, сигурно нещо ми убягва или не правя нещо както трябва. Ако имате идеи, ще се радвам да ги споделите и благодаря предварително :)

post-165705-0-87580800-1442734373_thumb.

post-165705-0-77082300-1442734379_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В какъв смисъл бавен ? игри , сърф , клипове , колко рам ти е и с какъв процесор моя лаптоп е на 4 години и е почти същия като твоя отначало беше на лайнукс но веднага взех диска и му сложих седмак и си върви перфектно моя е 2 гб рам с интелски процесор .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...Бутончето за wi-fi стои сиво и не може да мръднe.

Това е знак,че драйвъра не е в ред или е нужна помощна програма,за да може да функционира.Нещо пропускаш от драйвърите,които са необходими,за твоя модел!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

виж лаптопът да не би да има физически бутон за wifi-то.

тук намерих някакъв драйвер май точно за твоя случай https://driver.ru/_1104717010323a95a3b99bc66323/%D0%A1%D0%BA%D0%B0%D1%87%D0%B0%D1%82%D1%8C-HP-Pavilion-g6-2230eu-Wireless-Button-%D0%94%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%B2%D0%B5%D1%80-v.1.0.6.1-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-Windows-8-%2832-64-bit%29-%D0%B1%D0%B5%D1%81%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%BE

Редактирано от emil644466 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има бутон F12, който свети оранжево, и не реагираше въобще. Сега сложиш този драйвер 

HP Wireless Button Driver 
    http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/detail?swItemId=ob_124774_1&swEnvOid=4158

И сега F12 контролира Airplane mode.

post-165705-0-66164400-1442739622_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако ти е Broadcom картата пробвай този < http://support.lenovo.com/us/en/downloads/ds031746

Или този < http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp48501-49000/sp48591.exe

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Деинсталирах стария драйвер и при инсталацията на драйвера от първия линк ми даде грешка и не можа да продължи.
    После пробвах с драйвера от втория линк - инсталира се, в device manager пак го разпозна като qca9565, и отново няма пускане wi-fi-то. 
    Мисля да пробвам с win10, но пък в сайта на hp, пише че нямат драйвери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кое е това бутонче, което стои сиво? Ако на бутона F12 имаш знак за безжична връзка пробвай и комбинацията Fn+F12. 

По никакъв повод не давай на Windows сам да си качва или да си търси драйверите, защото в повечето случай не се инсталират правилните.  Вероятни причини за твоя проблем.

1. Проблемен Windows 8.1 - казваш сменил си 3 windows-a. Това означава, че са свалени от торен тракер, вероятно от Замунда. Там всичко е възможно.

2. Проблемен драйвер - Проблемен драйвер, неправилно инсталиран драйвер или омазан достатъчно драйвер след като Windows е свалял нещо, ти си свалял нещо и т.н

3. Повредена безжична карта - Ако картата е повредена се взема външна USB-WiFi карта и проблема се решава.

За момента съвета който мога да дам е. Правиш чисто нова инсталация на Windows 8.1. След това от сайта на производителя сваляш точните драйвери за дадения хардуер.

Сега видях, че за твоя модел има драйвери и за Windows 7, така че може спокойно да се върнеш към него. Има и драйвери за Windows 10. Не знам откъде си свалял или инсталирал драйверите, но не е от сайта на производителя, щом още в първия пост казваш, че трудно се намирали драйвери за Windows 7 или че няма драйвери за Windows 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Провери в BIOS в Integrated Periferials дали е разрешен wireless адаптерът.

http://support.hp.com/us-en/product/HP-Pavilion-g6-Notebook-PC-series/5296082/model/5319661/drivers/

бутон Check Now - автоматична диагностика на хард/софтуера. Бутон Go - преход към ръчно изтегляне на драйвъри.

Въпросът е Ralink или Qualcomm е wifi адаптерът.

http://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/HP-Pavilion-g6-Notebook-PC-series/5296082/model/5319661

Пробвай да деинсталираш HP Quick Launch, изтегли го от тук]ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp56501-57000/sp56929.exe]тук, рестартирай и инсталирай. Рестартирай.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@

Emokostov

Първоначално тръгнах да слагам 7, с който работят другите ми компютри, но при инсталацията ми даде "Select the driver to be installed" и не можах да продължа инсталацията. Реших да не се занимавам, защото имах подготвена 8ца на флашка, инсталира се без проблем, после на друг компютър свалих драйверите от сайта на HP, точно за модела, като за wireless бяха за mediatek и qualcomm, сложих за qualcomm защото в Еверест ми изписа, че е този.
    Но нищо. След това реших, че съм омазал нещо и сложих друга 8ца, тогава лаптопа беше вързан с жичен интернет и windows-а тръгна да се ъпдейтва и намери драйверите, като за wifi пак беше дръпнал за qualcomm 9565. 
    Ако е повредена картата, как ми намира рутера и даже влизам в настройките му.

@

ExaFlop
    В bios нямам integrated periferials..а инсталирах и този hp quick launch, и пак няма промяна. От F1-системинфо, за wi-fi адаптер излиза ppd-qcwb355. От нета разбирам, че е именно qualcomm.

За момента вдигам ръце, ще пробвам с някаква друга 7ца и в краен случай 10ка.

post-165705-0-23081800-1442751733_thumb.

post-165705-0-32158500-1442751750_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По принцип драйвърите са тук:

http://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/HP-Pavilion-g6-Notebook-PC-series/5296082/model/5319661

Пробва ли с Fn+F12 да превключиш безжичния адаптер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се по темата. Проблема е решен с инсталирането на win10 и драйвер за qualcomm atheros ar9000.
    Апък същия win8.1 го сложих на един Dell n5110 и няма грам проблем.
    Както и да е, важното е че нервите приключиха и отново благодаря на всички писали в темата :)  :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.