Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги.Вчера си купих кондензатор CT-100Х BOSCHMANN 1 фарад от едно момче и като го завързах гледам че лед дисплея с цифрите не работи.Какъв може да е проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариатни доста са ами или не работи или не е сложен както трябва ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато питаш за някаква част, дай картинка или линк, а не ние да ги търсим. За какво се използва този кондензатор и къде си го свързал? Най-вероятно е да поддържа паметта на радиото в стендбай режим, ако нямаме прекаран такъв кабел с +12V дежурно. Но този грамаден кондензатор ще иска бая голям заряден ток и може да е изгорил някой предпазител или пък си объркал полярността, а радиото няма как да се повреди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че е със същите параметри, като стария?

Сигурен ли си, че като си го купил от някого, то той работи?

Какъв тип е т.е. електролитен или обикновен защото има значение при монтажа?

Сигурен ли си, че не си прегрял или скъсал писта при демонтажа / монтажа?

Имаш ли опит с тези неща???

Закупи нов от оторизиран магазин и носи стария със себе си!

Потърси помощ от по - опитен или от сервиз!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OMG, само какви комперентни съвети :)

Каква писта бе човек, въпросния кондензатор е доста голям кютюк и се вързва паралелно на захранването на усилвателя.

6909451n.jpg

За да не "свети" или не е вързан правилно или му повреден индикатора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да сложа този нямаше кондензатор.В момента навързани са Бошмен 15 1300в,усилвател 2 канала на Ланзар и СД-то е последен модел на Kenwood и този кондензатор.Като го сложих и видях че има 3 индикатора Зелен,червен и оранжев но при свързването светва само оранжвото и след около минута гасне и не мога да разбера дали работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OMG, само какви комперентни съвети :)

Дааа, OMG!!!

Аз лично знам, че когато има проблем, то се търси подходящ специалист, който да помогне!

Ако ме заболи зъб не търся помощ по форумите .....!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак пък специалисти да свържат един прост кондензатор, още малко и за една крушка ще потърсите специалист, но няма кой да се отзове за дреболии и прищевки. За да се провери един кондензатор от начинаещ или специалист първо се зарежда за около 5-10 сек. и после се разрежда с обикновена маломощна крушка, никакви дисплеи, лампички червени, зелени, оранжеви няма да гледате или работи или не.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да, специалист си трябва. Който знае откъде и какъв ток върви. Подсказка - това скъпо нещо не се слага да пази паметта на радиото.

Ако питащият го е вързал с връзките от маратонките си, резултатът е ясен. Да се връща в 6 клас и да си припомня закона на Ом.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не е за паметта на радиото, тогава е за да филтрира пулсациите от динамото и смущенията от чукчето, но такъв голям капацитет е прекалено, дори за най-мощния усилвател и за какво е толкова скъп, след като можем да направим съставен кондензатор от 10 бр. по 10 000uF? Просто не се сещам каква друга работа може да върши един тъп кондензатор на скромната цена само за 116лв (16лв. за кондензатора + 100лв. за дисплея и лампичките)?

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не е за паметта на радиото, тогава е за да филтрира пулсациите от динамото и смущенията от чукчето, но такъв голям капацитет е прекалено, дори за най-мощния усилвател и за какво е толкова скъп, след като можем да направим съставен кондензатор от 10 бр. по 10 000uF? Просто не се сещам каква друга работа може да върши един тъп кондензатор на скромната цена само за 116лв (16лв. за кондензатора + 100лв. за дисплея и лампичките)?

Нали си чувал оная народна поговорка?   "Чула жабата че подковават коня, та и тя вдигнала крак". Колата му за 500 лева - кондензатора за 120!

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Млаядеж, подсказах ти да не ръсиш глупости.

Динамо, чукче и наковалня имаше в стария Москвич 408 от преди 1970г. Всичко по-ново, дори и "Алеко" е с трифазен генератор и изправител "Ларионов", както и датчик на Хол, а не чукче. Същото се отнася и за останалите МПС с до 30 годишна възраст.

Хайде утре за домашно да прочетеш за какво се слага все пак този кондензатор. И защо го няма като стандартно комплектуване в нито един сериен автомобил.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.