Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Krampus

Въпрос за Windows 10.

Препоръчан отговор

Добър вечер искам да ви попитам Windows10 ще тръгне ли на тази машина ако може да тръгне ако може да ми кажете как точно става ( имам диск с пиратски Windows 8.1 и Windows 7 ).

Снимка:

Редактирано от Krampus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината е прекалено слаба за Windows 10. На нея може да върви добре Windows XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината е прекалено слаба за Windows 10. На нея може да върви добре Windows XP.

Съгласен съм за 10-ката, но спокойно може да и сложи една 7-мца :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десятката ще работи по-добре и от ХР и от 7. Слагай смело. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм за 10-ката, но спокойно може да и сложи една 7-мца :)

Няма да работи със седмица колега. В смисъл Windows 7 ще се инсталира, но като си пусне скайп, започне да браузва и сложи една антивирусна програма компютъра просто ще клекне. Хард диска му е прекалено бавен, РАМ паметта също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тия 2GB ще бъде като да влачиш шлеп срещу течението. И наистина освен Windows XP или някоя по-лека Linux дистрибуция (нещо от типа на Puppy) другото ще е мъчение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десятката ще работи по-добре и от ХР и от 7. Слагай смело. :)

Windows 10 ще се инсталира, но в момента в който започне да си прави Update, проверки и какви ли не други неща хард диска просто ще умре. Постоянно има оплаквания по форумите както и в този как компютър с инсталиран Windows 8.1 и Windows 10 стоят с натоварена работа на хард диска на 100% без да се прави каквото и да било.

Новите ОС Windows 10 и Windows 8.1 искат стабилни компютри и задължително SSD или хибриден хард диск. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, чак пък задължително. За останалото съм съгласен. Да речем за това, с което не съм...Примерно, че е препоръчително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе стига глупости, до скоро бях с 2гб и работеше по-леко от седмицата. На втория компютър е подобна конфигурацията и си лети в ставнение със 7! Слагай смело и ще се убедиш. Самата система се "самонастройва" към съответната конфигурация. С пуснат Скайп, Вайбър и Хром с два таба ми е заел в момента 1.2гб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът не е толкова слаб, но дълбоко се съмнявам, че има драйвери за това вградено видео дори и за Windows 7, a пък за Windows 10 e oще по-малко вероятно. Със стандартния видео драйвер на 10-та ще е зле. 

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има драйвър за 7 или Виста, ще може да го инсталира в режим на съвместимост. Аз бях така на моя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 е по-лек от 10, 8 е  по-лек и от 2-та.. 10-ката се пуска по-бавно от 7, а съм с SSD.. Слагай 8,1 ще върви най-добре :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една 32 битова десятка ще работи на този комп, тъй като изисква 1Гб РАМ, но ще трябва да работиш с антивируса и стената на Уйндоуса.

Разбира се малко ще ти е трудно да пуснеш торент, да браузваш и още нещо.Просто ще можеш да правиш една задача на компа, ако се примириш с това - слагай десятката.

По-лека е и малко по-бърза от седмицата.

Редактирано от C.O.M.O.D.O (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На какво ли не се начетох тук... 3 години карам на Windows 7 с 2 гига рам, едната конфигурация е даже с едноядрен процесор, гледам 720р филми, играя LoL на нея, браузвам без проблеми докато свалям и т.н.... Казвам го от личен опит, автора от тук на татък сам да си преценява :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да сложиш 32 битова версия на 10-ката. Изискванията за това са да имаш 1Гб рам а ти имаш цели два. За момента 10 има най-много опции и е най-лека. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще тръгне, но не си струва да инсталираш тоя боклук, (видеото ще трябва да го караш със стандартния драйвер, тоест с голям късмет ще вървят филми на ниска резолюция и никакви игри които ползват d3d или opengl, това важи и за виста и за 7)... за телефони става, но не и за компютри...

има 1 поговорка която е много подходяща в случая:

бързата кучка (м$) слепи ги ражда (win8/8.1/10, особено последния)

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще тръгне, но не си струва да инсталираш тоя боклук, (видеото ще трябва да го караш със стандартния драйвер, тоест с голям късмет ще вървят филми на ниска резолюция и никакви игри които ползват d3d или opengl, това важи и за виста и за 7)... за телефони става, но не и за компютри...

има 1 поговорка която е много подходяща в случая:

бързата кучка (м$) слепи ги ражда (win8/8.1/10, особено последния)

В момента съм с Windows 10 (от два дни), все още не мога да дам напълно обективно мнение, но мисля че не е чак толкова зле. Сложих я единствено заради DX 12, и сега чакам да излезе някоя игрица, която да я поддържа тази библиотека... За сега слагам оценка на Windows 10 4.7 от 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен ще тръгне ама първо си сложи  8.1 инсталирай всички драйвери и направи надстройка към 10 .Но си запази драйвера за чипсета на флашка понеже на 10-ката ще ти сложи на Майкрософт . Инсталирай драйвера и си готов. Ако правиш инсталацията директно от диска или флашка това ще е невъзможно понеже ще ти спре заради  слабия чипсет

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...