Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумци,

Пиша ви, защото имам нужда от мнение по един въпрос, на който не мога да намеря решение. След като приятелката ми спря да слуша музика на лаптопа си (Asus X55a) и изключи слушалките, нещо се случи и звукът тотално се загуби от вградените колонки на машината. Опитахме с рестарт но нищо не стана. В момента единствено и само има звук, когато слушалки се включат към лаптопа. Някакви идеи къде да търсим проблема?

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелката ти сигурно е изкарала жака на слушалките по най-варварсткия начин. Опитай няколко пъти да включиш и изключиш слушалките, вероятно "пинчето" което  включва мода за слушалки е заседнало. В краен случай го разръчкай с нещо друго.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за известен отдавна проблем с лаптопи от различни серии на Ейсъс...Единственият отговор на служител на Ейсъс е..".Отидете и занесете лаптопа си в оторизиран сервиз". :(  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за известен отдавна проблем с лаптопи от различни серии на Ейсъс...Единственият отговор на служител на Ейсъс е..".Отидете и занесете лаптопа си в оторизиран сервиз". :(

Това ми се е случвало и с колоните след използването на слушалки. След многобройно вкарване и изкарване на жака, също и многото изразходвани нерви, накрая постигнах резултат. Но ако на автора не му помогне, ще е добре да го занесе в оторизиран сервиз придружен с гаранцията, защото според мен този дефект се полрива от нея.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за мненията. Опитахме да се справим с проблема но решихме да занесем машината на сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ExaFlop
      Десен клик по старт бутона и се избира Command Prompt (Run as Admin). Копира се текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.

dism /online /cleanup-image /restorehealth и натисни Enter
      sfc /scannow
      powershell
      и се натиска Enter
      Копира се  текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.
      Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like “*SystemApps*”} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
      и се натиска Enter

Натиска се WIN + L  и се проверява. Вече трябва да се вижда екрана на Windows Spotlight.

Ако това не помогне:
      1) Забранява се Windows Spotlight в Settings.
      a) Start > Settings > Personalization

b) Избера се Picture или Slideshow за фон на Lock screen.

2) Стартираа се File Explorer с Win + E.
      Под View се кликва Show/hide и се  слага отметка на Hidden items.

3) Отваря се папка
      %localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_<Package ID>\LocalState\Assets
      (копира се получерния текст и се поставя в адресната лента на Windows Explorer и се натиска Enter)

Изберат се всички файлове в папка Assets , натиска се клавиш Delete.

4) Разрешава се Windows Spotlight в Settings. 
      Избира се Windows Spotlight за фон.

Натиска се WIN + L и се проверява. Би трябвало да се види екранът на Windows Spotlight.
    • от Тъп Но Грозен
      Здравейте колеги, имам нужда от вашата помощ. Става въпрос за преинсталирането на windows7. Имам си boot флашка, с която всеки път си преинсталирам компютъра, обаче сега имам доста странен проблем. Когато вляза в boot менюто и дам boot да се изпълни през плашката, не ме вкарва в boot менюто да избера къде да се инсталира windowsa и съответно да изтрия дяла с старият windows, а директно ме праща от мястото директно на инслирането на windowsa, с 2 думи се пропуска 1 стъпка.

Моля за помощ, че подобно нещо до момента не ми се е случвало.
    • от peekmemf
      Здравейте, снощи докато бях на лаптопа забелязах следния проблем: батерията беше изтощена и както обикновено включих зарядното към лаптопа. След около 20 минути иконката на батерията на екрана показваше, че батерията е напълно заредена, но на лаптопа отвън има индикатор за батерията когато се зарежда,  и когато е напълно заредена свети в бяло, а когато има още да се зарежда - в червено. Та докато на екрана показваше, че батерията е напълно заредена, индикатора светеше в червено, т.е, че има още да се зарежда. Махнах аз зарядното и пак си показваше 100%, когато насочих мишката към иконата на батерията на екрана. След около 5 минути изведнъж падна до 80% и след 15-20 минути падна до 20%. И днес пак се случи същото... Та въпроса ми е защо windowsa ми показва, че батерията е заредена като всъщност не е и да държа ли лаптопа на зарядно докато индикатора не започне да свети бяло. Лаптопът е Asus K555L ако има някакво значение. Благодаря предварително!
    • от Ангел Богатинов
      Здравейте,
      От известно време имах проблем със стария рутер - губеше се мрежата или при стартиране на копа, след като не е бил ползван няколко дни, трябваше да се чака по 10-20 мин. за връзка.
      Смених рутера, защото мислих, че проблема е в него. Сега съм с TP-LINK TL-WR841N(EU). В началото всичко беше на ред, но няма и два месеца започна да се губи безжичната връзка. Реших, че локалния комп. може да създава проблем, за това го вкл. в допълнителния порт на медията. И отново се повтори същия проблем - ако локалния комп. не работи след няколко часа прекъсва връзката към рутера.
      Днес се оказа, че рутера не отчита връзка с интернет, а компа да. Проверих WAN порта на рутера - работи и не изгорял. Рестартирах до фабрични - нищо. Ъпдейтнах фърмуера до последна версия - отново нищо.
      Някакви идеи къде може да е проблема?
      П.П. Тествах кабелите първо на компа после и на рутера. Свързах и лаптопа към медията - след няколко минути го разпозна и свърза, т.е. имаше връзка към мрежата. Рутера е с клониран мак от настолния комп.
    • от Goshoyy
      Клавиатурата на Samung на кирилица когато е не забива, но когато обърна на латиница, буквите се показват с известно закъснение което е доста фростриращо когато искаш да напишеш нещо бързо преди да си го забравил.Когато съм с различна клавиатура ( някоя свалена от Google Play проблема го няма и всичко върви както трябва.Та въпроса ми е как може да оправя проблема.Пробвал съм с рестартиране на телефона,връщане на фабричните посъветвайте ме какво да правя, искам да използвам клавиатурата на Samsung тъй като е доста удобна и не е претрупана с реклами и ненужни бутони?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.