Премини към съдържанието
LasVegasBoy

Свързване на телевизор с Microlab Solo 9C

Препоръчан отговор

Здравейте,

купих си Microlab Solo 9C и искам да ги свържа към телевизора, но няма аудио изход (поне аз не намирам).Пробвах през слушалките но не стана особено добре, по лош звук не бях чувал.

В момента съм ги свързал към компютъра (в стандартния аудио жак)  и си свирят доста добре.

Телевизора има HDMI вход с функция ARC (обратен звуков сигнал), пробван с старата ми система и си работеше. На Microlaba забелязах че има HDMI вход но не пише че притежава функция ARC и ме съмнява да стане. 

Модела на телевизора е TX-48AS640E

Ако имате някакви предложения с радост ще ги чуя :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Digital Audio Out не става ли?

Редактирано от ined (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не стане както е написал колегата над мен, купуваш кабел скарт от едната страна. На другата му страна с "чинч""RCA" за левия и десния канал и си готов. Изходите на скарта са съответно на 1-во и 3 -то перо, а масата на 4-то. Има готови на магазина за електронни елементи. На самият скарт са два реда пера. От едната страна се намират четните - 1,3, 5,17 и 19 а от другата четните 2,4,6,18,20. Перо 21 е общата маса или тенекийката на скарт куплунга. Това съм го написал, ако ще си го правиш сам.

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-точно, търсиш това : 

41VJF3r-lVL._SY355_.jpg

Обаче на телевизора ги имаш тези Audio L и R чинчове.

Май ще ти трябва само този кабел: Без SCART буксата, защото на телевизора ги имаш тези изходи. 

8inch-3-5mm-mini-stereo-female-to-two-rc

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В упътването му има подробно с картинки кое как се свързва. Май не го е погледнал.Това са елементарни неща  за всяко семейство.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но той има само 3.5mm жак за компютър. Автора вика, че през изхода за слушалки на телевизора звука е лош/слаб или некачествен.  Затова единствения му начин ще стане с този кабел: 

8inch-3-5mm-mini-stereo-female-to-two-rc

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво има да се филосовства?  Не съм гледал телевизора, но съм сигурен че си има всичко, изхождайки от модела.Той иска да върже колоните на телевизора, а не на компютъра.Филипов му е написал, инед, също. Аз му посочих че са правилни и двата начина и ако не се получи по Digital Audio, да купи кабел който му посочих. Ако е някъде от село, да си го направи сам.А и книжката с упътването е с телевизора. Да я разтвори и да погледне.Елементарни неща са за свързване. Сякаш си е купил космически кораб, неговата работа. И сте ми много интересни, като предлагате разни преходници. Така не се процедира в аудио и видео техниката. За всяка връзка между отделните устройства си има и кабели за тази цел.1/3 от проблемите и дефектите се дължат именно на това - не се спазват ЕЛЕМЕНТАРНИ изисквания. Точка!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От изхода за слушалки може да се вземе сигнал, но не се чува добре защото е намалил звука от телевизора, а трябва да го усили почти на макс и да го регулира от усилвателя. Но вместо да запоява някакви жички в скарт буксата може да си вземе готов скарт кабел с изходи за запис на аудио и видео. Напоследък продават такива кабели, но вместо да изкарат AV-изходите са сложили превключвател на скарт буксата с който се превключва на вход или изход. Тези кабели не са за предпочитане тъй като копчето не дава добър контакт и внася смущения във видеосигнала.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Тези кабели не са за предпочитане тъй като копчето не дава добър контакт и внася смущения."

Аз не съм му посочил такъв кабел ако забелязваш.А и изхода за слушалки е недопустимо да се ползва за изход към друга аудиотехника. Когато отговарям на такива въпроси, отговарям точно и ясно, а не каквото ми се иска. Представям си на хората от форума, около 90%, каква е кочина покрай тези техники от кабели и кутийки. Даже често срещам тук хора, които явно си признават, че са се спънаки в някой от кабелите. Ами като са заспали , ще се спънат! Или тръгнал със слушалките на уши да се разкарва из стаята и лаптопа му цопнал на земята, дисплея се одарил в ръба на масата и се спукал. Това говори много лошо за отношението към собствената техника на ползващият, я!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смущения чак не вярвам да има. Едва ли са такива ментета тия преходници.

Колегата @peppone1 може ли да дадете линк към магазин за тези скарт кабели с изходи за запис на аудио и видео ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смущения чак не вярвам да има. Едва ли са такива ментета тия преходници.

Колегата @peppone1 може ли да дадете линк към магазин за тези скарт кабели с изходи за запис на аудио и видео ?

Има ги на всеки магазин, в който се продават радиочасти и електроника. В Плевен има много магазини където ще си намериш. Жълтият чинч в случая не се ползва. Той е за видео сигнал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен не ми трябват, просто за първи път чувам за такива кабели и затова попитах за линк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До там ли стигнах да показвам картинки на най-обикновени кабели? Видеокасетофоните отдавна излезнаха от употреба и затова вече не се предлагат широко тези кабели, а кабела с копче не върши работа, тcй като трябва едновременно да предава и да приема сигнал. Но като се замислим и тези кабели не са просто обикновени, а за аудиосистема те трябва да са специални. Затова не бива да купуваме от най-евтините, да бъдат максимално къси и с плътна оплеттка, да не се пречупват и преплитат, понеже инай.малкото разтваряне на оплетката води до значителни загуби в звука, най-осезаемо в ниските честоти. Също така корпуса на аудио системата, ако е метален трябва да се заземи, което може да с осъществи чрез кабела на кабелната телевизия през аудио кабелите, свързани към телевизора или използвайки зануляването на компютъра. Към ел. мрежата е добре да включим стабилизатор с филтър против смущения, защото въпреки добрите кабели и заземяване паразитни смущения и индукции винаги проникват, а от тук се отразяват на звука под формата на брум и ако усетим че басите са се усилили над обичайното, трябва да изключим аудиосистемата и да обърнем щепсела. Тогава не би трябвало да има брум и басите да се чуват изчистени и естествено. Можем също да проверим корпуса с фазомер или с леко погалване с върха на ръката и ако усетим слабо наелектризиране, трябва обърнем щепсела.  Още добри въпроси? Имаше такава тема в този раздел.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизора има HDMI вход с функция ARC (обратен звуков сигнал), пробван с старата ми система и си работеше. На Microlaba забелязах че има HDMI вход но не пише че притежава функция ARC и ме съмнява да стане.

Имаш вход за аудио HDMI на системата,както и изход такъв на телевизора!Първо трябва да пробваш варианта с HDMI кабела,а след това да умуваш за другите по-некачествени варианти! На Микролаба не му е нужно да има функция ARC (обратен звуков сигнал),защото са му сложили отделен изход с HDMI,ако му е необходима такава връзка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите :)

Нещата са следните :

1. Пробвал съм през HDMI кабела и нищо не става , пробвах и с друг кабел пак нищо. 

2. С оптичния кабел през Digital Audio Out пак не става , не мога да си обясня защо  не се получава.

3. Да, на  телевизора  има L и R чинчове  но това са входове , не изходи. А другите са за видео вход и този вариант отпада.

4. През слушалките съм пробвал и звука е лош , естествено че се сетих да усиля звука на слушалките от настройките на телевизора.  :D Но по-добре да не бях го правил , лош звук изкарах от там и взех да се замислям ако и от друг изход се чува така, няма да има особен смисъл да ги свързвам.

Имам всички нужни кабели в комплекта на Microlaba, включително и с чинч "RCA" от двете страни затова не ми трябват преходници мога директно да ги свържа. Но няма смисъл , тъй като са входове.

Знам , че това са елементарни неща и съм ги правил на по-старите телевизори , но обикновено си е пишелo audio in/out . И не ми се налагало да се задълбочавам толкова че да знам други начини за изкарване на аудио чрез скарт кабел с помоща на преходник например. На телевизора съм пробвал нещата които са показали като аудио изход и следователно щом не става , търся други предложения тук.

Само да поясня че докато пробвах с кабелите , зададох и режима на Microlaba (дисплея им) да бъде на съответния вход. Поиграх си и с настройките на телевизора и пак нищо.

Единствения вариант остава с скарт кабел и преходник , трябва да си купя такъв защото нямам и ще видя какво ще стане. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сте опитвали с оптичния кабел:

Трябва, като го свържете да изберете от настройките за звука (на телевизора), че е избран съответния оптичен аудио изход.

Както и да сте избрали от дистанционното на аудио системата, че е избран пак дадения оптичен вход,

За повече информация, разгледайте упътването на техниката.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Младеж! Я кажи на телевизора си имаш ли и виждаш ли скарт куплунг. Такъв със два реда пера, монтиран вертикално на задната част на телевизора. Но отговаряй по бързо, а не както до сега! Куплунгът  е като този от пост №4

Ето ти снимка на скарт куплунга на твоя модел телевизор. Вярно ли е всичко, което се вижда от снимката? Значи, само за 5 минути ти е свързването както съм ти посочил, но ти явно не умееш или четеш избирателно - през 3-4 поста. Виждаш ли стрелката на мишката ми къде сочи куплунга? На този куплунг има аудиоизходи, които трябва да свържеш с Микролаб-а От страна на телевизора  скарт куплунг, от страна на колоните - RCA жакове. И избираш от дистанционното на колоните входа. Какво неясно има? Телевизора ти позволява включване на всичко възножно. Сега му изтеглих документацията и снимката е от нея! И като ти отговарям не се крий защото ще ти тегля една майна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижда се това:

А аз какво по различно съм ти пратил? Май хептен не четеш какво ти казвам да направиш. Има ли различия в твоята и моята снимка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не , просто редактираш бързо затова така се получило. Всичко е едно към едно с схемата.

Значи, нямаш никакъв проблем за свързването между двете устройства. Сега трябва да си купиш само един кабел на който от едната страна има скарт за телевизора, а от другата RCA или "камбанки" за към колоните. Кабелът трябва да го купиш, защото явно ти въобще не ще успееш да си го направиш сам.  Това е всичко. След свързването ти остава да избереш от дистанционното на колоните, нужният вход. А със другите входове също ще се получи и там звукът ти ще е още по добре. Само дето не умееш да ги свържеш а и не умееш да четеш какво ти се пише! Ако има още за питане, питай докато съм тук!

Ето ти и файл във PDF формат. Сега го отвори и разгледай началните страници. Там е указано всичко, как се свързва. Ти имаш ли такова ръководство към телевизора? Ако нямаш ръководството си го изтегли, защото утре ще изтрия файла от поста си. Заема ми място във форума.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали това казвам , нямам такъв кабел в наличност за да пробвам този начин. Пробвал съм нещата които са ми препоръчали , и споделям какво се е получило. Никъде не съм казвал че съм тествал твоя метод.

Кабела не мисля да го правя , а ще го купя тъй като нямам време да си го правя. А дали ще успея да го направя не се знае , все пак никой не се родил научен. 

Колкото до другите входове не се получи, може проблема да е някъде в настройките на телевизора. Утре пак ще си поиграя с тях. От мен лека вечер и благодаря за помоща :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали това казвам , нямам такъв кабел в наличност за да пробвам този начин. Пробвал съм нещата които са ми препоръчали , и споделям какво се е получило. Никъде не съм казвал че съм тествал твоя метод.

Кабела не мисля да го правя , а ще го купя тъй като нямам време да си го правя. А дали ще успея да го направя не се знае , все пак никой не се родил научен. 

Колкото до другите входове не се получи, може проблема да е някъде в настройките на телевизора. Утре пак ще си поиграя с тях. От мен лека вечер и благодаря за помоща :)

Когато се ползват различните изходи и входове на телевизора, то те съответно се избират от меню настройки за аудио и видео, на самия телевизор. Не може да бучнеш кабела и всичко да тръгне от раз. Телевизорът ти има всички възможности да го закачиш към аудио или видео уредба за да работи. Не забравяй за файла, ако го нямаш. Повече няма да го качвам! Лека и на теб и успех.  Видях, че го изтегли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С HDMI кабела няма как да стане, тъй като е вход, а на теб ти трябва изход, както на декодерите за цифрова телевизия. Но с оптичния ако е изход няма причина да не работи, освен ако и на тонколоната не е изход. Но да запояваш кабелчета в скарт буксата може да си отвориш беля, ако объркаш реда на клемите и ги свържеш към +12V (при декодерите), но първо трябва да намериш качествени коаксиални кабели и празна букса и защо след като има готови кабели и преходници колкото щеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.