Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

При стартиране на игра след клекна върху иконата лаптопа забива тотално. Не може да се отвори и Тасков мениджъра. Единственото нещо, което може да се направи е да се задържи пауъра и да го пусна на ново. Заби днес и ей така без да го товаря. Правих една презентация на power point. Изтеглих последните драйвери на видео картата, и доунгрейднах директх от 11 на 9. Инсталирах му програма за натоварване на видеото за да проверя дали ще е от него. Пуснах програма и си вдигна температура на 80 градуса и толкова. Инсталирах и fanspeed да проверя дали ще даде някакви грешки но въобще не ми откри вентилатори. Рам паметта не успях да я чекна освен с Windows system diagnosis, като не ми изкара грешка. Питам се какъв е проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да е от претоварването. Използвай програми от сорта на HWMonitor, за да провериш температурите, чекни и една снимка, ако е възможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свалих програмата и снимах каквото показва. Понякога се случва така, че забива без да пускам някоя мощна игра. Не разбирам от какво да се натоварва. За пример ще дам, че днес пуснах ФИФА 11 и няма проблеми, но ако 

пусна ПЕС 2016 и като кликна на иконата и след 2 секундно въртене на кръгчето

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При стартиране на игра след клекна върху иконата лаптопа забива тотално. Не може да се отвори и Тасков мениджъра. Единственото нещо, което може да се направи е да се задържи пауъра и да го пусна на ново. Заби днес и ей така без да го товаря. Правих една презентация на power point. Изтеглих последните драйвери на видео картата, и доунгрейднах директх от 11 на 9. Инсталирах му програма за натоварване на видеото за да проверя дали ще е от него. Пуснах програма и си вдигна температура на 80 градуса и толкова. Инсталирах и fanspeed да проверя дали ще даде някакви грешки но въобще не ми откри вентилатори. Рам паметта не успях да я чекна освен с Windows system diagnosis, като не ми изкара грешка. Питам се какъв е проблема?

не знам как си "доунгрейднал" directx но това е невъзмножно, инсталацията на 9 е необходима за някои приложения, но тя не пречи на 11, просто 11 съдържа в себе си библиотеките на 10, но не и на 9. голяма част от програмите за мерене на температури не поддържат мерене не обороти на вентилатори при лаптопи... колкото до играта ако си я кракнал може да си се сдобил с вирус и от това да забива...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знам как си "доунгрейднал" directx но това е невъзмножно, инсталацията на 9 е необходима за някои приложения, но тя не пречи на 11, просто 11 съдържа в себе си библиотеките на 10, но не и на 9. голяма част от програмите за мерене на температури не поддържат мерене не обороти на вентилатори при лаптопи... колкото до играта ако си я кракнал може да си се сдобил с вирус и от това да забива...Вче

Вчера заби по същия начин като правех презентация на Power POint 2010. Не мисля, че го товаря толкова. Дайте ми име на добра антивирусна програма, която да намери коне и ако има някакви бъгове в системата, моля :) И въобще как да изчистя Windowsa?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали може да дава проблем от Windows 7 Ultimate? Или DirectX? Чипсета? Видео картата?  Рам паметта? Някой въобще сблъсквал ли се е с подобен проблем ?

Лаптопа е в гаранция, но ако го върна в Техномаркет ще го изпратят до София и ще чакам 30 дена минимум... Мислите ли, че ако преинсталирам Windows може да се оправят нещата? Забелязвам и, че при зареждане на началния екран Welcome кръгчето не се върти...при спиране също... Чакам идеи :) Благодаря Ви!

Редактирано от Taffing (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.