Премини към съдържанието
sten90

Може ли да се намери свестен нов телефон за до 240 лв.?

Препоръчан отговор

Още не съм решил със сигурност, но обмислям да го подаря на една позната. Нейният се е прецакал след около 2 години използване. Нямам никакъв опит с различните модели. Разглеждах 3-4 модела на Самсунг - J100, Core 2, S3 mini... Последният изглежда добре "на хартия"(като за цената си), но четох, че имал проблеми с бързо изтощаване и бавно зареждане на батерията. Може да предложите и други марки, разбира се, но моля - нека да е обосновано - от личен опит, от някой приятел или от ревюта. Телефонът мисля да го взимам от някоя по-известна фирма/магазин в Пловдив - бих искал да избегна евентуални неприятни изненади с гаранционният сервиз.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари е подходяща Lumia. За предпочитане от по-новите модели. Например това. Не гледай ревютата, единият е пикльо който е свикнал с IPhone, а другият го е строшил.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари е подходяща Lumia. За предпочитане от по-новите модели. Например това. Не гледай ревютата, единият е пикльо който е свикнал с IPhone, а другият го е строшил.

Ще потърся ревюта(истински :)) за модела. Иначе за тази ОС съм срещал доста противоположни мнения - едни пишат, че е стабилна, други - обратното... Ако наистина е със закалено стъкло - според мен е плюс - за мен това е основно срещу надраскване(макар че повечето хора и особено жените слагат разни калъфчета и др.), а не да седнеш на него например...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво разбираш под "свестен"? Ако е "не се чупи, не се разваля, никога не създава никакви технически проблеми, не се драска, батерията държи по една седмица независимо от експлоатацията, и винаги върви гладко и бързо, независимо с какви и колко софтуерни боклуци е натъпкан" - не, няма такъв телефон :cool: .

GSM апаратите в България (и не само) са евтини и не особено качествени изпълнения, произведени в Китай и други по-слабо развити азиатски държави, с евтина работа ръка. Недей да имаш големи претенции за качество и здравина към тях. Особено в ниския ценови клас.

Бъди малко по-конкретен в изискванията си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще потърся ревюта(истински :)) за модела. Иначе за тази ОС съм срещал доста противоположни мнения - едни пишат, че е стабилна, други - обратното... Ако наистина е със закалено стъкло - според мен е плюс - за мен това е основно срещу надраскване(макар че повечето хора и особено жените слагат разни калъфчета и др.), а не да седнеш на него например...

Има gorilla glass, което не се драска, но много лесно се чупи. Един противоударен протектор от 20 лева + силиконов кейс 10 лева и е защитен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nixanbal.com/microsoft-lumia-535-e-smartfon-s-5-displey-i-dve-5-mr-kameri-na-tsena-110-evro

Ето още малко информация за тази Lumia.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам че уважаемият niki е дал добро предложение в тази цена.Вземай Лумия-та и бъдете здрави.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вземеш лумията, кажи на приятелката си да инсталира ringtone maker, ако иска да си сложи собствена мелодия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вземеш лумията, кажи на приятелката си да инсталира ringtone maker, ако иска да си сложи собствена мелодия.

1311763499070.jpg

Да си слагаш отделно приложение само, за да си зададеш мелодия за рингтон?!?... :lol6:

Ето заради такива простотии е за предпочитане телефон с Android. Просто не се старае да затрудни ползвателя по всеки възможен начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропуснах да отбележа нещо. Обикновено хората гледат телефона/екрана да е "колкото повече, толкова повече", но на моята позната ръцете са доста фини и може да има затруднения с такъв габаритен телефон. Какво мислите за Lumia 630?

П.П. Видях, че този модел няма даже "светкавица" на камерата и затова отпада.

Редактирано от sten90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропуснах да отбележа нещо. Обикновено хората гледат телефона/екрана да е "колкото повече, толкова повече", но на моята позната ръцете са доста фини и може да има затруднения с такъв габаритен телефон. Какво мислите за Lumia 630?

Какви затруднения може да има. Телефона ще върши перфектна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво разбираш под "свестен"? Ако е "не се чупи, не се разваля, никога не създава никакви технически проблеми, не се драска, батерията държи по една седмица независимо от експлоатацията, и винаги върви гладко и бързо, независимо с какви и колко софтуерни боклуци е натъпкан" - не, няма такъв телефон :cool: .

GSM апаратите в България (и не само) са евтини и не особено качествени изпълнения, произведени в Китай и други по-слабо развити азиатски държави, с евтина работа ръка. Недей да имаш големи претенции за качество и здравина към тях. Особено в ниския ценови клас.

Бъди малко по-конкретен в изискванията си.

Можете ли да предложите най-доброто за тези пари. Достатъчно е да отговаря основно на първите две условия(при нормална употреба), за надраскването - мисля, че жените по принцип са по-внимателни с техниката(калъфчета и т.н.), "вървенето" - според парите, но все пак не е приятно да се стигне дотам, че да ти се иска да засилиш телефона към някоя стена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелката ти дали ще поиска в даден момент да си направи селфи, като вижда какво снима, или да проведе видеоразговор по Skype? Ако да - Lumia 630 не е за нея, няма предна камера.

Колкото и да не им се вярва на някои хора, напоследък LG е сред марките, които дават най-малко дефекти, като цяло. Тaка че за бих предложил един малко по-стар, но доказал се модел - LG L90 .

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1311763499070.jpg

Да си слагаш отделно приложение само, за да си зададеш мелодия за рингтон?!?... :lol6:

Ето заради такива простотии е за предпочитане телефон с Android. Просто не се старае да затрудни ползвателя по всеки възможен начин.

То приложението е само едно. Но пък за сметка на това върви в пъти по-мазно от Android, особено бюджетните варианти.

Приятелката ти дали ще поиска в даден момент да си направи селфи, като вижда какво снима, или да проведе видеоразговор по Skype? Ако да - Lumia 630 не е за нея, няма предна камера.

Колкото и да не им се вярва на някои хора, напоследък LG е сред марките, които дават най-малко дефекти, като цяло. Тaка че за бих предложил един малко по-стар, но доказал се модел - LG L90 .

Точно тези L модели на LG са им най-големите издънки. Имам един приятел със същото LG, кошмар. Постоянно забива, със CM12 върви по-добре, но пак забива.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни модела Sony Xperia M2.

Цената му е с 25-30 лева над определения бюджет, но делото ти е благородно и аз ще ти помогна за сумата над тази, която ти можеш да заделиш.

Ако искаш, разбира се.

пп. За модела и колегите да се изкажат, защото аз лично не съм го ползвал.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То приложението е само едно. Но пък за сметка на това върви в пъти по-мазно от Android, особено бюджетните варианти.

Върви, защото си ограничен отвсякъде в нещата, които можеш да правиш с него. Докато с Android имаш свобода да правиш каквото си искаш :) . Естествено, възможно е и да го претовариш, това си зависи изцяло от собственика.

Имам един приятел със същото LG, кошмар. Постоянно забива, със CM12 върви по-добре, но пак забива.

Тъпа логика thumbDown.gif . Кой знае с какви боклуци го е натъпкал. Аз пък имам приятели с LG, които са много доволни от телефоните си. И сега какво?...

То ако е така, аз съм си много доволен от моя Galaxy Core Duos. За вече 2 години нито е забивал, нито е блокирал, батерията му държи по една седмица, ако не го тормозя, върши ми идеална работа. Значи - момичето да взима по-новия Galaxy Core 2 , тъкмо е на промоция  на хубава цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни модела Sony Xperia M2.

Цената му е с 25-30 лева над определения бюджет, но делото ти е благородно и аз ще ти помогна за сумата над тази, която ти можеш да заделиш.

Ако искаш, разбира се.

пп. За модела и колегите да се изкажат, защото аз лично не съм го ползвал.

Пълна скръб. Кофти дисплей, дебела рамка. За тези пари по-добре S3 Neo. (с 15 лева по-скъп, но има по-хубав дисплей и още неща)

Върви, защото си ограничен отвсякъде в нещата, които можеш да правиш с него. Докато с Android имаш свобода да правиш каквото си искаш :) . Естествено, възможно е и да го претовариш, това си зависи изцяло от собственика.

Така е, но не вярвам момиче да тръгне да се занимава с неща като root.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се напънеш за това m2: http://olx.bg/ad/meizu-m2-note-5-5-8-yadren-4g-fdd-lte-po-eleganten-ot-lenovo-k3-note-ID5tluV.html#894246366d 

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефон от Продавалника, без гаранция, в Русе? Май не отговаря на изискванията в началото на темата.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълна скръб. Кофти дисплей, дебела рамка. За тези пари по-добре S3 Neo. (с 15 лева по-скъп, но има по-хубав дисплей и още неща)

Добре де, аз преди да предложа нещо, което не съм ползвал пускам една търсачка из форумите и гледам по диагонал мненията.

За този апарат мненията са преобладаващо добри и че си струва в съотношението цена/качество.

Ще те помоля следващия път, когато препоръчваш друг апарат да вземеш да се обосновеш защо и кое му е по-доброто, иначе си оставаме просто едни спамери и не помагаме на никой.

пп. Да не говорим, че най-ниската цена, на която го намирам чисто нов и с гаранция е 315 лева!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лумията-535-недей взима.Свръхчувствителен дисплей.Оправиха го с ъпдейт в Америка и Африка.За нас не знам дали и кога ще има.Че го бях купил за подарък на дъщерята,бая време стана ми соли на главата.Ще трябва да се реванширам сега.Между Леново П70,Експерия М4 аква и Ес 3 нео.Всичко натежа в полза на Леново-то.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми, аз не съм забелязал проблеми. Приятел си го ползва от 2 месеца, никакви проблеми. Между другото, дисплея на S3 Neo-то разбива останалите 2 модела. Но само дисплея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефон без гаранция, в Русе?

Какво му е като е в Русе? :ph34r: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво му е като е в Русе? :ph34r: 

Цитат от първия пост: "Телефонът мисля да го взимам от някоя по-известна фирма/магазин в Пловдив" 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.