Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

не виждам голяма разлика, освен в некадърно написания и объркан редактор за постове... заглавната страница заема 8мб рам орязани реклами, не ми се мисли колко заема със рекламите... на 4 ядрения ми телефон настолната версия зарежда около 30 сек, мобилната пък не е много по бърза... през wi-fi на добър нет (45 мбит)

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не виждам голяма разлика, освен в некадърно написания и объркан редактор за постове... заглавната страница заема 8мб рам орязани реклами, не ми се мисли колко заема със рекламите... на 4 ядрения ми телефон настолната версия зарежда около 30 сек, мобилната пък не е много по бърза... през wi-fi на добър нет (45 мбит)

Още един професор се извъди :D Да кажеш, че CKEditor е некадърно написан дето има над 15 милиона изтегляния и се ползва в над 3 милиона сайта по света сред които IBM, Adobe, Oracle и още безброй знайни и не знайни герой паднали в бой за свобода (за справка всички по-популярни тук: http://ckeditor.com/about/who-is-using-ckeditor) е един от най-смилените постове, които си писал някога в живота си достоен за темата с бисери и изцепки на професионалисти и професори като теб. От тук нататък всичко което си написал в горния си пост губи всякаква стойност и смисъл защото си проличава веднага какъв професор си вероятно по физкултура в някое училище до 4-ти клас. Явно ти си способен да напишеш по-достоен и кадърно написан редактор, ако е така предложи ни го и ще те направя милионер като го продам на фирмите по-горе.

По напред в тази тема бях писах за професори по всичко като теб, моля преди да покажат своята компетентност и да ни обясняват как се правят нещата да отговорят на следните два прости въпроса:

1. Къде си бил ти преди 13 години, когато сме направили този сайт и от тогава го поддържаме (просто за да знам дали имаме еднакъв опит, че да се доверя на съветите ти)

2. Би ли публикувал линкове на твой проекти да влезем всички да ги разгледаме да се уверим, че знаеш как се правят нещата...

Поздрави и успех.

Редактирано от Калин Карабойчев (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://tools.pingdom.com/fpt/#!/cVE4xW/https://www.kaldata.com/forums/

Защо ,когато кажеш нещо за този форум било то уместно или не  се започва едно надиграване,подиграване,надсмиване.Може пък на Админа да му харесва нещо ,а на потребителя друго .Друго мнение няма ли ?

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ,когато кажеш нещо за този форум било то уместно или не  се започва едно надиграване,подиграване,надсмиване.Може пък на Админа да му харесва нещо ,а на потребителя друго .Друго мнение няма ли ?

На адекватните проблеми сме отговорили адекватно. Само на неадекватните отговарям неадекватно. Така както биха ми отговорили и на мен когато говоря глупости пред хора, които цял живот са се занимавали с нещо и го разбират повече от мен. По добре е да си мълчиш и да те мислят за глупав от колкото да се обадиш и да разсееш всички съмнения. Никога не забравяйте тази сентенция. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На адекватните проблеми сме отговорили адекватно. Само на неадекватните отговарям неадекватно. Така както биха ми отговорили и на мен когато говоря глупости пред хора, които цял живот са се занимавали с нещо и го разбират повече от мен. По добре е да си мълчиш и да те мислят за глупав от колкото да се обадиш и да разсееш всички съмнения. Никога не забравяйте тази сентенция. 

Защо какво неадекватно имаше в моя въпрос ,че ми отговорихте с подигравка и неадекватно? Аз бях попитал дали е нормално да е толкова разтегнато и ,ако е възможно да е както преди .

http://tools.pingdom.com/fpt/#!/cYfvew/https://www.kaldata.com/

Страница  2 мб

Форум       2 мб

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо какво неадекватно имаше в моя въпрос ,че ми отговорихте с подигравка и неадекватно? Аз бях попитал дали е нормално да е толкова разтегнато и ,ако е възможно да е както преди .

http://tools.pingdom.com/fpt/#!/cYfvew/https://www.kaldata.com/

Нямам спомен кой пост визирате и какво е разтегнато... 

А тези тестове си ги запазете за вашите проекти ето тест как facebook зарежда за 4 секунди а калдата за 2 http://tools.pingdom.com/fpt/#!/DgTKF/https://www.facebook.com/kaldata 
Ясно сме в нормата та и под нея.

PS. на фейсбук страницата е 3 мб на калдата форуми 1 мб :D живеем в 21-ви век, отдавна махнахме WAP версията на сайта ни. Някои от вас дори не знаят какво е това.

PS2 в днешно време браузърите кешират почти цялото съдържание на страницата, и при заявка не мислете, че на всеки рефреш зареждате цялото съдържание на сайта. Това е само при първото му отваряне след това 90% от съдържанието му като картинки, скриптове и други елементи се зареждат от компютъра ви а не от сървъра. Стига толкова уроци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам спомен кой пост визирате и какво е разтегнато... 

А тези тестове си ги запазете за вашите проекти ето тест как facebook зарежда за 4 секунди а калдата за 2 http://tools.pingdom.com/fpt/#!/DgTKF/https://www.facebook.com/kaldata 
Ясно сме в нормата та и под нея.

PS. на фейсбук страницата е 3 мб на калдата форуми 1 мб :D живеем в 21-ви век, отдавна махнахме WAP версията на сайта ни. Някои от вас дори не знаят какво е това.

Защо си мислите ,че повечето хора не зная какво е WAP  или UMTS  или EDGE ? И постоянно казвате ,кой къде живее.Вашето задача мисля , че е друга .А кой какво казва ,и какво ползва си е негова работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо си мислите ,че повечето хора не зная какво е WAP  или UMTS  или EDGE ? И постоянно казвате ,кой къде живее.Вашето задача мисля , че е друга .А кой какво казва ,и какво ползва си е негова работа

Не си измисляйте .. прочете пак какво съм написал и какво сте цитирали. Някой от вас, никога не съм казвал повечето от вас... Кога съм казвал кой къде живее? и какво ме интересува кой къде живее? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живеем в 21 век пък ползваме хард диск, грамофон, мотори с дизелово гориво,VHS  ,плочи,кабели с медни жици , кабелен интернет ,ADSL,ISDN..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живеем в 21 век пък ползваме хард диск, грамофон, мотори с дизелово гориво,VHS  ,плочи ...

Аха помислих, че съм казвал кой къде живее като локация не като време... Ами ние вървим напред, който си пада по ретро неща технологичните сайтове и форуми не са за него. Така че ние вървим напред с технологиите а който иска нека да живее и в 18-ти век. Та поради тази причина нямаме вече и WAP версия което предполагам ще е голямо разочарование за 1-2ма

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ние вървим напред, който си пада по ретро неща технологичните сайтове и форуми не са за него. Така че ние вървим напред с технологиите а който иска нека да живее и в 18-ти век.

Вървите, вървите, но да видим какво показват фактите:

В момента тук положението е ето такова:

62 Потребители, 13 Анонимни, 211 Гости (Виж всички)

а в любимият ви форум за хардуер:

В момента има 559 потребителя онлайн. 210 регистрирани и 349 външни.

А тук даже има повече форуми. ;)

Ама ние преди 13 години не сме знаели даже какво е това форум.

Обаче много ми е интересно да видя тези с по-солиден опит как ще обяснят тези цифрички. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вървите, вървите, но да видим какво показват фактите:

В момента тук положението е ето такова:

62 Потребители, 13 Анонимни, 211 Гости (Виж всички)

а в любимият ви форум за хардуер:

В момента има 559 потребителя онлайн. 210 регистрирани и 349 външни.

А тук даже има повече форуми. ;)

Ама ние преди 13 години не сме знаели даже какво е това форум.

Обаче много ми е интересно да видя тези с по-солиден опит как ще обяснят тези цифрички. ;)

Това което, виждаш вече при нас е в момента. Преди промяната както и във форума, който гледаш е за последните 15 минути ;) Та така с цифричките. Ако искаш мога да ти го пусна да ги сумира и за 1-2 часа тогава ще показва милиони. Само да ти кажа че според официалните независими статистики като Гемиус например вторият след калдата най-посещаван сайт в технологии прави със 60% по малко посещения от нас. Та да гледаме официалните независими статистики а не кой какво си е пуснал да се показва на сайта :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един професор се извъди :D Да кажеш, че CKEditor е некадърно написан дето има над 15 милиона изтегляния и се ползва в над 3 милиона сайта по света сред които IBM, Adobe, Oracle и още безброй знайни и не знайни герой паднали в бой за свобода (за справка всички по-популярни тук: http://ckeditor.com/about/who-is-using-ckeditor) е един от най-смилените постове, които си писал някога в живота си достоен за темата с бисери и изцепки на професионалисти и професори като теб. От тук нататък всичко което си написал в горния си пост губи всякаква стойност и смисъл защото си проличава веднага какъв професор си вероятно по физкултура в някое училище до 4-ти клас. Явно ти си способен да напишеш по-достоен и кадърно написан редактор, ако е така предложи ни го и ще те направя милионер като го продам на фирмите по-горе.

По напред в тази тема бях писах за професори по всичко като теб, моля преди да покажат своята компетентност и да ни обясняват как се правят нещата да отговорят на следните два прости въпроса:

1. Къде си бил ти преди 13 години, когато сме направили този сайт и от тогава го поддържаме (просто за да знам дали имаме еднакъв опит, че да се доверя на съветите ти)

2. Би ли публикувал линкове на твой проекти да влезем всички да ги разгледаме да се уверим, че знаеш как се правят нещата...

Поздрави и успех.

това че много хора ползват нещо не значи че то не е боклук. какво като са го изтеглили 15 милиона, повече хора пушат цигари, въпреки че и те са боклуци...

добре още 1 бъг, явно некадърно направения едитор не винаги хваща линка към картинка като линк и се налага за да излезе в поста като картинка, а не като линк да се пише ... ето пример http://www.pcstats.com/articleimages/200302/capblown_6.jpg . сложете бутонче з вкарване на картинка. като се вижда че нещо не работи както трябва се оправя и тогава се ползва. но в днешно време е удобно потребителите да са бетатестери, и дънни платки са излизали с некадърно написани биоси, и някои производители си признават , вадят поправка веднага и благодарят (asrock), други се праят на ударени и ми дрънкат някакви напълно бесмислени препоръки (гигадръв)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха помислих, че съм казвал кой къде живее като локация не като време... Ами ние вървим напред, който си пада по ретро неща технологичните сайтове и форуми не са за него. Така че ние вървим напред с технологиите а който иска нека да живее и в 18-ти век. Та поради тази причина нямаме вече и WAP версия което предполагам ще е голямо разочарование за 1-2ма

Подигравка ? Неадекватно мнение ?

Защо ми се струва във всеки Ваш пост ,има малка нотка на подигравка.Ясно е че аз или някой не повечето хора нямат сайт ,форум като Вашия ,но нямаме ли мнение

Лек ден ! Продължавате да се развивате като Приказката за стълбата 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Администраторе, какви комплекси избиваш ? Толкова ли не можа да разбереш, че на света не съществува само твоето мнение, виждане и разбирания ? Толкова ли не можа да разбереш че такива "ретарди" като нас сме причината ти въобще да се занимаваш с този форум и да печелиш ? Толкова ли не можа да разбереш, че като подхождаш агресивно на всяко мнение за форума ти, даже и това на ползвателите му, ти си режеш клона, на който стоиш ? Защо ? Да ти задам ли и други въпроси ?

Не знам как друг досега не ти го е казвал, но май ти е време да посетиш психолог и да му разкажеш какво те мъчи в чуждото мнение и разбирания. Или в отрицателното мнение относно теб. Може би просто ти липсва самочувствие и увереност... но все пак не си го избивай директно ...

Редактирано от Depresed (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре още 1 бъг, явно некадърно направения едитор не винаги хваща линка към картинка като линк и се налага за да излезе в поста като картинка, а не като линк да се пише ... ето пример http://www.pcstats.com/articleimages/200302/capblown_6.jpg . сложете бутонче з вкарване на картинка

Бутон има в дясно под, полето в което пишете - Добави други файлове

Подигравка ? Неадекватно мнение ?

Защо ми се струва във всеки Ваш пост ,има малка нотка на подигравка.Ясно е че аз или някой не повечето хора нямат сайт ,форум като Вашия ,но нямаме ли мнение

Лек ден ! Продължавате да се развивате като Приказката за стълбата 

Не виждам нищо подигравателно в поста ми който сте цитирали. Нито смях нито нищо обяснявам нещата а емоциите ми не могат да се интерпретират в текста и сте останали с погрешно впечатление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та така с цифричките. Ако искаш мога да ти го пусна да ги сумира и за 1-2 часа тогава ще показва милиони.

Да, да, милиони са ,та дори милиарди :no-no:!?!?!

Не се излагай човече! Пак те вкараха в дребни интрижки! Приемай критиката или поне се прави, че я приемаш, а иначе прави каквото си знаеш.

Фактите обаче са си факти - има бъгове и проблеми. Лично аз няма да се преповтарям или цитирам други съфорумници т.е. казано е какво ни мъчи 

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Администраторе, какви комплекси избиваш ? Толкова ли не можа да разбереш, че на света не съществува само твоето мнение, виждане и разбирания ? Толкова ли не можа да разбереш че такива "ретарди" като нас сме причината ти въобще да се занимаваш с този форум и да печелиш ? Толкова ли не можа да разбереш, че като подхождаш агресивно на всяко мнение за форума ти, даже и това на ползвателите му, ти си режеш клона, на който стоиш ? Защо ? Да ти задам ли и други въпроси ?

Не знам как друг досега не ти го е казвал, но май ти е време да посетиш психолог и да му разкажеш какво те мъчи в чуждото мнение и разбирания. Или в отрицателното мнение относно теб. Може би просто ти липсва самочувствие и увереност... но все пак не си го избивай директно ...

Не избивам никакви комплекси. Опитвам се да убедя няколко човека, които явно не сте запознали но са ни вечната опозиция каквото и да направим никога не са доволни и така е от много години. Не визирам последните няколко поста а няколко страници по-назад в тази тема. От друга страна аз съм го казвал много пъти не печелим нищо от този форум. Хоби ни е. Който го иска веднага му го даваме ако се навие да му поддържа разгодите. 

Да, да, милиони са ,та дори милиарди :no-no:!?!?!

Не се излагай човече! Пак те вкараха в дребни интрижки! Приемай критиката или поне се прави, че я приемаш, а иначе прави каквото си знаеш.

Фактите обаче са си факти - има бъгове и проблеми. Лично аз няма да се преповтарям или цитирам други съфорумници т.е. казано е какво ни мъчи 

Естествено, че има бъгове кой е твърдял, че няма и навсякъде има след такива промени. Но към момента 90% са отстранени тези които са докладвани та много и които не са докладвани дори и работата продължава. А за милионите го казах образно... не приемай толкова буквално нещата. И критики винаги сме приемали когато са градивни, когато са просто за да се заяжда някой трол малко ни ядосват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:hit:

ще си пиша както си искам

светла ти памет, Митак

Един от най-готините хора. За съжаление не го познавах лично :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бутон има в дясно под, полето в което пишете - Добави други файлове

Не виждам нищо подигравателно в поста ми който сте цитирали. Нито смях нито нищо обяснявам нещата а емоциите ми не могат да се интерпретират в текста и сте останали с погрешно впечатление.

аз е искам да прикачвам картинка от друг сайт тука, а да я имплементирам визуално... верно, че има бутон, но според мен мястото му е до "cke_button_icon cke_button__ipslink_icon" и ,, <> , а не в падащото меню за прикачени файлове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз е искам да прикачвам картинка от друг сайт тука, а да я имплементирам визуално... верно, че има бутон, но според мен мястото му е до "cke_button_icon cke_button__ipslink_icon" и ,, <>

Защо си мислите, че няма да се импрементира визуално ако използвате бутона там. А къде да бъде точно бутона е вече глезотия. За сега е там където се прикачват и останалите файлове за да се следва логиката. 

Разгеле оправиха логването :)

Да процеса по оправяне на логването приключи напълно днес, ако някой изпитва затруднения да изтрие статите си бисквитки от калдата или всички бисквитки. Продължаваме напред както казва един наш боксьор :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

класиката си е класика... http://4pda.ru/forum/index.php

политиката на тия които правят форума е точно като на майкрософт. важно е да е ново, да се променя, икривява, изгъзява, колко бързо работи и колко е практично е последна грижа...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

класиката си е класика... http://4pda.ru/forum/index.php

политиката на тия които правят форума е точно като на майкрософт. важно е да е ново, да се променя, икривява, изгъзява, колко бързо работи и колко е практично е последна грижа...

Новият им продукт Windows 10 е грозен като интерфейс. Хиляди потребители са разочаровани и тези разочаровани потребители нямат собсствена произведена ОС и не е нужно да имат, за да определят дали им харесва или не. ;)

Аре малко админите да спрат с оправданието "ама ти нямаш сайт или форум затова не изказвай мнения за новия вид на Калдата". Все едно да кажа на човек на когото му оправям зъбите абе изпилих ти ги колкото можах имаш още кариес, но пък не може да се оплакваш защото не си зъболекар. Аре малко cut the bullshit and get real?

Редактирано от frozener (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новият им продукт Windows 10 е грозен като интерфейс. Хиляди потребители са разочаровани и тези разочаровани потребители нямат собсствена произведена ОС и не е нужно да имат за да определят дали им харесва или не. ;)

Да не бъркате Windows 8 с Windows 10 .. защото според всички статистики Windows 10 се възприема по-бързо от всеки друг до момента и само за няколко месеца вече е инсталиран на над 110 милиона устройства: https://www.kaldata.com/IT-Новини/Windows-10-вече-е-инсталиран-на-над-110-милиона-устр-105006.html

Това го прави най-бързо пробиващата операционна система на Microsoft до сега. Но разбира се винаги ще има хиляди разочаровани за сметка на милиони доволни. То горе долу така се получава и тук 5-6 човека се повтарят постоянно в тази тема останалите си пишат и полазват новия форум съвсем спокойно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.