Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Относно новата визия на сайта

Препоръчан отговор

Наистина ли хората масово не разбират от какъв зор се правят промените по сайта ;) , но пък им харесва. Доста забавна тема. Браво!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Бе не е баш съвсем спокойно защото   ми е малко досадно всеки път да подреждам мненията по дата и да цъкам на последната страница  за да видя кой  какво е писал.  Дано до март месец намерите време  да  преправите тая функция. Не ми дреме ни за визията ни колко рам   гълта форума  ма ме дразни това че трябва да натискам като гламав 5 пъти за елементарно нещо..

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Администратор

Наистина ли хората масово не разбират от какъв зор се правят промените по сайта ;) , но пък им харесва. Доста забавна тема. Браво!

Не, хората разбират .. само 4-5 човека не разбират. Не ми се търси сега да ровя какво мрънкане беше като сменихме дизайна на началната страница на новините преди няколко години. Ако не ме лъже паметта (а тя рядко ме лъже) дори един от сегашните потребители пишещ тук обяснява колко е зле и пуска разни html валидатори, който според него били модерни, трудно беше да му обясня, че са пълна отживелица, но като му показах, че същия валидатор показва повече грешки на страницата на google.com в която има 5 картинки и една форма за търсене от колкото на калдата мисля, че успя да разбере. Даже сега се учудвам как още не е се появил някой с уеб базиран html валидатор, който да претендира, че има грешки. Но явно 3-4 години по-късно са се убедили, че са отживелица. Та на въпроса: някой спомня ли си предишната версия на началната страница на новините и ако му я върнем сега дали няма да стане война и същите, който плюваха новата версия без да се усетят дали няма да заплюват това което виждат и колко е зле в сравнение с това което е било. Мога да се обзаложа дори какво ще стане :)

Драги приятели, това е новия форум - връщане назад няма .. в края на октомври ще има леко обновяване и съвсем малки визуални промени в сравнение със сегашните главно по редактора, менюто и бързодействието на сайта и леки по дизайна. Имайте предвид, че все още текат тежки процеси, по миграцията на базата данни, конвертиране на аватари, снимки, картинки в постове и т.н. които до 4-5 дни ще приключат напълно. Близо 3 милиона поста има във форумите, над 100 000 прикачени файлове, 200 000 потребители и техните аватари. Всичко това трябва да се конвертира. Не знам колко то вас са работили с подобни цифри, но който е работил знае за какъв труд става въпрос. И на фона на всичките тези цифри ъпдейта минава почти незабелязано за вас.  Това до известна степен натоварва сървърите, но като цяло е слабо забележимо за крайния потребител. След като всичко приключи, форумът ще зарежда дори по-бързо от сега. Не знам сега дали разбирате, че от дни не сме спали и когато някой се изцепи доста неподготвен реагираме по-остро..  пример е дори и поста на потребител, че редактора който се ползва в милиони сайтове бил "некадърно написан" - той дори не си беше направил труда да провери, кой е редактора и как се ползва. Та такива ми ти неща .. 

Поздрави и на всички и приятни мигове във форумите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без изобщо да взимам страна ...

Сестро, имаш право и да не отговаряш на всеки пост във форума, ама не го знаеш. Както имаш право да не ни занимаваш с крехката си психика, ама това пък го правиш.

Не бъркайте "право" и "задължение" - правото може да го ползваш, може и да не го пэлзваш.

Вървите, вървите, но да видим какво показват фактите:

В момента тук положението е ето такова: 62 Потребители, 13 Анонимни, 211 Гости (Виж всички)

а в любимият ви форум за хардуер: В момента има 559 потребителя онлайн. 210 регистрирани и 349 външни.

Да приемем, че незнам кой е втория (предполагам, но само за "вътрешна" употреба). Ако правилно мисля - не ки прав. Имам регистрация и там, и на още поне 50 места. Въпросния .... ми не е по-добър, определено.

Освен това - масовката не винаги е показателна.

Не, хората разбират ..

Имайте предвид, че все още текат тежки процеси, по миграцията на базата данни, конвертиране на аватари, снимки, картинки в постове и т.н. които до 4-5 дни ще приключат напълно. Близо 3 милиона поста има във форумите, над 100 000 прикачени файлове, 200 000 потребители и техните аватари.

Калине - хайде и аз да ти кажа нещо.

Щом от толкова години работиш с хора, би трябвало да го знаеш - хората ще те разберат, но няма да се съгласят.

За цифрите ще кажат - "браво" и пак ще искат да стане с "вълшебната пръчица". Просто са си такива. Всички.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Калине, искам да те питам, защо беше променен форума? Виждам, че казваш, че имало много нови функции, които хората не могат да забележат. Но пък аз виждам друго - липсващ BBCode, липсващи подписи, объркано подреждане на мненията и омазан дизайн. И много недоволни потребители. 

А какви са тия нови функции, които никой не вижда?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

бират. Не ми се търси сега да ровя какво мрънкане беше като сменихме дизайна на началната страница на новините преди няколко години. Ако не ме лъже паметта (а тя рядко ме потребители пишещ тук обяснява колко е зле и пуска разни html валидатори, който според него били модерни, трудно беше да му обясня, че са пълна отживелица, но като му показах, че същия валидатор показва повече грешки на страницата на google.com в която има 5 картинки и една форма за търсене от колкото на калдата мисля, че успя да разбере. Даже сега се учудвам как още не е се появил някой с уеб базиран html валидатор, който да претендира, че има грешки. Но явно 3-4 години по-късно са се убедили, че са отживелица. Та на въпроса: някой спомня ли си предишната версия на началната страница на новините и ако му я върнем сега дали няма да стане война и същите, който плюваха новата версия без да се усетят дали няма да заплюват това което виждат и колко е зле в сравнение с това което е било. Мога да се обзаложа дори какво ще стане :)

Драги приятели, това е новия форум - връщане назад няма .. в края на октомври ще има леко обновяване и съвсем малки визуални промени в сравнение със сегашните главно по редактора, менюто и бързодействието на сайта и леки по дизайна. Имайте предвид, че все още текат тежки процеси, по миграцията на базата данни, конвертиране на аватари, снимки, картинки в постове и т.н. които до 4-5 дни ще приключат напълно. Близо 3 милиона поста има във форумите, над 100 000 прикачени файлове, 200 000 потребители и техните аватари. Всичко това трябва да се конвертира. Не знам колко то вас са работили с подобни цифри, но който е работил знае за какъв труд става въпрос. И на фона на всичките тези цифри ъпдейта минава почти незабелязано за вас.  Това до известна степен натоварва сървърите, но като цяло е слабо забележимо за крайния потребител. След като всичко приключи, форумът ще зарежда дори по-бързо от сега. Не знам сега дали разбирате, че от дни не сме спали и когато някой се изцепи доста неподготвен реагираме по-остро..  пример е дори и поста на потребител, че редактора който се ползва в милиони сайтове бил "некадърно написан" - той дори не си беше направил труда да провери, кой е редактора и как се ползва. Та такива ми ти неща .. 

Поздрави и на всички и приятни мигове във форумите.

Форума добре работи на мобилно устройство в моя случай Samsung Galaxy S2, но не работи Desktop view, което работеше при старата версия. Даже това мнение го пиша от телефона. Предполагам че си го напр. Опа нещо се бъгна клавиатурата и не мога да изтрия. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Калине, искам да те питам, защо беше променен форума?

Ок, искаш, питаш, може би даже ще ти се отговори.

Ти като отидеш в супермаркета - питаш ли "Що си сменихте визията, подредбата, касиерките?"

Може да ти звучи грубо, но това е истината. Сайта и форума си има собственик - ще си го направи както иска. На теб ако не ти харесва - не влизаш. Или влизаш и свикваш.

Това не е насочено към конкретен човек, а към всички, които недоволстват "по-принцип".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами, нека и аз се изокам . Единствено не ми харесва подредбата на мненията в темите, както и това, че при преглеждане на тема веднага системата те препраща на последното мнение, а не както беше до сега -до това до което си стигнал когато последно си преглеждал темата. 

За останалите неща, или не съм ги забелязал, или не ги ползвам. 

Благодаря. 

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще помоля най-любезно някои същества да започнат да си пият хапчетата, за доброто на всички!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега влизам и кликам от общия форум тук върху раздела смисъл в тая тема се е писало последно и тя се визуализира и даже ми се появи черта и първото мнение след последното което съм прочел!

Тази тема поначало е чиста от рейтинги на постовете и всякакви посрани сортирания, така че никога не е имало проблем с нея. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ли ми говориш?Къде се споменал,че в другите теми е същото?Или трябва да се изкажеш без да мислиш!!

На Ванко, ако случайно в момента е на "линия" . Къде колегата е споменал че говори за тази тема. Я у лево...А няма нужда, ти си си там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бе не е баш съвсем спокойно защото   ми е малко досадно всеки път да подреждам мненията по дата и да цъкам на последната страница  за да видя кой  какво е писал.  Дано до март месец намерите време  да  преправите тая функция. Не ми дреме ни за визията ни колко рам   гълта форума  ма ме дразни това че трябва да натискам като гламав 5 пъти за елементарно нещо..

Друго си е човек да трябва да прави х2 пъти повече кликвания за да види това което иска.

В Tapatalk е ок - там директно се отваря последната страница с мнения /жалко, че нямат пс версия/.

Редактирано от toc (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да де,последната страница е ясна.Но аз искам както преди.Тоест стигнал съм до десетото мнение в някоя тема,и после съм затворил браузъра и съм излязъл примерно.След часове,дни,седмици пак влизам в темата и директно ми се отваря десетото мнение и мога да прегледам какви са следващите след него постове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Друго си е човек да трябва да прави х2 пъти повече кликвания за да види това което иска.

В Tapatalk е ок - там директно се отваря последната страница с мнения /жалко, че нямат пс версия/.

Остана и Tapatalk да има настолна версия. Нали точно това му е идеята - да улесни ползването от телефон/таблет на форуми, които може изобщо да нямат мобилна версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@killchain по твоята логика трябва всички програми да са само за един тип устройства/операционни системи.

Нищо лошо не виждам да има програма за пс, чрез която да мога да следя любимите си форуми на едно място.

Темата обаче е друга - за удобството и функционалността на този форум, което явно само част от хората осъзнават че липсва, а пък като се изрази мнение им се казва, че не разбират.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Администратор

@killchain по твоята логика трябва всички програми да са само за един тип устройства/операционни системи.

Нищо лошо не виждам да има програма за пс, чрез която да мога да следя любимите си форуми на едно място.

Темата обаче е друга - за удобството и функционалността на този форум, което явно само част от хората осъзнават че липсва, а пък като се изрази мнение им се казва, че не разбират.

Би ли показал изразено адекватно мнение на което сме отговорили, че някой не разбира. Когато някой е написал нещо неадекватно сме му показали с примери, че не е прав. Ние не можем да спрем хората да се излагат и да говорят глупости можем да им покажем с примери дали са прави или не и повечето се осъзнаха и спряха да бълват нелепи постове. На останалите, които имат основание проблеми ги оправяме един по един. Относно сортирането на темите във форумите, които са само за въпроси а не са дискусионни мисля, че го коментирахме няколко пъти вече. За момента сортирането ще остане така както е по-пост с най-висок рейтинг. Ще търсим решение да се запомня избора на всеки какво е избрал дали по рейтинг или дата, но няма да е точно сега. Имайте предвид, че във форумите които са за въпроси не се очаква да има дълги дискусии а на питащия да се помогне с няколко отговора тези теми рядко надминават 1-2 страници и не знам какво толкова задълбочено четете в тях. В дискусионните форуми всичко си е както преди и има дискусии които са със стотици страници. Ако случайно мислите, че сме направили някой форум по погрешка такъв за въпроси вместо дискусионен и в него не преобладават 90% теми с въпроси може да го споделите и да го направим моментално дискусионен. 

Редактирано от Калин Карабойчев (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще търсим решение да се запомня избора на всеки какво е избрал дали по рейтинг или дата, но няма да е точно сега. - това е вариант наистина, благодаря!

Примерно - форумите за операционните системи - във всеки от тях има теми, които са дискусионни /а не просто зададени въпроси/ или се превръщат в такива и натрупват много страници. Със сигурност не са само те, но основно тях следя и затова ги посочвам като пример.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Администратор

Ще търсим решение да се запомня избора на всеки какво е избрал дали по рейтинг или дата, но няма да е точно сега. - това е вариант наистина, благодаря!

Примерно - форумите за операционните системи - във всеки от тях има теми, които са дискусионни /а не просто зададени въпроси/ или се превръщат в такива и натрупват много страници. Със сигурност не са само те, но основно тях следя и затова ги посочвам като пример.

Аз никога не съм твърдял, че няма никакви стари теми в тях, които да са се превърнали в дискусии, казах: и в него не преобладават 90% теми с въпроси отваряйки форума за windows в момента виждам на първата страница всички теми са само въпроси и проблеми не виждам нищо дискусионно в тях. Поправи ме ако бъркам. Следователно след като 90% от темите в този форум са въпроси с проблеми каква е логиката да е дискусионен заради 5-10 теми от 1000 ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен няма значение дали един форум е дискусионен, за въпроси или друг тип - единственото, което ме интересува е да е удобно за ползване. Критериите ми за удобност са:

1. Да има странициране на темите още в самия форум, а не едва вътре в темата - без значение дали темата е 1, 5, 500 страници;

2. По дефолт мненията да са подредени по дата, а не по рейтинг;

3. Както спомена по-горе един съфорумник - при отваряне на тема да се отваря от първото непрочетено мнение от съответния юзър.

По мое мнение и усещане всички тези неща повишават значително използваемостта на форума и спестяват доста излишни кликове с мишката. Вероятно ще кажете, че само 2-3-ма души мислят така и не сме представителна извадка, но според мен просто повечето потребители не се занимават с това да споделят мнения за това какво им харесва или не във форума.

Както и да е, повече няма да повдигам въпроса, решенията са Ваши.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм съгласен с по-горните изисквания. Обаче не е хубаво и друго, да се използват несъществуващи измислени думи съставени от няколко езика... Като: 

usability-то на форума 

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм съгласен с по-горните изисквания. Обаче не е хубаво и друго, да се използват несъществуващи измислени думи съставени от няколко езика... Като: 

Така да е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Администратор

За мен няма значение дали един форум е дискусионен, за въпроси или друг тип - единственото, което ме интересува е да е удобно за ползване. Критериите ми за удобност са:

1. Да има странициране на темите още в самия форум, а не едва вътре в темата - без значение дали темата е 1, 5, 500 страници;

2. По дефолт мненията да са подредени по дата, а не по рейтинг;

3. Както спомена по-горе един съфорумник - при отваряне на тема да се отваря от първото непрочетено мнение от съответния юзър.

По мое мнение и усещане всички тези неща повишават значително usability-то на форума и спестяват доста излишни кликове с мишката. Вероятно ще кажете, че само 2-3-ма души мислят така и не сме представителна извадка, но според мен просто повечето потребители не се занимават с това да споделят мнения за това какво им харесва или не във форума.

Както и да е, повече няма да повдигам въпроса, решенията са Ваши.

За първото съм съгласен ще се направи в последствие - вече го бях казал по рано в темата 

За второто от коя гледна точка това е по удобно за този който пише в темата да - а ми за този който търси отговор на въпроса си кое е по удобно да чете 2 страници отговори или останалите участници да са ъпнали най-адекватния отговор и той да го прочете веднага след въпроса си. А на всичко отгоре това да е отговора, който ще му помогне и няма да се налага да пробва и останалите съвети. Точно това е идеята на форумите за въпроси отговорите да се сортират по рейтинг на първо място поста с най-много гласове след него този с по-малко и така нататък. Така всеки който търси решение пробва първо това което са му препоръчали най-много хора, ако то не помогне следващото и така нататък. Това мисля, че е въпрос на гледна точка. 

За третото това е бъг, за който знаем и ще бъде оправен не е направено нарочно не работи на някой места и знаем за тях. Ще ги оправим разбира се и линкът ще ви води към първото непрочетено от вас мнение. 

А иначе повдигнатите въпроси са много адекватни и точно заради това е тази тема да се повдигат подобни въпроси а не да се заяждаме. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено се ъпва най-неадекватния отговор, от най-безмозъчните потребители, които са си харесали някоя глупост и съгласете се, че те са преобладаващото число. Знаещите не са кой знае колко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За второто от коя гледна точка това е по удобно за този който пише в темата да - а ми за този който търси отговор на въпроса си кое е по удобно да чете 2 страници отговори или останалите участници да са ъпнали най-адекватния отговор и той да го прочете веднага след въпроса си. А на всичко отгоре това да е отговора, който ще му помогне и няма да се налага да пробва и останалите съвети.

А иначе повдигнатите въпроси са много адекватни и точно заради това е тази тема да се повдигат подобни въпроси а не да се заяждаме. 

Поне бутоните за сортиране ги преместете в началото на темата, а не под първата публикация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Администратор

Обикновено се ъпва най-неадекватния отговор, от най-безмозъчните потребители, които са си харесали някоя глупост и съгласете се, че те са преобладаващото число. Знаещите не са кой знае колко.

Точно за това има и стрелка надолу, ако смятате някой отговор за неадекватен натиснете на него на стрелката на долу и му отменете от рейтинга и натиснете на този който мислите, че ще помогне стрелка нагоре. Така ако гласуват 10-20 човека ви гарантирам, че отговорите ще се подредят точно по полезност на търсещия решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване