Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте г-да уеб специалисти от Калдата,

Преди да ви споделя проблема си искам да кажа, че бисквитките и файловете от сайта ви бяха изчистени вчера.

Използвам Хром. Последната официална версия.

След отваряне на сайта ви от букмарк бутон, ми се показва старата версия на статиите. Трябва да презаредя страницата ви от бутона със стрелкичката в кръг, за да видя новите статии.

Така е и на още един компютър, на който съм пробвал.
И е така откакто прецакахте визуално всичко, просто до сега ви давах време, за да оправите проблема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на мене ми липсва пълният текстов редактор, ли по-точно конкретната среаница - специална, със заглавие "Публикуване на мнение в тема Име на темата".

Това го преглъщам, но защо не е възможно да се изключи RTF (Rich text Format ) редактора ? Да, разбираемо е, просто мрежата се модернизира, но той винаги е бил бъгав, поне на Google Chrome. Предимство му е най-вече поставянето на вече форматиран и "ошарен" текст, таблици и т.н. от Word,Excel,WordPad, От WEB-сайтове и т.н., но понякога наример когато си пиша най-обкновен текст и преместя курсора някъде по-назад из текста, за да вмъкна нещо, то пак "с знае неговата" и го пише накрая... дпбре че има Ctrl +Z / Undo : Мисля че много хора са запознат с този казус.

P.S : Също така не мога да си преглеждам "моето съдържание" във вид на списък със заглавията / линкове към темите, в които съм участвал, не само като списък с моите постове в тях.

Редактирано от [email protected] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10/28/2016 в 23:41, haidukpikaso написа:

Защо изчезнаха шрифтовете

:rolleyes:

Отаряш си Microsoft Word, (Изпълнение > WINWORD > Enter /OK ), пишеш си с какъвто искаш шрифт и го копвашпоставяш го във форума... и това е ... :) 

Е, и аз не успях да го форматирам целия текст, само "залгавните текстове" в случая май, ама нямам опит с Word и/или WordPad... ;)

П.С : За лесно отваряне на WordPad , ако MS Office Word не е наличен (а Pad-ът няма как да не, освен ако не е много прецакан WIndows-а) : Пише се :

Write

(без значение малки и големи букви) в същия онзи прозорец "Изпълнение" / "Run" ...

Редактирано от [email protected] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, [email protected] написа:

Отаряш си Microsoft Word, (Изпълнение > WINWORD > Enter /OK ), пишеш си с какъвто искаш шрифт и го копвашпоставяш го във форума... и това е ... :) 

Е, и аз не успях да го форматирам целия текст, само "залгавните текстове" в случая май, ама нямам опит с Word и/или WordPad... ;)

П.С : За лесно отваряне на WordPad , ако MS Office Word не е наличен (а Pad-ът няма как да не, освен ако не е много прецакан WIndows-а) : Пише се :

Write

(без значение малки и големи букви) в същия онзи прозорец "Изпълнение" / "Run" ...

мда, така ще е тя - като са ги затрили

благодаря за идеята

:cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат

Eй тази секция според мен трябва да е под коментарите на статията, защото коментарите логически са придатък към съдържанието статията, а "Свързани новини" и "Още от този автора" са отделни, допълнителни неща, които трябва да са по-надолу. Те ми пречат да намеря бързо коментарите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязвам един проблем с новия дизайн на сайта. А именно: като кликна "Хардуер" или "IT Новини" в най-горното хоризонтално меню, отварят се страници, в които най-горната, т.е. последната новина е от 25.X.2016г. А като заредя основната страница, виждам много по-нови. Най-интересното е, че като кликна "Софтуер" от същото меню, излизат последните новини за нови програми. Използван Chromium-базиран браузър, ако това е от значение, и съм го настроил да не изтрива бисквитките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От доста време гледам, че при времето, което се показва на главната страница са изписани неверни стойности за температурата. Днес са направо абсурдни:

848139.png

Не съм сигурен колко точно градуса е в момента, но определено не е толкова, колкото показва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Win_user написа:

Забелязвам един проблем с новия дизайн на сайта. А именно: като кликна "Хардуер" или "IT Новини" в най-горното хоризонтално меню, отварят се страници, в които най-горната, т.е. последната новина е от 25.X.2016г. А като заредя основната страница, виждам много по-нови. Най-интересното е, че като кликна "Софтуер" от същото меню, излизат последните новини за нови програми. Използван Chromium-базиран браузър, ако това е от значение, и съм го настроил да не изтрива бисквитките.

Трябва ежедневно да се чистят кукитата инак си седи със седмици така.

Някой трябва да им намали значително периода на изтичане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък междувременно се сетих за още 2 неща:

Преди (някога) когато имам Някакво "събитие" известие във форума - харесване, цитиране или отговр примерно - и ако в момента съм във форума  - просто не получавеам имейл, защото разбира се няма нужда. Само вътреншо известие. Сега вече обаче тези неща са претупани :) 

И другото, свързано с тези неща е... не помня преди дали не можеше да се променя езика на имейл известията ? ( На Анлглийски ) Или може би само на менщтата по форума... не че стъм супер американеца и англо-говеорящия, но имам Checker Plus For Gmail, И е много яко да ти "прочита" / изговаря всеки получен имейл... с изключение на това че е достъпно само на английски и изговаря само латинските симовли/букви. ;) / 

https://chrome.google.com/webstore/detail/checker-plus-for-gmail/oeopbcgkkoapgobdbedcemjljbihmemj

https://jasonsavard.com/bg/?ref=homepage_url&ext=gmail 

Всъщност дори и да го направя на български, все пак получавам мейли иа на English. Някакви TTS Engines гледам че има като добавки, но ме съмняват...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10/28/2016 в 11:21, Васил Домусчиев написа:

Всичко е супер разтегнато. Повече картинки от колкото новини/текст

Съгласен :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя "ЦИТАТ" направо ми извади очите. :D

848243.png

Тест на емотикони: :) :( :D :no-no: ;) :ohmy: :huh:

Какво стана със старите хубави емотикони за смях и намигане? :mad:

Редактирано от саби (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора защо развалихте сайта ? 

Отваряш Първа и усещането не е добро - искаш да го затвориш - Повтаряне на материали, нищо не се чете лесно - страшно е - Все си мислех че ще свикна ама не - щом ме накара да напиша във форума чак  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Sand написа:

Хора защо развалихте сайта ? 

Отваряш Първа и усещането не е добро - искаш да го затвориш - Повтаряне на материали, нищо не се чете лесно - страшно е - Все си мислех че ще свикна ама не - щом ме накара да напиша във форума чак  :(

Не се притеснявай ! Ще започнат да се пишат все повече и повече новини и няма да има повторения.

Редактирано от Ken (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Ken написа:

Не се притеснявай ! Ще започнат да се пишат все повече и повече новини и няма да има повторения.

Не мисля така. Аз след толкова време още продължавам да се мъча.....

Но просто се отказах от диалога...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Васил Домусчиев написа:

Не мисля така. Аз след толкова време още продължавам да се мъча.....

Но просто се отказах от диалога...

И защо продължаваш да се мъчиш ?
RSS не ти ли върши работа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.11.2016 г. в 11:27, Ken написа:

Ако не бъркам, има предвид ето това повторение на главната страница при кликване на стрелките за зареждане на следващите новини:

848871.png

848872.png

При връщане назад се появяват "нови" новини:

848873.png

Преди време някой беше писал в темата за този проблем, но той все още не е оправен.

Редактирано от саби (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложете едни линкове към категориите ("IT новини", "Софтуер", "Хардуер", "Игри" и пр.) като цъкнем на тях да изкарва статиите на цял екран, една под друга, че сега е голяма мъка! Както е при категория "Всички новини".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се все още се чудя на хората, че още коментират визията на форума, CSS-а се чупи при някои UI компоненти, някои неща не се забелязват и има неотсранени бъгове, които са били репортнати отдавна, използван е някакъв готов темплейт, защото при мобилната версия менюто съм го виждал абсолятно същото като при други сайтове, но това е от некадърен посредствен дизайн а пък администратора се засяга и агресира за дето не е платил на нормален дизайнер да му направи визията щом иска да модернизира форума. Ако не му се дават много пари за тези неща може да си пусне обява във Фрийленсър и някой да му го направи.

Друг вариант е свестен темплейт като например:

http://preview.themeforest.net/item/ariki-phpbb3-flat-theme/full_screen_preview/7773806?_ga=1.87730712.1809995890.1435912688 - Този темплейт може да е за форума. Забележете размера и разположението в елементите как се отличава от на калдата?

http://preview.themeforest.net/item/news-wp/full_screen_preview/5006704?_ga=1.116576134.1809995890.1435912688 - За началната страница. Дизайнът се определя и от това колко снимки ще има в сайта. Може ние съфорумниците да съберем пари за читави темплейти да ги купим и админите да ги инсталнат. Те и без това не разбират от дизайн.

Редактирано от frozener (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, frozener написа:

Аз се все още се чудя на хората, че още коментират визията на форума, CSS-а се чупи при някои UI компоненти, някои неща не се забелязват и има неотсранени бъгове, които са били репортнати отдавна, използван е някакъв готов темплейт, защото при мобилната версия менюто съм го виждал абсолятно същото като при други сайтове, но това е от некадърен посредствен дизайн а пък администратора се засяга и агресира за дето не е платил на нормален дизайнер да му направи визията щом иска да модернизира форума. Ако не му се дават много пари за тези неща може да си пусне обява във Фрийленсър и някой да му го направи.

Друг вариант е свестен темплейт като например:

http://preview.themeforest.net/item/ariki-phpbb3-flat-theme/full_screen_preview/7773806?_ga=1.87730712.1809995890.1435912688 - Този темплейт може да е за форума. Забележете размера и разположението в елементите как се отличава от на калдата?

http://preview.themeforest.net/item/news-wp/full_screen_preview/5006704?_ga=1.116576134.1809995890.1435912688 - За началната страница. Дизайнът се определя и от това колко снимки ще има в сайта. Може ние съфорумниците да съберем пари за читави темплейти да ги купим и админите да ги инсталнат. Те и без това не разбират от дизайн.

Калин е от хората, които предпочитат да си направят сами нещата, но като хората. ;) Естествено, това не може да стане без няколко бъга. То най-лесното е да го купиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на November 22, 2016 в 14:01, niki292002 написа:

Калин е от хората, които предпочитат да си направят сами нещата, но като хората. ;) Естествено, това не може да стане без няколко бъга. То най-лесното е да го купиш.

Да бе окей, затова сега форума и началната страница са по-зле от предишния му вид. Няма нищо лошо в това да купиш шаблон, ти можеш да си го променяш, както душа ти иска и са точно предвидени за улеснение на работата, особено ако Калдата няма необходимият екип за разработка и поддръжка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, frozener написа:

Да бе окей, затова сега форума и началната страница са по-зле от предишния му вид.

Да беше само вида. Форума вече се препълва от тролове, особено политическите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откакто сменихте дизайна... т.е. прецакахте сайта, не съм писал коментар под статия, защото нямам възможност.

Кога ще мога да напиша коментар от моят профил отново?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, bure_s_barut написа:

Откакто сменихте дизайна... т.е. прецакахте сайта, не съм писал коментар под статия, защото нямам възможност.

Кога ще мога да напиша коментар от моят профил отново?

Когато в полето за мейл адрес при писане на коментар си въведете имейл адреса с които сте регистриран, системата автоматично ще ви разпознае и коментарът ще излезе от ваши профил

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...