Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Пускам лаптопа почва да сърфирам в нета и изведнъж дава син екран с надписи за 1-2 сек и после   ми излезе това.

3868394.jpg

Угасих го и пак го включих и пак излиза това.  След това пак го угасих  разклатих го и след това тръгна. Направих тест на  харда и имаше проблем само с един сектор. Днес пак стана така.

Редактирано от vicid (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картинката не се вижда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да я качиш в prikachi.com и я постни в таговете IMG, ако не стане - само линка.

Явно още не са пооправени функциите за прикачване на файл...

Редактирано от Sc0user (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разклатил си лаптопа?!?!?! Това е противопоказно и забранено. Картинката не се вижда. Ако не можеш да я прикачиш забрани автоматичния рестарт и напиши номера на грешката която ти излиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за снимката, че не се виждаше. Вече я оправих!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да дава грешки и сини екрани по време на сърф не е добре може някой драйвер да е причината или харда си заминава . Направи една проверка с CHDKS .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа нагрява ли погледнал ли си температурите на процесора и видеокартата как са , перката чува ли се .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"No bootable device" - лаптопът не е открил устройство, от което да зареди операционна система. След като имаш инсталирана и работила такава, и харддискът (предполагаемо) е в ред, значи проблемът е в кабел, контролер, или дънната платка. Прегледай всички места, където има контакти на различни части и кабели. Ако не откриеш проблема - търси сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз правих проверка на харда с hdtune и имаше само един червен сектор. Нагрява тем на процесора е 50градуса като е по-топло стига 90. Ще направя тест на тем и ще пиша.

За да дава грешки и сини екрани по време на сърф не е добре може някой драйвер да е причината или харда си заминава . Направи една проверка с CHDKS .

Тази програма каде да я намеря?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

50 градуса за лаптоп не е добре дори и 90 също не е добре тука нещата са за сервизна профилактика , смяна на термопаста . Занеси го докато е време нещата ще станат по зле този червения лош сектор ме притеснява само един червен ли има сканирва ли до края или до средата колко с жълто лоши сектора има . Аз мисля , че червения сектор прави номерата с сините екрани .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Внимателно прочетох поста ти няма нужда от CHDSK проверка трябва на сервиз  да се заведе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

50 градуса за лаптоп не е добре дори и 90 също не е добре тука нещата са за сервизна профилактика , смяна на термопаста . Занеси го докато е време нещата ще станат по зле този червения лош сектор ме притеснява само един червен ли има сканирва ли до края или до средата колко с жълто лоши сектора има . Аз мисля , че червения сектор прави номерата с сините екрани .

Кое не е добре на 50-те градуса? Колко е добре, при положение, че навън до миналата седмица беше 35-7?

И имаш бутон едит, мисля че трябва да се научиш да го използваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то хубаво тоя срийн,но я вземи кажи що за машина използваш.Това е относително,ако е някоя супер щайга като моя гейм лаптоп е все едно си пуснал няколко програми...то моя по принцип на нищо е на 45 градуса.Ама е мощен и така.

Сега ако си някое селеронче с нищо съществено,то тия 60+ си е лошо.Много неща може да са и не само хард,ами и малко рам и т.н...на мен ми е давало син екран заради недостатъчна рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ейсър и Асус - печките, според мен. Наскоро бях с Asus K50AB - е нЕма такава печка! Дали попаднах на кофти артикул, 10 минути във Фейсбук - температури над 90 градуса, като още при пускане 60+.

Сменях термо паста, охладител + радиаторчето - нямаше резултат.

Та, ако го натовариш с няколко таб-а, пуснеш клипове примерно и тн., до колко градуса качва?

П.п.: Сега виждам, че си с Интелски, а принципно те се водят по-студени. Моята случка от горе беше с AMD Athlon x64 (котлон).

Редактирано от Sc0user (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

vicid като гледам скрийншота от първия ти пост, си представям 6-7 годишен или по стар лаптоп, после гледам скрийншот на 7. на твърд диск дето е толкова дърт и бавен и вероятно е с размер 100-120 гб въобще не се учудвам че има лош сектор... след windows vista всичките са убийци на твърди дискове, лаптопските дискове с размер до 120гб бяха много бавни и с малко кеш и въобще не могат да смогнат на windows по нов от xp... постоянното четене и писане по диска го скапва за нула време. а всички windows-и от виста нагоре товарят диска много повече от xp... ако диска е 500гб и нагоре е достатъчно бърз за да му се сложи 7,8,10, но диск дето е 120гб прави 50-60 мб/с в началото и 25 в края независимо на какви обороти  е, диск 500гб почва от 100-120 мб/с и към края прави 60-70 че и повече... проблемът не може да е в кабела на диска, това не е настолен комп. няма acer който да ползва кабел към диска. диска влиза директно в конектор запоен на дънната платка. кабели има при други марки - главно hp и dell...

п.с. при лаптопите много лесно се получават лоши сектори когато се ползват в движение на батерия - лаптопа не е направен да се ползва в движение, освен ако не е със ssd. лаптопа е направен да се носи лесно и да се ползва на друго място...

твоя лаптоп е и с бавен процесор и не случайно е с windows home 7 basic - той харчи много по малко рам, стартира много по малко сервизи и товари диска доста по малко от другите версии...

Редактирано от the professor
сетих се още нещо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам асус и с ммо игра на макс детайли(тежка игрица),15-20 таба,скайп и други простотии ми върви на 70 градуса,та марката не е от значение.

Сега си взех едно дърто сони което с 8 таба,музика и скайп хвърчи на 50 градуса(процесор) и под 40 хард,та и това не е.Всичко зависи явно.Аз котлон на лаптоп никога няма да си взема.По принцип не съм фен на АМД,но на лаптоп е просто изключено.

На тоя ейсър не му знам проблема,но според мен го води на чичо доктор за смяна на термо паста,чистене и го преинсталирай и все пак не го ползваи за неща за които не е предназначен.Съобразявай се с машинката и тя ще ти бъде вярна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема не е от загряването нито от хард диска. Лаптопа е двуядрен 1.5гх рам 4гб

Редактирано от vicid (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако температурата е стигала до 90 градуса и това е се е случвало постоянно със сигурност е пострадал някой елемент. Освен това ако си разтръсквал лаптопа със сигурност си повредил нещо.

Занеси лаптопа на сервиз, да му се направи профилактика. След това ще се види дали има смисъл от ремонт или ще се трябва да се купува нова машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

90 градуса не са достатъчни да се стопи някой чарк, нито да се деформира. Или поне при по-новите машинки.
Но все пак за всеки лаптоп е различно. Виж, ако имаш книжка на лаптопа каква е максималната температура, макар че и да я намериш няма да ти свърши работа и лаптопа е за сервиз.

Сещам се, че на моя миналия беше 105 градуса, което си е фурна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

90 градуса не са достатъчни да се стопи някой чарк, нито да се деформира. Или поне при по-новите машинки.
Но все пак за всеки лаптоп е различно. Виж, ако имаш книжка на лаптопа каква е максималната температура, макар че и да я намериш няма да ти свърши работа и лаптопа е за сервиз.

Сещам се, че на моя миналия беше 105 градуса, което си е фурна...

90 градуса са напълно достатъчни да се отлепи чип на видеокартата или да се разпоят чиповете на видеорамта. При новите лаптопи става още по-лесно. Тези температури опасни и за десктоп машините.

90 градуса температура+ разтръскване лаптопа = хардуерен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.