Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Както съм написал в заглавието съм решил да си взема десктоп машина, ще я ползвам за домашен компютър и гейминг. Играя основно LoL и Hearthstone, за които това определено ще е overkill, но и някои от по-новите заглавия като The Witcher 3, а ми се иска да играя и новия Doom и NFS, като излязат на пазара.

Това, което съм избрал, докато разглеждах тук и там, прочетох и не малко теми от този форум, затова реших да се допитам до вас, преди да си купя каквото и да е. Не искам да се окаже накрая, че нещо не съм допрочел и имам проблем вече, когато частите са при мен.

И така, става дума за следното:

ASUS-Z170-A-LGA1151

i7-6700K-4.0GHz-8MB-LGA1151-BOX

CM-HYPER-612-V2

DDR4-Crucial-Ballistix-Sport-2400M-BLS2C4G4D240FSA

ZOTAC-GTX-980-Ti-AMP!-Extreme-ZT-90505-10P

FD-DEFINE-R5-BLACK

XFX-TS-650W-GOLD-P1-650G-TS3X

SSD-Samsung-850-PRO-Series-128GB

Количка

Та, това за което не съм сигурен, а ми се иска е както следва:

1. Компонентите съвместими ли са, т.е. събират ли се в кутията, дали няма да има проблем с охладителя и рамта и пр. Това мисля, че го проверих и е така, но искам да съм сигурен.

2. Това оптимизирана конфигурация ли е ? Блалансирани ли са компонентите ? Какво мога да подобря ?

Целта ми е да го ползвам този компютър без да го пипам за поне 3 - 4 години напред, ако мога и повече.

Имам HDD от по-стара конфигурация и мисля него да използвам на първо време за сторидж. Причината да избера тази карта е, че искам да си купя Acer Predator XB270HUbprz ( IPS, 2560 x 1440, 144Hz, G-Sync), който да ползвам и като ТV за неголяма стая. Бюджета съм го опънал до край към момента, така че, ако желаете да предложите алтернативни варианти, имайте предвид.

За сега друго не се сещам, ако съм пропуснал нещо ще си кажа. :)

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/computer-components/CORSAIR-DDR4-2400MHz-2x8GB-CL14-LPX-Black-1.20V/description.html

Паметта която си избрал е 2х4ГБ. Тази от линка е 2х8ГБ като е и по-евтина с 10 лв.

Ако не ти трябва толкова може да спестиш още над 100 лв.

Останалото е екстра. Всъщност си избрал по-скъпо от необходимото дъно и захранване та имаш вариант за втора видеокарта.

Аз лично бих заменил SSD-то с двойно по-голямо за същите пари. Примерно A-DATA SX930 или SP920.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам автора си е избрал кутия с прозорец, може да е избирал компонентите по красота, а не по цена. Иначе - да, съвместими са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията не е модела с прозорец просто на картинката е махнат страничния капак за да се вижда от вътре.

На другият модел пише Window и цената е по-висока с около 15 лв.

Иначе съм съгласен че прозореца нарушава звукоизолацията а и предвид малко по-високата цена е чисто набутване.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.