Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, един приятел разполага с 600 и иска конфигурация за тези пари. Има кутия и хард. Цъка главно цс:го и лига. Ето аз какво успях да съставя за тези пари-

INTEL PENTIUM DUAL CORE G3258, 3.20GHz, 3M, BOX, LGA1150, Haswell Refresh 

CRUCIAL 8GB DDR III 1600 CL11 

DEEPCOOL Захранване 500W Modular, DA500-M

MSI H81M-P33, H81, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, SATA III, USB 3.0, LGA1150 

Крайна цена 393,66 лв.
      И най-вереоятно ще търсим втора ръка карта, може би 280x, но ще видим. Така имам само няколко въпроса към вас: Ако вземем 280-ката ще има ли ботълнек. И държи ли

това дъно на клок?

Извинявам се ако има подобни теми, с подобен бюджет!

Редактирано от Deadman21 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз знам че на асус дъната позволяват клок, а за ботълнек- много ясно че да, но дори и да има няма да е много, а и може да си ъпгрейдне процесора в бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всички дъна стават с отключен процесор. Конкретно това MSI е с по-добро аудио от Асрока та е по-добрия вариант ако се търси най-евтиният вариант.

А клипчета има колкото искаш в нета. Can Oa преди време също сглоби машина с посоченото дъно и процесор та ако те интересуват подробности...

пс. Аз лично предпочитам E33 понеже е с HDMI вместо DVI но това е до лични изисквания.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако се търси бюджетно дъно това е избора или както каза Roujin Z Е33 - цените са еднакви.

Дъното в началото ме притесни процесора вдигаше 55 градуса на идле и по някога се рестартираше при слагане на флашка но след ъпдейт на биоса всичко се оправи - температурите се оправиха и спря да се рестартва.

При клок на 4,00Ghz с автоматичните волтажи температурите при стрес тест се вдигат до около 80-82 градуса което не е кой знае колко но си е доста не го препоръчвам. Доста игри пробвах и беше добре , но LOL забиваше на 4,00Ghz т.е. за този честота ще трябва ръчна настройка на волтажите. На 3,8Ghz всичко беше стабилно с температури и работа на компа , ако това е вашата честота дъното ще стане и без допълнителен охладител.

Ако искаш качество ASUS , ако искаш стабилност Gigabyte въпреки че последното е ограничено до 1,2v пак се клоква добре.

Можеш да спестиш някой лев от захранване като сложиш Coolermaster B500 v2 което е същия ОЕМ на CWT но без модулната платка и по-малка перка - и така да останат пари за дъно ASUS H81M-C

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

A някакви други идеи? Защото другият вариянт е и3+7870, където трябва да купуваме всичко втора ръка

Редактирано от Deadman21 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, един приятел разполага с 600 и иска конфигурация за тези пари. Има кутия и хард. Цъка главно цс:го и лига. Ето аз какво успях да съставя за тези пари-

INTEL PENTIUM DUAL CORE G3258, 3.20GHz, 3M, BOX, LGA1150, Haswell Refresh 

CRUCIAL 8GB DDR III 1600 CL11 

DEEPCOOL Захранване 500W Modular, DA500-M

MSI H81M-P33, H81, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, SATA III, USB 3.0, LGA1150 

Крайна цена 393,66 лв.
      И най-вереоятно ще търсим втора ръка карта, може би 280x, но ще видим. Така имам само няколко въпроса към вас: Ако вземем 280-ката ще има ли ботълнек. И държи ли

това дъно на клок?

Извинявам се ако има подобни теми, с подобен бюджет!

Малко ще отклоня темата с едно въпросче. Как се свързва предложеното захранване с предложеното дъно от този пост? Дъното се захранва с 4-ри пинов конектор, http://prikachi.com/images.php?images/290/8398290e.png а захранването няма. Има, но е 8 пинов и си пасва на http://www.gigabyte.us/products/product-page.aspx?pid=4729#ov

Аз, успях да свържа въпросното захранване с друго дъно, което също се захранва с 4-ри пинов конектор, но се разчеква брутално като му набиеш 8 пинов. :no-no:

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

по принцип този 8 пиновия се разделя на две 4 пинови - разгледай го как да го разделиш..

имам го на склад захранването - отворих да ти покажа качвам двете снимки като 8 пин и разделен на 2 по 4

IMG_20151010_091719.jpg

IMG_20151010_091735.jpg

Редактирано от Can Oa
    снимки (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.