Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте хора . Имам огромно , огромно желание да се науча на компютърна грамотност (това желание се породи в мен от миналата седмица , когато разбрах ,че знам НИЩО) , но не знам от къде да започна . Исках да си преинстална лаптопа в последните дни защото сега е с бъгав Windows 10 (заради мен , защото исках да се науча и не бях чувал за VM и за боотваща флашка и т.н. , не че сега ги знам) , който като натисна някоя иконка от десктопа и все едно го рефрешвам и ми се губят половината неща на десктопа за няколко (6-15) секунди . Като го изключа и след това не ще да се включи и трябва да го изключа от тока директно и пак да го включа (маи съм уникален случаи) :Д . Не знам какво е raid масив ,  SCSI , SATA твърд диск и не знам от къде да почна да уча ПОД РЕД . Има ли някоя електронна или не книжка която да започва от компоненти на компютъра макар да знам какво е видео карта , дънна платка , твърд диск , захранване и т.н. , но аз вероятно знам само разширеното им понятие ... Та сега искам да се върна на стария си Windows 7 ама като не знам как да го запиша и инстална .... О и имам тука един диск дето го открих вчера в кутията на лаптопа (Asus X550LN-XX003D на около година и половина) ми :Д  половината е написано на испански , португалски или френски не мога да определя , а другата на английски  и на него пише "This disc supports Windows 8.1 64-bit only " и други неща пише ама маи не са важни , та за какво служи този диск ? Не знам и как да си инсталирам драйверите за дъното след като се инсталира Windowsa и как въобще се намират тия драйвери :Д... Най - лесно е да си занеса компютъра при някои и да ми го оправи ма не ми е това целта . Не знам и вие как бихте ми помогнали освен да ми кажете някои сайт или книга . Какво да правя иначе да търся едно по едно нещата в google или ?

Благодаря на тези които си загубиха времето с мен :Д и съжалявам ... , но пък в крайна сметка всеки е тръгнал от тук ....

Редактирано от Begginer1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Според мен, най добрата литература за запознаване от"нула" е с книгата " Windows 2000 за начинаещи" Основните понятия, които са общи и за всички Уиндоуси, са поднесени, за разлика от всяка друга литература, много леко, приятно и даже с чувство за хумор.Книгата я има в някои библиотеки и на пазара..Опитай, мисля, че няма да се разочароваш. Поздрави

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важното е, че имаш желание. Започни просто от някъде. Няма как да научиш всичко наведнъж, а и няма такава книга, която да описва всичко. Имаш късмета, че сега е по-лесно да намираш информацията през нета, а не както едно време да ровиш из библиотеките. Просто за това, което те вълнува и искаш да научиш, започваш да търсиш и четеш и най-вече да пробваш... Не пипнеш ли, няма научаване... Ще разбереш, че когато едно и също нещо се прави от различни хора, това не е едно и също нещо... Успех...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows7/help/getting-started#T1=tab01

Първо щракваш върху Silverlight , а после instal for Windows .

Ще се зареди на твоя компютър.

После по видео уроците....

SLMedallion_ENU.png

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте хора . Имам огромно , огромно желание да се науча на компютърна грамотност (това желание се породи в мен от миналата седмица , когато разбрах ,че знам НИЩО) , но не знам от къде да започна . Исках да си преинстална лаптопа в последните дни защото сега е с бъгав Windows 10 (заради мен , защото исках да се науча и не бях чувал за VM и за боотваща флашка и т.н. , не че сега ги знам) , който като натисна някоя иконка от десктопа и все едно го рефрешвам и ми се губят половината неща на десктопа за няколко (6-15) секунди . Като го изключа и след това не ще да се включи и трябва да го изключа от тока директно и пак да го включа (маи съм уникален случаи) :Д . Не знам какво е raid масив ,  SCSI , SATA твърд диск и не знам от къде да почна да уча ПОД РЕД . Има ли някоя електронна или не книжка която да започва от компоненти на компютъра макар да знам какво е видео карта , дънна платка , твърд диск , захранване и т.н. , но аз вероятно знам само разширеното им понятие ... Та сега искам да се върна на стария си Windows 7 ама като не знам как да го запиша и инстална .... О и имам тука един диск дето го открих вчера в кутията на лаптопа (Asus X550LN-XX003D на около година и половина) ми :Д  половината е написано на испански , португалски или френски не мога да определя , а другата на английски  и на него пише "This disc supports Windows 8.1 64-bit only " и други неща пише ама маи не са важни , та за какво служи този диск ? Не знам и как да си инсталирам драйверите за дъното след като се инсталира Windowsa и как въобще се намират тия драйвери :Д... Най - лесно е да си занеса компютъра при някои и да ми го оправи ма не ми е това целта . Не знам и вие как бихте ми помогнали освен да ми кажете някои сайт или книга . Какво да правя иначе да търся едно по едно нещата в google или ?

Благодаря на тези които си загубиха времето с мен :Д и съжалявам ... , но пък в крайна сметка всеки е тръгнал от тук ....

За бутваща флашка и как можеш да преинсталираш, мога да ти обясня всичко. Това е СТАРТИРАЩА с компютъра флашка. Стартира операционна система. Например: Windows 7, 8.1 или 10. За да се стартира бутващата флашка с Windows първо трябва да натиснеш много бързо F12 в самият момент в които се пусне компютърът ти. След това ще ти излезе едно поле с опции, след което си намираш USB флашката, отиваш на него и натискаш ENTER. После на екрана ще ти излезе един малък текст, които е съпътстващ с многоточие. Натискаш интервал докато се изписват точките. Трябва да бъдеш бърз! След това чакаш Windows да се зареди, излиза ти инсталационният прозорец и инсталираш - ТОВА Е! Само не забравяй да си форматираш диск Ц и тогава да продължиш! :)

Сега как да си създадеш бутваща флашка. Теглиш от калдата (rufus-2.3) Пускаш приложението и цъкаш върху иконата (Създай стартираш диск с FreeDOS) намираш в компютъра Windows които си свалил от замунда.нет, избираш го, връща те на (rufus-2.3) даваш старт, потвърждаваш флашката ти да се форматира и чакаш вече 7-14 мин. и си готов. Флашката ти е бутната. Ще разбереш кога процесът е приключил.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой може ли да ми каже как да си оправя fn + f9 бутона за включване и изключване на tuchpada ? Останалите работят fn + f6 за увеличаване на яркостта , fn+ f5 за намаляне на яркостта и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.