Премини към съдържанието
*LZ4JW*

Увеличен процент на работа на процесора

Препоръчан отговор

Здравейте!
Искам да се консултирам с вас защо се получава така и как би следвало да се оправят нещата. Проблемът се появи преди 2-3 дни и ме безпокои. На другият компютър, който е със същата операционна система (Wiv7 Ultimate - 32 bit)и същата оперативна памет  (2 гигабайта) си е в рамките на допустимото. Отворен е само виндовс експлорера и на двата. При този заетостта от този процес варира от 46 до 60%, докато на другият е съвсем нормална.  Ще кача снимка, стига да се получи. Не се съмнявам в това, че именно сега се прави обновяване на форума, защото на другият компютър посоченият проблем липсва.Съответно и се увелечи ползването на RAM-a с около 350 420 мегабайта.Никога не ми е правил този проблем за 4 години. Ще съм благодарен на съветите и помощта Ви. Ако трябва допълнителна информация - обезателно ще дам. Благодаря!

Снимка002.jpg

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си беше направил труда да потърсиш и прочетеш колко много има изписано във форума за натоварването от този процес, нямаше да задаваш толкова лаишки въпроси.

Но ти обикновено обвиняваш другите, че не търсят и не четат.

Те са глупави - ти си умен.

Ами оправяй се !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано - не виждам повод за безпокойство, поне засега. Едва ли имаш два абсолютно еднакви компютъра, с едни и същи програми и настройки. Нормално е на моменти да има разлика в натовареността на ресурсите.

Процесът svchost.exe всъщност е "контейнер", чрез който се изпълняват различните услуги на Windows 7. Затова го имаш стартиран толкова много пъти в Task Manager-а. И може да съдържа в себе си няколко услуги. Затова е необходим подробен анализ на дейността му, за да може да се каже от какво точно се причинява натоварването.

Ще оставя този анализ на по-разбиращите от мен. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си беше направил труда да потърсиш и прочетеш колко много има изписано във форума за натоварването от този процес, нямаше да задаваш толкова лаишки въпроси.

Но ти обикновено обвиняваш другите, че не търсят и не четат.

Те са глупави - ти си умен.

Ами оправяй се !

Никой не е искал твоето мнение, най малко аз бе каруцар! Има ли нещо смислено във форума, написано от теб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не е искал твоето мнение, най малко аз бе каруцар! Има ли нещо смислено във форума, написано от теб?

Ама искай тогава мнения от конкретни хора.

Не си търси решение на проблемите пред всички.

Забрани ми да ти пиша в темите и готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано - не виждам повод за безпокойство, поне засега. Едва ли имаш два абсолютно еднакви компютъра, с едни и същи програми и настройки. Нормално е на моменти да има разлика в натовареността на ресурсите.

Процесът svchost.exe всъщност е "контейнер", чрез който се изпълняват различните услуги на Windows 7. Затова го имаш стартиран толкова много пъти в Task Manager-а. И може да съдържа в себе си няколко услуги. Затова е необходим подробен анализ на дейността му, за да може да се каже от какво точно се причинява натоварването.

Ще оставя този анализ на по-разбиращите от мен. 

Благодаря за отговора но и двата компютъра са еднакви. Каквото има инсталирано на единият, го има и на вторият. Аз не познавам добре във структурата си операционната система и още повече кой фаил от нея каква функция изпълнява. Все пак си ми казал, което е добре, че няма чак такива притеснения. Питам, защото съвсем отскоро се появи проблема а аз имам навика горе от лентата на екрана да поглеждам кое как работи. Явно , както казваш ще трябва да се произнесе друг, който е навътре в тези неща. Лека вечер ти пожелавам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има един хост процес за услугите на Windows,който ти товари 50% процесора.Това е нормален системен процес,който е временен!Така се получава в момент,в който системата търси някакви актуализации или се ъпдейтва.Изчакай го малко по дълго(5-15 минути),за да си приключи работата и натоварването ще падне в нормалните граници.Ако спираш процеса от диспечера на задачите,той винаги ще се възстановява,докато не завърши това,което е планирано.Има начин и да се спре разбира се!В диспечера на задачите,слагаш десен бутон върху процеса,маркираш долното „Отиди на услуги“Ще се покаже маркиран същия процес,но като вид услуга.Тогава преценяваш дали ти е нужна тази услуга,за да и промениш настройката от Services.Там можеш да избираш,дали да бъде спряна,изключена,ръчно или автоматично.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стефане напълно нормално.Имаш два гигабайта памет нали? Колко процента искаш да са ти заети!

Да се съглася със теб, но при другият компютър го няма същият проблем. А може би не си прочел целият ми пост? Все ще се намери някой да помогне.Това че паметта е малко го знам. Но на вече стари щайги няма да купувам още памет. До година и ще са в пенсия и двата. Благодаря и на теб!

Редактирано от LZ4JW (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм казал, че няма притеснения. А че само по тази информация, която даваш, не е възможно да се постави диагноза.

При Windows 8 има възможност от Task Manager-а да се види кои точно услуги изпълнява svchost.exe:

817490.jpg

Така човек може да се ориентира къде да търси евентуален проблем. При Windows7 това го няма, трябва да се ползва външна програма, аналог. Аз мога да ти предложа такава, но се опасявам, че някой от HJT Team ще критикува избора ми :) . 

И все пак - не може двата компютъра да са еднакви. Просто не става. Възможно е на този, който се товари, да си хванал някакъв вирус, или някоя програма да се ъпдейтва, или нещо друго. Но ако отхвърляш тази възможност, значи отказваш да видиш проблема. И така няма да го решиш.

ПП. И моля те - реши все пак кой акаунт ще ползваш. Малко е  объркващо така.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Категорично ти забранявам и го казвам пред целият форум.Да си ми помогнал до сега? Та да се натискаш? Ти май и на никой не помагаш, а седиш и се чудиш от къде да си изкараш боя!

Редактирано от LZ4JW (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента сканирам  с DR WEB, но трябва да изчакам поне 2 часа. За вируси, признавам си не бе ми дошло наум, навярно защото сравнявам показанията и на двата компютра, но ще напиша какво се е получило. Благодарско!

А акаунта ми ще си е старият. Другият го направих, защото не знаех процедурата по регистрацията и имах проблем с влизането във форума.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре! Ще го запазя и ще ти го пратя, но това ще стане навярно утре, защото трябва много да изчакам докато се сканира компютъра.Лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно за какво отговаря всяка от инстанциите на svchost процеса, може да видите чрез Process Hacker (просто посочваш с курсора на мишката процеса), примерно. Но Windows Update също е вероятно да е виновник. Миналата седмица по едно време точеше 300 мб само единия от тея svchost. Странното е, че бях стопирал обновленията през контрол панела. Отидох в "Услуги" и оттам го спрях. Веднага се смъкна на около 10-ина мб.

142011132de66199.png

И щом софтуерната среда е напълно идентична с друг комп, който няма грижи...

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако знаеш колко си прав само. Благодаря на ТЕБ, Митко и Руде бой! Имам два ъпдейта от тези, които точно ти беше публикувал списък със нежелателните обновления. При мен също беше изключен ъпдейта, но може и несъзнателно при поглеждане в систем трея да съм го включил. Всичко се оправи преди 20 минути. Двата ъпдейта ги премахнах и си е всичко както преди. Още веднаж благодарности за отзивчивите ви отговори!

Ето, това прочетох и намерих разрешение на проблема, но Dr Web все още си върви, макар и нищо конкретно да не е показала до сега. По точно е  версията и за тестване през интернет

Вижте повече: https://www.kaldata.com/IT-Новини/Съставен-е-списък-с-подо При мен така постната , тази страница не се отваря правилно. Затова ще постна ето това, независимо, че списъкът е малко дълъг

"Операционната система Windows 10 излезе преди почти месец и вече работи в над 50 милиона компютри. Известно е, че ОС събира конфиденциални данни за потребителя и ги изпраща към сървърите на корпорацията, включително паролите за Wi-Fi рутерите, информацията събрана с помощта на кейлогър, данните за телеметрията и други. Изпращането на информация се осъществява дори и ако това бъде забранено в настройките на Windows 10.
Ситуацията се усложнява и от това, че Microsoft има право във всеки един момент да инсталира обновяване за Windows 10, което дава допълнителна функционалност за шпиониране и дори да проверява за наличие на софтуер без лицензии и даже да блокира пиратските видеоигри. Тази функционалност е записана в общите условия, които приема всеки потребител, инсталирал Windows 10.
За съжаление, опасността от изтичане на персонални данни заплашва не само потребителите на Windows 10, а и по-ранните версии на тази ОС. Microsoft реши да добави регистриране на телеметрията в операционните системи Windows 7 и 8/8.1. За тази цел на 23-ти август тази година излязоха обновяванията KB3080149 и KB3075249.
След инсталирането на тези пачове системата без никакво уведомяване започва да предава данните за телеметрията на сървърите vortex-win.data.microsoft.com и settings-win.data.microsoft.com. Използва се TCP чрез 443 порт с SSL.
Във форумите се разгоряха бурни дискусии за това, какви конкретно данни се изпращат (засега няма единно мнение) и по какъв начин се събират (чрез процеса consent.exe) и най-главното - кои обновявания могат да се считат за заплаха на безопасността.
Съставен е и списък с подозрителните и нежелателни ъпдейти:
KB2505438
KB2670838 - само за Windows 7. Нарушава работата на Aero и размазва шрифтовете в някои уеб-сайтове
KB2952664
KB2976978 - само за windows 8
KB3021917
KB3035583
KB3075249
KB3035583 - дава покана за обновяване към Windows 10
KB2952664 - подготвя системата за обновяване. Изпраща телеметрията и може да повреди системните файлове
KB2976978 - подготвя систмата за обновяване
KB2977759 - инсталиране на софтуер за изпращане на телеметрията
KB2990214 - подготовка за обновяване
KB3021917 - подготовка за обновяване към Windows 10
KB3022345 - инсталира услуга за диагностично следене
KB3035583 - изтегля безплатния ъпдейт към Windows 10
KB3044374 - подготовка за обновяване
KB3050265 - оправя грешките от подготовката за обновяване
KB3050267 - подготовка за обновяване
KB3068708 - инсталира услугата за изпращане на телеметрията
KB2922324 - върнат от Microsoft. Трябва непременно да се деинсталира
KB3014460 - само за Windows 8
KB3015249 - повече телеметрия
KB3065987 - подобряване на клиента за обновяване
KB3075249 - още телеметрия
KB3075851 - подобряване на клиента за обновяване
KB3080149 - добавя още телеметрия

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За грешката се извинявам. Понеже най- вече чета статии от твоя милост, затова съм останал с впечатлението, че ти си я писал.Аз веднага си я "преписах " и е в документите ми, под ръка. Но помня много добре че "оня фаил" (KB3035583) за миграция към по нова операционна система сериозно ми се набиваше в систем трея около 20-25 август.Всичко е на място от нощес благодарение на Вас. Зарази от сканирането не се откриха.Със Dr.Web скенера редовно проверявам  на всеки месец.

Снимка001.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За грешката се извинявам. Понеже най- вече чета статии от твоя милост, затова съм останал с впечатлението, че ти си я писал.Аз веднага си я "преписах " и е в документите ми, под ръка. Но помня много добре че "оня фаил" (KB3035583) за миграция към по нова операционна система сериозно ми се набиваше в систем трея около 20-25 август.Всичко е на място от нощес благодарение на Вас. Зарази от сканирането не се откриха.Със Dr.Web скенера редовно проверявам  на всеки месец.

Снимка001.jpg

Тази картинка защо си я публикувал ?

За да демонстрираш, че не обръщаш внимание на такива дреболии като проверка на правописа ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В мои теми, твоето място е много нежелателно.И не си ти човекът, който ще ми задава глупавите си въпроси. Прочети правилата на форума и повече да не се разправяме!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В мои теми, твоето място е много нежелателно.И не си ти човекът, който ще ми задава глупавите си въпроси. Прочети правилата на форума и повече да не се разправяме!

Дай линк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм длъжен да ти давам нищо, но за да не се луташ да го търсиш, ето:

"

публикувано преди 17 часа (edited) · Report post

преди 18 часа, Ken said:

Категорично ти забранявам и го казвам пред целият форум.Да си ми помогнал до сега? Та да се натискаш? Ти май и на никой не помагаш, а седиш и се чудиш от къде да си изкараш боя!

Edited преди 17 часа by LZ4JW

И тук темата е съвсем друга, а не да се разправяме и да отегчаваме хората с глупости. Ако беше умно момче, нямаше да търсиш с кого да се заяждаш а щеше да кажеш прочети ей това или друго и ще разбереш откъде идва проблема, както направиха другите колеги.Ама ти наистина ли си Ken? Майка ти ли ти каза, че си толкова умен? Приятен ден и мисля че не е необходимо да пишеш повече в мои теми. От каквото си недоволен, си го запази за себе си.Аз най- малкото с теб бих общувал та дори и виртуално във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм длъжен да ти давам нищо, но за да не се луташ да го търсиш, ето:

"

публикувано преди 17 часа (edited) · Report post

Edited преди 17 часа by LZ4JW

И тук темата е съвсем друга, а не да се разправяме и да отегчаваме хората с глупости. Ако беше умно момче, нямаше да търсиш с кого да се заяждаш а щеше да кажеш прочети ей това или друго и ще разбереш откъде идва проблема, както направиха другите колеги.Ама ти наистина ли си Ken? Майка ти ли ти каза, че си толкова умен? Приятен ден и мисля че не е необходимо да пишеш повече в мои теми. От каквото си недоволен, си го запази за себе си.Аз най- малкото с теб бих общувал та дори и виртуално във форума.

Ще ти разкрия една тайна. Може би тя ще те накара да се почувстваш зле, но все някой ден ще трябва да я научиш.

Ти не можеш да забраняваш на никой. Още по-малко тук.

Ако желаеш можеш да се върнеш в казармата и там на воля да командваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съставен е и списък с подозрителните и нежелателни ъпдейти:
KB2505438
KB2670838 - само за Windows 7. Нарушава работата на Aero и размазва шрифтовете в някои уеб-сайтове
KB2952664
KB2976978 - само за windows 8
KB3021917
KB3035583
KB3075249
KB3035583 - дава покана за обновяване към Windows 10
KB2952664 - подготвя системата за обновяване. Изпраща телеметрията и може да повреди системните файлове
KB2976978 - подготвя систмата за обновяване
KB2977759 - инсталиране на софтуер за изпращане на телеметрията
KB2990214 - подготовка за обновяване
KB3021917 - подготовка за обновяване към Windows 10
KB3022345 - инсталира услуга за диагностично следене
KB3035583 - изтегля безплатния ъпдейт към Windows 10
KB3044374 - подготовка за обновяване
KB3050265 - оправя грешките от подготовката за обновяване
KB3050267 - подготовка за обновяване
KB3068708 - инсталира услугата за изпращане на телеметрията
KB2922324 - върнат от Microsoft. Трябва непременно да се деинсталира
KB3014460 - само за Windows 8
KB3015249 - повече телеметрия
KB3065987 - подобряване на клиента за обновяване
KB3075249 - още телеметрия
KB3075851 - подобряване на клиента за обновяване
KB3080149 - добавя още телеметрия

Списъка вече доста остаря, пък и е много досадно да се търсят един по един ъпдейтите. С ето ТОЗИ туул ги махам аз. Става много бързо, освен това добавя и адреси в хоста и в защитната стена. А следващия път, когато има такъв процес, просто върху него изберете десен бутон на мишката и после най-отдолу на "Отиди на услуга(и)". Така ще покаже съответните услуги, които ползват този контейнер. И при мен се беше опитало да инсталира скрити актуализации, но го хванах и го спрях.

Редактирано от driver_sl (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за добрата информация. Пожелавам ви приятни почивни дни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.