Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, това лято пристигнах в Ирландия и съм решен отдавна да си взема ПС, 1 имам въпрос, гледам тукашните сайтове, цените са доста високи, няма ли да е по-добре да поръчам от UK? ...

Бпджета ми е 1500-600 евро, не включвам монитор и периферия в цената, тях отделно! 

Условието ми е процесора да е i7 4790k, няма да клоквам.И да има ССД ( всъщност друг хард не ми е нужен, 128 гб ссд е достатъчно, евентуално ако ми потрябва ще мисля нататък), може и СД да има.

въпроси:

имам ли нужда от по-бърза рам (2400), или не влияе ( за игра като ЦС ГО, където се четат малки файлове )

За кутия съм се спрял на ФД Дефайн Р5, но вие преценете според бюджета

вие сте!! поздрави

Редактирано от u2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено няма да има кой знае каква даже никаква разлика в игрите честотата на рам паметта... По принцип е хубаво да е по-висока, но специално за игрите няма да има разлика... Там най-голяма внимание имат процесора и видео картата... естествено и оперативната памет, но честотата ѝ не чак такова... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изискването около компонента за съхранение на данни , твърде странно и никак не се връзва с посоченият бюджет. Като знам какви обеми имат игрите излизащи напоследак...Ще има място за операционната система и една единствена голяма игра, а като знам какви игри са на път и за една игра може скоро да няма място. Авторе, освен ако не сте си занесли твърд диск в джоба от България, или някой познат в Ирландия не ви е обещал такъв, добре е да си промените въпросното изискване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цс го и фифа 16 + win 7 много ли са за 128 гб, стар играч съм и не мисля да играя нови игри! конфигурация ми трябва :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тия игри машина, само в рамките на кутията за 1600 евра? Да не мислите да печелите световното? :D

CS беше спомената в уводния коментар, но не водеше до впечатление, нито че ще е единствена игра, нито че въобще ще се играят леки игри, предвид описаният размер на бюджета.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор за над 700 лв. които предполага и скъпо дъно и охладител а като гледам и кутия за близо 200 лв. са леко безсмислени ако тия двете игри са най-тежкото което ще пускаш.

Ако тишината е приоритет гледай за S модела на кутията които също е с шумоизолация но е значително по-евтина от R5. Ако тишината не е важна има още по-евтини кутии.

Принципно 500-550 еврака в зависимост дали е със SSD или не са достатъчни за нормална машина.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами възнамерявам да уча Компютърни науки догодина, затова исках добра машина, която може да ми служи за работа, игричките междувременно, само тях играя, ако може да дадете сайт и конфигурация, защото тукашните са по-скъпи, не знам ако поръчам от UK, как ще е, вие преценете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Условието ми е процесора да е i7 4790k, няма да клоквам.

А защо да не е i7 6700K ? Като ще е гарга да е рошава. Тъкмо ще се възползваш от DDR4.

И ако няма да клокваш, защо го взимаш отключен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Ирландия май още не са чували за с.1151 които между другото е актуалния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ddr4- кое им е по-доброто от ддр3, i7 4790k го предпочитам защото е с големи стойности 4 - 4.4 ghz 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно има още какво да четете по въпроса. Производителносста на един процесор не се определя нито само от честотата, нито само от броят на ядрата, въобще не само от един или от два параметъра, съвкупност е от всички параметри и не е аритметичен сбор. Или Вие се ориентирате просто към най-големите цифри, като по мерките на гръдната обиколка на някоя мадама?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямах много да чета още, нямаше да пиша тук, а щях сам да си правя сглобки, дойдох да попитам за конфигурация знаещите с условието, че искам този процесор, за сега така и не получавам отговор

пс: и сайт от къде да ги поръчам

Редактирано от u2 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ddr4- кое им е по-доброто от ддр3, i7 4790k го предпочитам защото е с големи стойности 4 - 4.4 ghz 

Ето, сам си прецени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Големи капацитети, а никой не отговори на автора на темата! 

u2, знам един немски сайт с нормални цени с доставка до Ирландия(по спомен около 30 евра. Ето го и него + някаква примерна конфигурация от мен без записвачка(щях още повече да надскоча бюджета):

Ето + BortXx4.png

Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.