Премини към съдържанието
KGKulata

Изключване на сушилня в пералня Ariston.

Препоръчан отговор

Здравейте!Имам пералня със сушилня Ariston CAWD 129.Проблемът  е че всички програми без коприната са със сушилня която не зная дали има възможност да я изключвам-хаби ток,нагрява дрехите до безобразие и удължава времето на пране.Най малкото време за сушене след прането е 40 мин.и няма копче за изключване на сушенето.Някой може ли да ми каже как да се пере без сушилнята(да си изключва пералнята) или ако не може ще се повреди ли пералнята ако при достигане на опцията за сушене аз да я изключа от бутона OFF?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

добре де,не може да няма отделен програматор за сушене,който изключва и включва сушенето!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ха сега вземи си прочети упътването /инструкцията за експлоатация/ и тогава задавай въпроси.

http://www.hotpoint.bg/електроуреди_h/Пералня_със_сушилня_CAWD_129_(EU)/pid_F054866BG.do

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Точно за това питам.Не намерих от къде се изключва сушилнята а в програмите задължително след изпиране следва сушене(40мин.е най краткото).За мен е голяма простотия че няма копче за изключване на тази функция.Никога не бих си взел такава пералня(по добре някоя по евтина за 500-600 лв.но без сушилня) но в случая тя ми е подарък от преди година и вчера я монтирах и реших да видя как работи.Все пак остава въпроса:Ако я изключвам пералнята от бутона OFF при достигане на опцията сушене-ще повредя ли уреда?

Редактирано от KGKulata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Точно за това питам.Не намерих от къде се изключва сушилнята а в програмите задължително след изпиране следва сушене(40мин.е най краткото).За мен е голяма простотия че няма копче за изключване на тази функция.Никога не бих си взел такава пералня(по добре някоя по евтина за 500-600 лв.но без сушилня) но в случая тя ми е подарък от преди година и вчера я монтирах и реших да видя как работи.Все пак остава въпроса:Ако я изключвам пералнята от бутона OFF при достигане на опцията сушене-ще повредя ли уреда?

Доколкото се разбира от упътването, ключа за сушене има положение "слънце", в което сушенето е изключено. Не че го пише директно де.

(п.п. офтопик. Не знам как е комбинирана пералня със сушилня, но откакто имаме сушилня, аз не бих и си помислил да живея без такава.)

Редактирано от flare (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

какво сочи програматорът за сушене във вертикално положение ?

иначе аварийно изключване се прави като се завърти главния програматор до положението за край на програма.

Редактирано от emil644466 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Програматора няма нулево положение а само от 1 до 13 плюс A,B,C.Колкото до слънцето,според мен е само за сушене на прането.Не виждам нито копче нито опция за изключване на сушилнята.Остава да пробвам при следващото пране на жената щом светне лампичката за сушене да изключа от бутона OFF пералнята и да видя дали ще освободи ключа на капака за да се извади прането. Линк 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Колкото до слънцето,според мен е само за сушене на прането.

Така мислиш или си пробвал? Ако четем инструкцията:

Първо изрично си пише че програмите само за сушене са от 11 до 13.

Второ, в проблеми има описан проблем "Комбинираната пералня със сушилня не суши" и във възможните причини пише: "програматорът СУШЕНЕ е на положение слънце"

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така мислиш или си пробвал? Ако четем инструкцията:

Първо изрично си пише че програмите само за сушене са от 11 до 13.

Второ, в проблеми има описан проблем "Комбинираната пералня със сушилня не суши" и във възможните причини пише: "програматорът СУШЕНЕ е на положение слънце"

Да ти кажа честно не съм пробвал така.Ще сложа програматора СУШЕНЕ на слънце за да видя какъв ще е резултата.Слънцето го дават за сушене но пък от твоя гледна точка след като са го задали в проблеми че ако е на слънце може и да не суши-възможно е да се окажеш и прав.След теста ще споделя резултата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Доколкото се разбира от упътването, ключа за сушене има положение "слънце", в което сушенето е изключено. Не че го пише директно де.

Изпрах две перални.При едната програмата беше на 4-30мин. а другото пране на двойката.Програматорът за сушене го сложих на слънце и....резултатът е отличен.Пералнята пере и като свърши се изключва-сушилнята е деактивирана.Голямо Благодаря за fiare че се опита и успя да ми помогне.Изводът който си направих е че не се четат само указанията за употреба на уредите ами и страничните ефекти от които могат да се появат проблеми с тях. 

п.п.Жената и тя е доволна защото от сушилнята дрехите излизаха невероятно смачкани и бяха трудни за гладене.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Голямо Благодаря за fiare че се опита и успя да ми помогне.Изводът който си направих е че не се четат само указанията за употреба на уредите ами и страничните ефекти от които могат да се появат проблеми с тях.

Моля. :) Бих казал че този, който е писал указанията за употреба, не си е свършил работата като хората. Изобщо никъде не пише в прав текст, как да се ползва пералнята без сушилня - все едно е очевидно. А това си е съвсем нормален случай на употреба.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моля. :) Бих казал че този, който е писал указанията за употреба, не си е свършил работата като хората. Изобщо никъде не пише в прав текст, как да се ползва пералнята без сушилня - все едно е очевидно. А това си е съвсем нормален случай на употреба.

Абсолютно съм съгласен с теб.Сигурен съм че и други са си блъскали главата как да изключат сушилнята и може да не са успяли.Това е важен пропуск в ръководството за употреба на пералнята още повече че някои хора предпочитат да си ползват отделни сушилни.Както виждаш от предните ми постове и аз останах заблуден че слънцето е за сушене и едва ли би ми минало през главата че точно то ще изключва сушилнята.Благодаря ти че ми помогна и да се надявам че сме помогнали с темата и на други хора които са се сблъсквали с този проблем.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.