Премини към съдържанието
teksas

Ъпгрейд,процесор на лаптоп !

Препоръчан отговор

Процесора ми е интел Т4400 искам да го ъпгрейдна с Т9600 но!Моя е 800 MHz,а другия е 1066 MHz и не знам да ли е съвместим с дъната платка .Лаптопа ми е Асер 5732 Z

1.PNG

2.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То много добре пише каква е идеята!Но пак да ти обясня да ли мога да сложа този проц. Т9600 вместо моя Т4400.Сега разбра ли ме?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И двата процесора поддържат еднакъв сокет (PGA487), трябва да стане, но не е сигурно дали всичко ще работи както трябва и дали изобщо ще се включи лаптопа. А @killchain имаше предвид, с каква цел ще се сменя процесора.

Редактирано от Bloatware (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То много добре пише каква е идеята!Но пак да ти обясня да ли мога да сложа този проц. Т9600 вместо моя Т4400.Сега разбра ли ме?

Ако "идеята" се изчерпва с "ъпгрейд", то същия ъпгрейд ще получиш, ако смениш една Жигула с друга Жигула. И двата процесора са стари и дори да е имало смисъл да вземеш по-големия модел, когато са били актуални, сега според мен няма смисъл. Сега разбра ли ме? Неблагодарна работа, ей... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интересува ме,че шината ми поддържа 800Mhz,а T9600 процесор е 1066Mhz дали това е пречка за поставянето му? За мен това не е "Жигула за Жигула"!!!!!

3.PNG

4.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

T9600 би следвало да тръгне...

Ето един потребител, който го е направил това - линк.

Разликата  е не малка, но за съжаление Т9600 в днешно време е доста слабичък...

Редактирано от stzbg (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

T9600 би следвало да тръгне...

Ето един потребител, който го е направил това - линк.

Разликата  е не малка, но за съжаление Т9600 в днешно време е доста слабичък...

Благодаря за отговорат ти!

Ако "идеята" се изчерпва с "ъпгрейд", то същия ъпгрейд ще получиш, ако смениш една Жигула с друга Жигула. И двата процесора са стари и дори да е имало смисъл да вземеш по-големия модел, когато са били актуални, сега според мен няма смисъл. Сега разбра ли ме? Неблагодарна работа, ей... 

Аман от такива разбирачи като теб!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Смених процесора Т4400 с Т9600 и мога да кажа ,че има голяма разлика от преди !Единственото което забелязвам е,че като го натовариш с игри температурата се вдига до към 90-92 градуса,а в нормален режим около 50 градуса!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, teksas написа:

Смених процесора Т4400 с Т9600 и мога да кажа ,че има голяма разлика от преди !Единственото което забелязвам е,че като го натовариш с игри температурата се вдига до към 90-92 градуса,а в нормален режим около 50 градуса!

Не го товари с игри, че тези 90 градуса означават за лаптопа само едно-смърт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ко да правя като малкия иска да играе World Of Tanks ! Като изгори ,изгори!Ако има начин да го охладя кажете има и подложка ама файда няма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами той вентилатора не е предвиден за по-мощен процесор,съответно и отдаващ повече топлина.

Трябва да сте сигурен,че те сложил правилно термопастата,както и че сте почистил от натрупана прах радиатора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да всичко съм сменил но няма разлика !И дупки отдолу му пробих точно под медната тръба  да духа вентилаторите на подложката няма разлика много 2-3 градуса. Купих му и едно китайско вакумче ама само запушва отвора и не дърпа достатъчно въздуха >

1.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.