Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Любител съм на добрите стари видеокасети и често ми се случва да си записвам неща от тях на компютър, така че все още използвам и видеокасетофон - десетинагодишен Самсунг хибрид DVD - VCR . Почиствам редовно главите и проблем с картината не съм имал, но от няколко дни се случи нещо със звука - когато звучи музика (пиано, китара, симфонична или нещо подобно) звучи някак заваляно и извън тоналност, сякаш се свири на развален инструмент или нещо подобно. Този негативен ефект се усеща само при музика, при говор всичко е нормално - нито насича, нито накъсва, нито заваля. Мислех си, че причината може да е в звуковата глава, но ако беше така щеше да се усеща и при говор нали ? Пробвах видеото директно към телевизора, в случай че проблемът е в свързването с компютъра - пак същото. Пробвах и едно по-старо видео - с него звукът е ок. Иска ми се да се оправи този проблем, защото това заваляне на музиката доста дразни, а това с касетките си ми е приятно хоби и не ми се иска да го прекратявам все още. И още едно питане пак по тази тема - по-старото ми видео, също Самсунг, работи перфектно, но по някаква причина не мога да му пусна звук през двата ми тв тунера на компютъра. Можете ли да ми предложите някакъв съвет ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За сервиз. Като минимум трябва да се изчисти и евентуално ако е разместена да  се центрова звуковата глава. Вероятно и ремъците са станали "на локум" - стареят и трябва да се сменят.. Също и притискащата ролка. Въобще, профилактика.

За другото видео - стандартно би трябвало да не го мъчиш през тунер с излишна модулация - демодулация, а директно през AV вход. Ако все пак държиш да е през тунер - виж звуковите системи. Нещо като BG/DK.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

... от няколко дни се случи нещо със звука - когато звучи музика (пиано, китара, симфонична или нещо подобно) звучи някак заваляно и извън тоналност, сякаш се свири на развален инструмент или нещо подобно. Този негативен ефект се усеща само при музика, при говор всичко е нормално - нито насича, нито накъсва, нито заваля. Мислех си, че причината може да е в звуковата глава, но ако беше така щеше да се усеща и при говор нали ?

Само да ти подскажа, че човешкия говор е в много тесен честотен диапазон - говорене, а не пеене. Диапазон от стотина херца до към един килохерц.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте и благодаря, че сте отделили време да ми отговорите, Филипов и jhoro! Намерих един сервиз, в който уж могат да помогнат - ще го занеса в понеделник и ще видим какво ще излезе. Ремъците и ролката струва ми се са добре, за тези десетина години не съм го гърчил нон стоп все пак. Това за честотния диапазон наистина съвсем не го бях съобразил, благодаря за напомнянето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.