Премини към съдържанието
1Force1

Реформите и другите промени в България. Вредни или полезни. За и против.

Оценка на реформите в България  

4 гласували потребители

1. 1. Какви са реформите у нас според Вас?

• По-скоро вредни
      3
    • По-скоро полезни
      1
    • Не знам какви ги готви парламента
      0
    • Не ме интересуват
      0

Препоръчан отговор

Парламентът ни, колкото и да се отдава сравнително често на прилично дълги почивки, все пак работи, като приема нови или изменя стари закони. Освен това , междувременно, в Министерски съвет се издават различни разпореждания, които променят размери на данъци и такси, макар тези неща да водят до промени в държавният и местните и личните бюджети на хората. Поне що се отнася до промените в държавният бюджет, поради да речем промяна в размера на държавни такси и акцизи, това да е намеса в размера на един закон, защото държавният бюджет е закон и в крайна сметка това принципно е работа на парламента и би трябвало министерският съвет да се лиши от правата поне за директо извършване на такива промени...

В крайна сметка всичките изброени по горе промени и новоприети закони, се обобщават с понятието "реформи". Колкото и да е прозрачна да е работата на парламента, далеч не всички такива промени се отразяват в медиите, или поне някои от тях не придобиват широка известност, особено на ниво законопроект, преди самото им приемане. Вярно е, че който специално се интересува от тези неща, има откъде да си набави нужната информация. Обаче тези реформи, в по-малка или по-голяма степен засягат всички нас, включително и с привличане или изгонване на чужди инвестиции(инвеститорите не обичат чести реформи, те търсят стабилност) а повечето хора четат и се информират основно от масмедиите, където както вече писах, някои неща не излизат наяве, или евентуално излизат "след дъжд качулка", а междувременно малко преди, или по време на приемането им, във въпросните масмедии, дали случайно или нарочно, се пускат всякакви сензационни материали, които отклоняват общественото внимание от работата на "нашите" законодатели.

Та какво е мнението Ви за реформите у нас. Както обобщено, така и се надявам да се обсъждат в темата конкретни промени в стари закони, нови закони, промени в данъци, такси, мита, акцизи и т.н. Дори и евентуални промени във основният закон Конституцията на РБ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навремето имаше един филм - История на света (History of the World).

Та още от римско време ключовата реплика на законотворците беше: Да го дyхат бедните!!!

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То се вижда какви реформи правят. Цените се покачват консумативите също. България е с европейски цени, но с 10 пъти по-ниски заплати. Производство няма, така наречената сива икономика процъвтява.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От опит знам, че в България реформите не се правят за доброто на всички, а само за това на шепа хора.

Все пак вината е в нас, че мълчим и търпим, каквото и да направят.

12004750_854027531372207_299114902405727

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В периода 23-25 Септември, законодателите"ни", решават дали и какво и как да бърникат в конституцията. Какво мислите Вие?

Ето го законопроекта, сесията е трета подред.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В периода 23-25 Септември, законодателите"ни", решават дали и какво и как да бърникат в конституцията. Какво мислите Вие?...

Как би могъл един обикновен български гражданин да вземе отношение и да даде компетентно мнение по приетите вчера на първо четене промени в основния документ на държавата, изискващи дълбоко познаване на конституционното право? 

Нищо не ми дава основания да очаквам осезаеми в положителна посока промени, защото такива не са характерни за страната.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами хубаво, викаш стадото прости и нямат право на мнение? Де е демокрацията? Пък ония, които решават промените са сложни, с по 10 висши образования и респективно никой да не ги обсъжда и контролира? Само да мируваме и да търпим? Тук във форума има колеги с повече от достатъчно добро образование, някои от тях се интересуват и могат да пишат по обсъжданата материя, без да изглеждат идиоти като мен. Гарантираш ли, че при ония хрантутници в парламента, има повече от 10 човека с дълбоко познаване на конституционно право, още повече, които всичките да присъстват по едно и също време на заседанията?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Де е демокрацията?

Демокрацията не е идвала изобщо... Едно от първите неща, които бяха променени след 1989 г., е отнемане правото на граждани да внасят законопроекти. Т.е. иначе казано: Кой Ви бръсне за сливи....

Редактирано от pataran (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами хубаво, викаш стадото прости и нямат право на мнение? ...

"Некомпетентен" не е синоним на "прост", не ми слагай думи, които не съм изрекъл! Имам, ако мога така да се изразя, "над средните" познания по право, но не и по конституционно, така че не мога да взема отношение и да дам предварителна оценка на нещо, което не разбирам. Би следвало да правиш разлика. Знам със сигурност, че във форума има юристи, но ако има специалист по материята, предпочитам него да изслушам с радост, а не да викам "Долу!" за нещо, което не разбирам. Да не говорим, че е минало само на първо четене и нищо не гарантира успешно второ след съответния срок, който, ако не греша, е 2 месеца.

Коментират се промените в бюджета, но видимо пак без да се познава материята - що е бюджет, в частност - държавен, какви са съставните му части, как се сглобява, на какви принципи се подчинява, как се отчита, какви уловки има в него и т.н. - всичко това си има писани и неписани правила. Най-жалкото в тая страна не е беднотията, неграмотността, а че всеки от всичко "разбира" и не гледа своята си работа, а дава акъли за неща, от които няма дори и бегла представа. Ако всички си гледахме задълженията и не се мъчихме да се изкарваме непременно най-зле, може би щяхме да сме поне с една идея по-добре отколкото сме днес. 

Разбира се, че не мога да гарантирам каквото и да е за когото и да е, но предполагам, че в парламента има достатъчно грамотни по темата хора, за да се вземе предвид становището им, ако решението и в конкретния случай да не е (почти) нищо повече от политическо.

Няма причина да очаквам нито подобряване жизнения стандарт на населението, нито каквото и да било друго от парламента, но и при целия натрупан негативизъм все нещо положително е сторено и няма да е коректно да взема 100% негативна позиция.

П.П. Не мога да маркирам отговор в анкетата, защото липсва какъвто и да е не краен такъв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, понеже не сте прости, а само некомпетентни, коментирайте как Ви се струват реформите, промените в законите, в това число и конституцията, по начина който блондинките пазаруват в магазина. Дали Ви харесват, или не Ви харесват на цвят, вкус и аромат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Любопитно ми е какъв точно отговор очакваш от мен в конкретната тема. Ти хем питаш сериозно, хем не приемаш отговори, които явно не очакваш да получиш, та омеси промените в конституцията с пазаруването на блондинки в моловете. Айде да си изясниш сам за себе си какво питаш, пък тогава пак ще пишем, а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто очаквам всеки да си каже мнението. Ти дискриминираш  и обиждаш хората, като едва ли не им забраняваш да имат мнение, щото материята била сложна,  а те били ако не тъпи, то некомпетентни. Аз очаквам както професионални отговори, защитени със нужните факти, така и емоционални такива. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който краде безконтролно и безнаказано - краде ! Мара се ожени ....! 

Сега делят "законно" територия - вече ще се краде по закон ! Т.е. ефтини ресурси и работна сила....Ще се контролират един друг , кой колко и от къде да краде.....Все е нещо , от колкото без хич - това е подобрението !

Т.е. Дивият Запад свърши ! Следва Дива Колонизация :

Окраденото , натрупано и изнесено на вън , ще се връща обратно "да работи" тук. Не само да кибичи в чужди банки за мизерни проценти....Друг , но вече "цивилизационен" и "демократичен" начин за ограбване на народ и държава ...

Защото Контролът остава в Мафията !

Т.е. Мунчо нищо добро и различно не го чака ....

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто очаквам всеки да си каже мнението. Ти дискриминираш  и обиждаш хората, като едва ли не им забраняваш да имат мнение, щото материята била сложна,  а те били ако не тъпи, то некомпетентни. Аз очаквам както професионални отговори, защитени със нужните факти, така и емоционални такива. 

Изказал съм го, а че не ти харесва, защото не е такова, каквото очакваш - това не е мой проблем. По-скоро ти трябва да се замислиш дали е уместно да се пускат теми с определено манипулиращ характер и "готови" отговори. Защо в анкетата липсват умерени и/или неутрални отговори?

По никой начин не дискриминирам или обиждам когото и да било, какво остава пък да забранявам изказвания - намирам за уместно да ми посочиш с какво конкретно се изразяват обидата и дискриминацията, като непременно държа да имаш предвид изричната ми забележка от по-горе, че "некомпетентен" не е синоним на "прост". Нямам нищо против и по никой начин не бих се обидил, ако някой не ме окачестви като некомпетентен в дадена тема, дори не бих чакал да го стори, а сам бих се определил като такъв, съвсем не намирайки това за срамно или обидно.

Професионални отговори можеш да получиш единствено от професионалисти, но те, по една или друга причина, като че ли се въздържат да вземат отношение. Как би могъл да очакваш факти за нещо, което дори все още не е факт - конституционните промени в момента са в режим "чернова" и нямат абсолютно никакъв законен характер?

Емоционални отговори? Че има ли нещо по-лесно от това да се вика "Осанна!" или "Разпни го!" - за това не е нужно дори да се чете темата и да се търси основния въпрос. Тук бих могъл да посоча максимално уместен литературен пример, но имайки предвид как съзнателно изопачаваш коментарите, които не ти допадат, нямам желание да го правя. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха и къде са "готовите отговори"? Анкетата е повече от достатъчно неутрална и не е задължителна, затова има тема, в която да се изказват мнения, включително такива, които може и да не харесват нито на мен, нито на теб. Ти обаче не желаеш хората да си ги изказват, защото може да не ти харесат, или защото може да са погрешни, поради евентуална некомпетентност...Вероятно и затова самият ти почти нищо не си написал по темата, особено в последния коментар, а пишеш само за да се заяждаш? Аз ако исках компетентност и точни отговори спрямо конкретен случай, щях да постна темата в "Право и юридически консултации" и тя нямаше да се каква така, както е наречена сега. Моля те, обърни внимание къде е темата. Ти се опитваш да попречиш на хората  да се изкажат, поставяйки им определения и квалификации. Това, че си дал обяснения какво имаш предвид под некомпетентност и че не е било синоним на нещо си, не те оправдава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bwy1443164298d.jpg

Това на картинката на какво ти прилича, на всякакви отговори ли? Темата е абсолютно манипулирана, целяща получаването на точно определени отговори. И понеже се намесих и изказах различно от търсеното становище, ти побърза да ме упрекнеш във всички възможни грехове. Как бих могъл да забраня на когото и да било да вземе отношение в която и да е тема, ти от вчера ли пишеш по форуми? И тъкмо напротив - надявам се на повече коментари, за да видя какво мислят останалите по темата.

Що се отнася до самата същност на темата, написал съм безкрайно популярно какво мисля по нея. А в качеството си на автор на темата ти би следвало да приемаш и отговори, които не ти допадат, при това без да изпадаш в с нищо неоправдани емоционални изблици.

Чакам други мнения по темата, защото твоите вече ми втръснаха с еднопосочността си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bwy1443164298d.jpg

Това на картинката на какво ти прилича, на всякакви отговори ли? Темата е абсолютно манипулирана, целяща получаването на точно определени отговори. И понеже се намесих и изказах различно от търсеното становище, ти побърза да ме упрекнеш във всички възможни грехове. Как бих могъл да забраня на когото и да било да вземе отношение в която и да е тема, ти от вчера ли пишеш по форуми? И тъкмо напротив - надявам се на повече коментари, за да видя какво мислят останалите по темата.

Що се отнася до самата същност на темата, написал съм безкрайно популярно какво мисля по нея. А в качеството си на автор на темата ти би следвало да приемаш и отговори, които не ти допадат, при това без да изпадаш в с нищо неоправдани емоционални изблици.

Чакам други мнения по темата, защото твоите вече ми втръснаха с еднопосочността си.

Аз приемам отговори, които не ми харесват, стига да са по темата. Но защо трябва да приемам отговорите ти, които не са по темата и дискриминират другите колеги, които биха искали да си изкажат мнението по нея. Ако не ти харесва и няма какво да кажеш по темата, моля те повече да не присъстваш в нея!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Практически не можеш да ми покажеш червен картон, но с удоволствие ще те лиша от присъствието си, стига да успееш да изсмучеш от пръстите си и обективно напишеш по какъв точно начин дискриминирам когото и да е или съм попречил на някого да вземе отношение по темата. В противен случай ще продължа да следя коментарите не само пасивно, защото съм атакуван с абсурдни обвинения. Имаш вратичка и ти соча пътя към нея, на твое място бих я използвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Практически не можеш да ми покажеш червен картон, но с удоволствие ще те лиша от присъствието си, стига да успееш да изсмучеш от пръстите си и обективно напишеш по какъв точно начин дискриминирам когото и да е или съм попречил на някого да вземе отношение по темата. В противен случай ще продължа да следя коментарите не само пасивно, защото съм атакуван с абсурдни обвинения. Имаш вратичка и ти соча пътя към нея, на твое място бих я използвал.

Още от тук започваш, като практически квалифицираш голяма част от народа и потребителите на форума като негодни за компетентно мнение. Аз искам всякакви мнения, не само компетентни. Всички коментари от преди съответният твой, са повече или по-малко по темата. Ти след посоченият твой коментар, почваш да коментираш не по тематиката на темата, а почваш да коментираш какво според теб представлява темата ми, какво представлява анкетата ми, какво съм искал да постигна. Айде, аз не мога да ти сложа червен картон, сложи си го сам и бягай да си коментираш темите, които са ти удобни и ти отърват лично на теб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и очаквах, ти не изтъкна нито един смислен аргумент в мой ущърб, но ще те оставя на мира в темата, засега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Факт, повечето нямат нужната компетентност да коментират неща, които не разбират. Дори самите юристи са безсилни в области, които са извън тяхната специализация. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече казах, че не очаквам само компететни отговори, а че всеки може да си каже какво мисли, стига да е по предмета на темата. Никой няма да се смее на другия, затова че е разбрал неправилно какво представлява дадена реформа, а ако самият той има нужната компетентност и има съответната добра воля, ще му я обясни в неюридически стил. А не да  пише самият той извън темата, но поставяйки се над другите, щото уж нещо бил учил, уж нещо повече знаел, или можел. Ами драги дами и господа, които имате юридическо, или каквото и да е друго образование, даващо ви възможност за компетентно мнение за реформите, ами дайте си, ако благоволите, компетентното мнение за съответните реформи, примерно за промените, които се гласят в Конституцията на РБ, а не ми тълкувайте дали и каква ми е темата и анкетата в нея.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...за промените, които се гласят в Конституцията на РБ...

Нищо сложно и неразбираемо няма !

Белите Якички в Мафията искат да ограничат със закон възможностите на Дебелите Вратове в Мафията ! Което само по себе си е добро.....Иначе за мен и теб е почти нищо...

Дали ще успеят предстои да видим .

Това е ! Нищо повече !

....На входа на Ада пише : " Надежда всяка тука оставете !".....:)

Значи ! Ако трябва да отговоря на твоята анкета , то е по-скоро "не ме интересува" как ще се трепят по между си , макар и да не е точно така .....! :)

Важно е да се самоизтрепят до крак !  :)

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Lumberman
      Във форума сигурно има 50 теми за агентите на ДС, протежетата на Москва и прочие, но няма тема за агентите на западно подчинение, агенти на ЦРУ, британските служби, Мосад, финансирани от Сорос активисти и "експерти" и т.н. Та рекох, че е време да запълним тая липса и да компенсираме тая едностранчивост на форумното пространство.

Когато някой работи за чужди интереси и още повече - когато работи за чужди интереси в разрез с националните ни такива и в ущърб на народа ни - то такъв е национален предател. Защото може някой български политик или обществен деец да работи косвено и за чужди интереси, защото често интересите са взаимни, но и ние да имаме полза от това като народ и държава. Не бих нарекъл такъв предател.

Иначе ние си ги знаем хорицата, някои са по-известни и по-публични личностни от други, като небеизвестният Ал. Йорданов или Евгений Дайнов. Не на последно място и локалното участие на "форумния боец с руската пропаганда" miro20.

Та ще почна с ей тази новина:

https://www.mediapool.bg/zhurnalistat-ivan-bedrov-oglavi-balgarskata-sektsiya-na-svobodna-evropa-news284152.html

https://pressroom.rferl.org/a/rfe-rl-names-leadership-for-romania-bulgaria-news-services/29502774.html

И ще добавя един коментар на Костадин Костадинов:
      Преди време излезе новината, че радиото се възродило. Не съм проявявал интерес към него по обясними причини.
    • от kalansuv
      http://vek21press.com/index.php/2016/01/17/russia-ograbva-bulgaria/
      Как да стане така, че всички българи да четат тези прости факти.
      Защо е тази слепота!
      И тази мъка българска!
      Явно на някой хора в България нивото си е такова, интелектуална немощ и слепота, колкото и да доказваш и с цифри и факти и не става и туй то, Ганьо се е запънал на братушките, мрази злите американци и точка. Ти му обясняваш как му бъркат ежедневно в джоба то те гледа, като живо и „ааа мариците…“, Ганьоо тия марици са толкова американски, колкото ти си Китаец или другия ми любим русофилски тъпизъм е за „грантовите журналисти“ щото взимали грантове и са купени, а Ганьо не разбира просто, че с въпросните грантове се финансират дейности в които никой не инвестира за да има някакво равновесие и всичко това се прави абсолютно прозрачно, което изключва рекета на другия полюс са ганьовите патриоти, дето ги финансират абсолютно незаконно не прозрачно типично по ганьовски, обаче Волгин може да каже на Гамизов, че е грантов журналист и да хвърля кал с доказателства, ех ако нямаше толкова чугунени глави в България такива, като Волгин също нямаше да има, защото той е мърсотията хвърляща мърсотия….
      http://vek21press.com/index.php/2016/01/17/russia-ograbva-bulgaria/
      Поздравления за статията! Освн за пенсионерите (като мен) оставени на доизживяне, главната беда за България е, че грабежът от червените господари (комунистически и посткомунистически, руско-българо-съветски) прокудиха преобладаващата от младото дееспособно поколение да търси оцеляване, спасение и достоен живот в чужбина. Главната причина за дмографския и морален разпад на България е въведения сталинско -димитровски насилнически, диктаторски режим на мизерно, робско зплащане на труда, което не е било и го няма в нито една нормална капиталистическа демократична страна. Този манталитет на ограбване на хората и от държавата и от новоизпечените „капиталисти“ господства и съсипва народа и сега и в „братска“ Русия и у нас, които сме уж „по демократични и по европейци“….
    • от NIKISHARK
      Интересни и изненадващи неща от проф. Никола Филчев. Имам усещането,че ако този човек каже цялата истина ще стане страшно....

• от Soviet Soldier
      Винаги около покупка на подобен тип техника се замислям "Какво стана с качествената българска техника от едно време?".

1- Защо не успяхме да съхраним и развием, поне едно предприятие в тази сфера след промените? 

2- Останаха ли изобщо в България производители на такъв тип техника, или практиката да се сглобяват китайски
      боклуци и да се продават, като български продукт е присъща за 100% от нашите "производители"?

3- Кои български производители (ако все още има такива) са ви известни, и какви са вашите мнение и впечатления за предлаганите от тях продукти?
    • от Soviet Soldier
      "Google" ограничи достъпа до "Спутник" и "RT" (Russia Today).

Източник: https://trud.bg/гугъл-ограничава-достъпа-до-спутник/

Възможно е Русия да забрани рекламата в "Google", от която въпросната компания само на руска територия печели по 34 млрд. щатски долара годишно:
      https://russian.rt.com/world/news/451571-gosduma-zapret-google
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.