Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Дъното трябва да поддържа DDR3

Да има поне един PCI слот, който да е използваем, а не точно под първия PCI-E слот.

Да става за Crossfire за 2 карти.

Да има добра LAN карта

Да има добър БИОС и ако може да са два

Да може да се клоква.

Да има POST, ако е възможно. За да гледам какво става, ако има проблем.

Разгледах доста дъна и не намерих каквото ми трябва. Може би вие сте попадали на нещо?

За останалите компоненти няма да пиша, защото няма смисъл. Всичко от което имам нужда е налице.

Редактирано от deathxxx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах го, но има обикновен LAN.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах го, но има обикновен LAN.

Какво разбираш под обикновен?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гигабитски или Риалтек. Необикновен е някой геймърски лан с нисък лаг. От серията килър, но едва ли ще има такова дъно за DDR3.

Но ще разгледам всички предложения.

Забравих да напиша, че трябва да става за Crossfire за 2 карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такова дъно дето търсиш няма . Най близкото до това което търсиш е  ASUS Z170 PRO GAMING /LGA1151  но е със DDR4  и ще трябва да се бръкнеш и за нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такова дъно дето търсиш няма . Най близкото до това което търсиш е  ASUS Z170 PRO GAMING /LGA1151  но е със DDR4  и ще трябва да се бръкнеш и за нея

Няма PCI слот.
Ето едно, което намерих. И то няма PCIслот.

Може би в краен случай ще мина без такъв слот.. Ако няма друг избор.

http://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty Z170 Gaming K4D3/index.bg.asp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих каквото търся и отговаря точно на каквото искам!

Такова дъно има:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5523#ov

Както виждаш има:

Killer LAN
2x PCI slots

DDR3 support

Crossfire support
 2 биоса
Няма единствено дебъгер, но не е болка.

Пак сам си помогнах :)

Някой да знае това дъно има ли го в България?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това дъно е с h170 чипсет и няма да можеш да овърклокваш. за клока ти трябва z170, но повечето производители слагат ддр4 на този чипсет. като цяло много трудно, ако не и невъзможно, ще намериш такова дъно, което да отговаря на всичките ти изисквания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такова дъно има:

Както виждаш има:

Killer LAN
2x PCI slots

DDR3 support

Crossfire support
 2 биоса
Няма единствено дебъгер, но не е болка.

Пак сам си помогнах :)

Някой да знае това дъно има ли го в България?

И аз ти се чудя, защо в такъв случай си губиш времето да питаш другите ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре, инвестирай някой друг лев в повече, в дъно с ДДР4 и Z170 чипсет (ако не се бъркам, за сега само те имат USB3.1), за да можеш да си клокваш процесора след време. Няма да се набудаш кой знае колко много пари, а и цената на ДДР4 падна. Продай наличните памети и вземи нови, а и плюс това, след време като решиш да продадеш дъното, ще ти е много по-лесно, понеже до тогава, ДДР4 ще се наложи като стандарт а и USB3.1 си е плюс. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Внимавай обаче какво ще включваш на PCI слота. Да не вземе да се окаже, че кондензаторите или нещо друго стърчащо на това, което ще сложиш там, да опират в буксите (разположени най-долу на дъното) след като бъдат свързани кабелите. Горния слот не го броя, защото ще бъде закрит от вентилатора на втората видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз ти се чудя, защо в такъв случай си губиш времето да питаш другите ?

Ще се направя, че не съм видял.

По-добре, инвестирай някой друг лев в повече, в дъно с ДДР4 и Z170 чипсет (ако не се бъркам, за сега само те имат USB3.1), за да можеш да си клокваш процесора след време. Няма да се набудаш кой знае колко много пари, а и цената на ДДР4 падна. Продай наличните памети и вземи нови, а и плюс това, след време като решиш да продадеш дъното, ще ти е много по-лесно, понеже до тогава, ДДР4 ще се наложи като стандарт а и USB3.1 си е плюс. 

Не знам дали има смисъл в клокърско дъно. Явно Intel са малко шибаняци.. С този Z чипсет. Че какво им е на другите, че да не може да се клоква?

Доста скъпо става.. Добро такова дъно е 350лв+ (като обикновеното дъно е около 200лв )

Като ще трябват минимум още 120лв+ за рам

И клока направо си го плащам.. А с колко ще се клокне? Като гледам се клоква до около 4.6 GHz, което не е особено заслужено за тези 270лв отгоре.

Процесора нали има някакво турбо? И то ли не се включва, ако не е Z чипсет?

Примерно това

Май накрая това ще взимам, че е евтино поне.

Не, че не мога да взема каквото поискам, но не виждам смисъла. До сега все съм купувал най-скъпите неща и какво?

След някой друг месец излиза нещо по-добро и пак съм вътре..

Само процесора ще е скъп този път.

Моите памети са на 2133. Това дъно ще може ли да се възползва от това? Пише, че поддържа 1333/1600

http://www.corsair.com/en/vengeancer-8gb-1-5v-dual-channel-ddr3-memory-kit-cmz8gx3m2a2133c11r

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моите памети са на 2133. Това дъно ще може ли да се възползва от това? Пише, че поддържа 1333/1600

Така пише, но в страницата на производителя има цитирани и други стойности значително нагоре, вкл. и DDR3 2133

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Turbo  е пикова стойност  на процесора за 1 ядро и за определено време. Казано по-ламерски се стига тая честота за 3-4 секунди при определени условия  след което процесора си бичи в стандартен режим. Ниски пингове  може да имаш ако ти е хубава мрежата на доставчика  и със  нормална мрежова карта.  Най ниските пингове са на  FTTH .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко извън темата, но днес видях това

Автора сам да прецени дали да търси дъно с DDR3

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.pcgamer.com/motherboards-with-killer-network-adapters-arent-worth-your-money/

Top of the top  почти никога не е това, което се рекламира! Обикновено е само прираст в цената.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно изискването за по-качествена LAN карта - всичките вградени са една стока, а това за E2200, че ще усетиш някаква разлика е маркетингов трик. Най-добър вариант е да си закупиш външна(примерно PRO серията на Intel). Така хем получаваш по-качествен продукт, хем презастраховане от повреди(освен ако не си зад маршрутизатор).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това дъно съм:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5488#ov

Биоса лагва, а от време на време получавам това:
http://prikachi.com/images/918/8396918y.jpg

И изглежда не съм само аз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.