Премини към съдържанието
Stoyns

Windows не разпознава чисто нов хард диск?!

Препоръчан отговор

Здравейте, дъното ми е Gigabyte G1 Sniper M4 z77, 1155 socked. Закупих си 1тб Western Digital Blue хард диск сложих го и в Disk managment не го показва , влезнах в Биос, показва го! Сложих го н а другото PC показва го, на моето обаче не иска! Какво да правя, помощ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, дъното ми е Gigabyte G1 Sniper M4 z77, 1155 socked. Закупих си 1тб Western Digital Blue хард диск сложих го и в Disk managment не го показва , влезнах в Биос, показва го! Сложих го н а другото PC показва го, на моето обаче не иска! Какво да правя, помощ! 

Коя версия на Windows използваш и каква е настройката в BIOS за SATA контролера ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард диска да не е в GPT формат, защото ако е така Windows 7 няма да го вижда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард диска да не е в GPT формат, защото ако е така Windows 7 няма да го вижда.

Емо, според автора дискът е чисто нов. Трябва да се инициализира. Stoyns виж в диспечера на устройства (devmgmt.msc) вижда ли се този диск - разгърни Disk drives? Ако не се вижда, щракни с десен бутон по компютъра най-горе и избери Scan fon hardware changes. Намери ли го сега? Ако да - отвори диспечера на дискове diskmgmt.msc. Би трябвало да се активира съветника за конфигуриране на дискове. Следвай го!

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към автора:

-Следвайте съветите дадени от колегите, но аз бих потърсил помощ в сервиз!

Повечето магазини с покупката предлагат и монтаж (поне в моя град е така), та защо не сте се възползвали от тази опция ако ви е била предложена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Открих какъв е проблема, но не знам как да го реша. Под RAID mode в Bios работи само SSD-то, но под AHCI и хард диска, проблема обаче е , че не зарежда Windows под IDE и AHCI. А как сам е решил да работи под RAID не знам, принципно по дифолт трябва да работи под IDE...? Някакви идеи какво мога да направя без преинсталация на Windows? За сега опитах през регистрите и не стана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Открих какъв е проблема, но не знам как да го реша. Под RAID mode в Bios работи само SSD-то, но под AHCI и хард диска, проблема обаче е , че не зарежда Windows под IDE и AHCI. А как сам е решил да работи под RAID не знам, принципно по дифолт трябва да работи под IDE...? Някакви идеи какво мога да направя без преинсталация на Windows? За сега опитах през регистрите и не стана.

http://www.overclock.net/t/1227636/how-to-change-sata-modes-after-windows-installation

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.