Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
Ще отварям фитнес зала и искам в нея да разположа 2 телевизора. Компютъра и монитора ще са отделно. Даже ако има начин на монитора да се вижда едно, на телевизорите друго, ще е чудно! Моля за съвети, на какво да обърна внимание при избора на компютър и всичко останало. Мисля техниката да е втора употребва. Може да помагата в избора и на аудио и на всичката останала техника.

Ще приложа чертеж, за да видите как трябва да изглежда.
MWOIgz4.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля за съвети, на какво да обърна внимание при избора на компютър и всичко останало.

Не може да очакваш тук,някой да ти изнесе лекция,на тема: „На какво да обърна внимание при избора на техниката“!Още повече,че става въпрос за различни устройства,всяко от които си има различни спецификации.Намираш си някой,който е навътре в нещата,за консултант или питаш за мнение,но за конкретни модели.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ken! А лесно ли ще стане да мога да гледам едно на монитора и съвсем различно на TV-тата. Примерно пускам някакви клипове на телевизорите, а на монитора си гледам моята работа?

Не може да очакваш тук,някой да ти изнесе лекция,на тема: „На какво да обърна внимание при избора на техниката“!Още повече,че става въпрос за различни устройства,всяко от които си има различни спецификации.Намираш си някой,който е навътре в нещата,за консултант или питаш за мнение,но за конкретни модели.

Благодаря за включването, адаш, но горния пост ми реши задачата на 80%. Относно съветите... в този форум съм получавал много такива и дори много повече от колкото съм очаквал. Колеги са ми звъняли по скайп и са ми разяснявали различни материи с часове. Така, че нищо не пречи да питам, пък аз консултантите, пак ще си тътрся. Просто обичам да съм малко по-подготвен като се срещам с такива хора.

Благоря и на двамата!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ken! А лесно ли ще стане да мога да гледам едно на монитора и съвсем различно на TV-тата. Примерно пускам някакви клипове на телевизорите, а на монитора си гледам моята работа?

Ако видеокартата на компютъра има два изхода, няма да има никакъв проблем на единия изход да върви нещо към телевизорите а на другия различна картина към монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако видеокартата на компютъра има два изхода, няма да има никакъв проблем на единия изход да върви нещо към телевизорите а на другия различна картина към монитора.

Супер! Търся комп с видео карта, която има HDMI и DVI (каквито са много от новите) С HDMI свързвам монитора, със сплитер към DVI свързвам двата телевизора. :)

Благодарско!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А телевизорите на какво разстояние са от компютъра? Може да е по-удачен вариант да закачите към компютъра един RF sender

Примерно такъв

http://www.ebay.com/itm/New-5-8GHz-AV-Wireless-Transmitter-Receiver-Sender-Audio-Video-200m-PAT630/181832462089?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D33601%26meid%3D462c3cbc9ee040e08ea6bc6dca26378c%26pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3D6%26sd%3D321870398634

В комбинация с един сплитер

http://www.ebay.com.au/itm/3-Way-Audio-Video-AV-RCA-Composite-Switch-Switcher-Splitter-Cable-for-XBOX-DVD-/171880939440?hash=item2804e6ffb0

Посочените устройства са примерни.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да навлизам в технически подробности - може. Още на първия ми комп видеокартата (някаква NVIDIA беше) имаше 3 изхода - като броя и S-video.

За да гледаш различно - просто трябва не да клонираш (дублираш) работния плот, а да го разшириш.

Пример за работен плот, разширена на два екрана

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.